Zavrieť

Porady

Slovensko žije Gorilou, a Porada strká hlavu do piesku!!!

Gorila nám dýcha všetkým na krk, ale na Porade už je problém vyriešený! Slovensko je na nohách, a traja statoční poraďáci nám povedali, že nič sa nedeje? Ale deje. Tak nezatvárajte ústa tým, čo majú záujem o veci verejné, prosím!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak chcete pridajte sa.https://www.facebook.com/events/213162395441935/
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

domenico.office Pozri príspevok
POZOR:
Na záver svojho stanoviska SIS upozornila, že v kauze Gorila ide o viacero informácií, ktoré sú zákonom chránené ako utajované skutočnosti.


"Ich šírenie, vyhľadávanie a protiprávne prezentovanie v minulosti založilo a žiaľ v súčasnosti stále zakladá dôvody pre vyvodenie trestnej zodpovednosti tých, ktorí sa takéhoto konania dopustili, alebo sa ho dopúšťajú,"
napísala SIS.

... bez komentára.
To je správne, nie? Ak boli utajované, tak nech naháňajú toho, kto ich odtajnil. Lebo už teraz sú verejné. Dúfam, že SISka odo mňa nechce,aby som ja skúmala, čo je na internete tajné, čo verejné a čo možem, alebo nemožem čítať. A nedajbože sa aj k tomu vyjadriť. Pre všetkých by asi bolo najlepšie, ak by tie informácie nikdy neuzreli svetlo sveta. Ani sa im nečudujem. Ak by SISka skutočne pracovala v záujme ochrany štátu, tak by sa skutky v tých, podľa nich tajných informácií nikdy nestali. A ak už sa stali, nech sú radi, že sú vonku. Že tú traumu, z utajovania svinstiev pred týmto národom majú za sebou.
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
http://www.facebook.com/events/243966415678286
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

erzet Pozri príspevok
Bojím sa ako skončí Gorila aj v NR SR, aj keď je na programe, pretože je v tom zainteresovaná väčšina v NR SR.
A o to ide. Nebáť sa. Počúvaš dnes politológov? Vraj mladí sú nespokojní. A my sme čo? Odpad spoločnosti, keďže nemám už dvadsať, tridsať, ani... dsať? Zahmlievajú, vraj akási stranička sa priživuje, ako by sme boli mentálne retardovaní bez vlastného úsudku. Vraj nemáme cieľ. A diktujú, čo by mali protestujúci žiadať. Mne osobne netreba nič diktovať. Ja opäť pôjdem v piatok preto, lebo mám jedinú požiadavku. Spravodlivosť. Vyšetriť tých, čo korumpovali republiku, zodrali nás z kože, obviniť a odsúdiť. Majetok znárodniť. Vrátiť tým, ktorým ho ukradli. Pamätníci už sa nedajú oklamať ani veľkým, ani malým stranám. Ale je ich povinnosťou týchto mladých podporiť. Do videnia v piatok.
2 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

v piatok idem aj já , v NR sa koná o 16 hodine na Svät.námestí. Treba tam ísť a podporiť nech vidia, že sa nebúria len mladí, ale aj tým 30-dsať a vyššie záleží na tom a nie vykrikovať nech voliči rozhodnú- kdo zase ,,babky demokratky,,.
OTRAS ako media zastrašujú nič iné nie je počut len to ako NR SR podáva trestné oznámenie.........

Teraz je šanca dokazať niečo a nie doma v teplúčku sedieť a nádávať.

IVETA N
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja zas neverím vlastným očiam:

Tvrdia, že budovu čistia od piatkového protestu už desiatky hodín. Každý z piatich ľudí berie podľa nich 4,80 eura na hodinu.
Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6240467/parlament-po-proteste-upratovali-dni.html#ixzz1l4K7sXqi

Koľko je minimálny mzdový nárok? to teda musia vykonávať super kvalifikovanú prácu ... koeficient viac ako 2,5!!!!!!!!!!!!
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Rozalka Pozri príspevok
Ja zas neverím vlastným očiam:

Tvrdia, že budovu čistia od piatkového protestu už desiatky hodín. Každý z piatich ľudí berie podľa nich 4,80 eura na hodinu.
Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6240467/parlament-po-proteste-upratovali-dni.html#ixzz1l4K7sXqi

Koľko je minimálny mzdový nárok? to teda musia vykonávať super kvalifikovanú prácu ... koeficient viac ako 2,5!!!!!!!!!!!!
Organizátori chceli prísť upratať. Ale fuška je to zaujímavá, tak bolo ju treba využiť. Škoda na dvoch špinavých oknách a jednom rozbitom skle ich serie, ale škody, ktoré napáchali na národe v miliardách sú im ukradnuté, Tuším že nebudú podávať trestné oznámenia. Kým sa v parlamente doťahujú, koho kriminalizovať, Anička im zabalila kufre. Napriek tomu, že ten dav, ktorý opľúvajú kričal: Založte IM putá.
P.S. Na také práce, ako je čistenie, treba úkolovať, lebo inak tam strávia aj Vianoce.
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

marleau Pozri príspevok
Ďalší dôvod vyhnať ich odtiaľ svinským krokom.Takéto hospodárenie nechceme!!!
Presne tak. A ešte protestujúcich nazývajú davom, ktorý by mal rešpektovať zákon.Za desať vajec na ich oknách, cez ktoré nás aj tak nevidia, a vidieť nechcú. Mali sme prísť asi so sklonenou hlavou, pred parlament, v ktorom sedia tí, pre ktorých je zákon zdrap papiera, a poprosiť ich, už nekradnite prosím, máme holé prdele. Nehoreli autá, nikto neraboval obchody a ani nikto nedostal po papuli. Lebo slovač je pred inštiúciami slušná. A nech nám poskytnú informácie za fakturáciu upratovacích prác aj so súpismi vykonaných prác a tými, čo sa tak nadreli za veľké prachy. Celý víkend im to neprekážalo, že sú na zemi banánové šupky. Pokiaľ nevybrali svojho. Tí sa fakt neštítia ničoho a naďalej pred očami nás všetkých si robia čo chcú. Nevadí, ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
IVETA N Pozri príspevok
a ešte tu bude kuca paca .Predpokladám kolaps opäť v zdravotníctve od apríla zvýšené mzdy sestričky, doktori.... Nemocnice majú
s poisťovňami uzatvorené zmluvy iba do júna alebo do júla . čo bude snami ako s potencionálnými pacientami? Čo sa budeme liečiť doma , starí ľudia budú zomierať doma ?

IVETA N
Myslím že moja generácia a tie staršie to už nemajú šancu rozchodiť,je to rozkradnuté na roky dopredu.Ja tam idem za svoje potomstvo.
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Štvrtok 2.2.2012 22:00Diskusná relácia Večer pod lampou s pozmeneným názvom, ale tým istým moderátorom Štefanom Hríbom.
Do debaty sa môžete zapojiť aj vy, ak nám na adresu podlampou@stv.sk pošlete svoje názory a pripomienky.

Prvá téma:
Čo sa dialo v Davose?
Hostia:
Ján Oravec, predseda Združenia podnikateľov SR
Martin Filko, ekonóm
Diskusia bude na témy:
- Prečo je v titulkoch koniec kapitalizmu?
- Je Davos odrazom reality alebo jej pokrivením?
- Čo dnes ohrozuje ekonomiku, šetrenie či dlhy?

Druhá téma:
Protesty na uliciach, priama demokracia?
Hostia:
Peter Hunčík, psychiater a mediátor
Peter Klinec, študent, organizátor pochodu
Ján Štrasser, básnik, svedok pohybov v roku 1968 a 1989
Lucia Gallova, študentka
Diskusia bude na témy:
- protesty v uliciach – plusy a mínusy
- tradícia podobných demonštrácií – kam v histórii vedú?
- Transparenty „nepôjdem voliť“. Čo to znamená?
- Sú pochody prejavom záujmu o veci verejné, alebo len happeningom?
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V tom je chyba.Dôchodcovia sú tý ktorých učili 40 rokov držať hubu a krok.Preto teraz dopadli ,ako dopadli.Preto tam idem ,aby som nedopadol ,ako oni.V dave pri prvom proteste bolo vidieť veľa starších ľudí .
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami Pozri príspevok
To,že sa Pente prví v tejto krajine postavili lekári,nezmeníš.Co je z toho teraz a ako sa mstia je vec druhá.Ale neodpovedal si mi.Akurát si si na mne vylial žlč.Takže?Kto stojí za týmto?Vieš to?Lebo ja nie.
No predsa vláda a parlament(teda všetky doterajšie). Tí navrhujú a tvoria zákony. A oni sa dávajú podplácať. Veď keby si ich vedela ty podplatiť(viac ako penta), tak ste nemuseli ani protestovať.
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

BXL, aj mne je smutno na dusi, gorily su v kazdej obci, na okresoch, VUC-kach, policii, sudnictve, zvlastna kapitola exekutori, neusmievaj sa ... aj doktori, uplne sa zmenila hierarchia hodnot, narod zblbol. :-(
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mal by Dzurinda skončiť?

„Myslím, že kultivovaný politik by mal vedieť, kedy mu zazvonil zvonček. Kedy má odísť nie pre subjektívny pocit viny, ale preto, že je pre spoločnosť kontraproduktívny. Mikuláš Dzurinda by už mal odísť.“
Tým že ten chlpatý úd nazval Dzurindu kultivovaným politikom povedal úplne všetko nemusel nič len túto jednu vetu.Aby sme pochopili čo chcel povedať.
Neviem koľko tu má kto rokov či zažil komunistov revolúciu v 89.V tých rokoch to vrelo ľudia nadávali na vtedajší systém kade chodili.Ale nikto nikto neveril ,že príde zmena.Ja som v 89 na jeseň rukoval .Ak by mi niekto v auguste povedal ,že do pol roka pod tlakom revolúcie skolabuje celý komunistický systém tak by som mu ukázal prstom na čelo a zaťukal.A vidíte padli robili zle ľudia ich vyhnali.Zle robia aj týto a ľudia ich vyženú,či to bude do mesiaca ,alebo roka neviem .Opakuje sa tu presne ten istý scénar ,ako bol v 89 .Ľudia sa začali búriť už v 87 po návšteve Gorbačova (ktorý mal odvahu a ako prvý Ruský politik tu chodil po družstvách a fabrikách a podával ruky obyčajným robotníkom) boli prvé potýčky študentov v Prahe a Bratislave najskôr len pár ľudí .Ale malo to ohromný efekt postupne sa začali pridávať ostatný na jar v 89 prišlo k prvým ostrým stretom študentov a polície ,trochu to cez prázdniny ututlali ,ale zapálenú iskru už nedokázali uhasiť a znova sa vznietila príchodom študentov do školy.Celé to vyústilo do 17 novembra.
Z celej školy si najlepšie pamätám na čas krátko pred maturitami keď sme s triednou učiteľkou sedeli v triede a debatovali o zbytočnosti komunistov .Kto nezažil komančov nemôže pochopiť ,že vtedy to bola brutálna odvaha .Nezabudnem ,ako sa starší chlapi 21 augusta 89 skoro pobili ,majster radový komunista s robotníkmi skrz to jeden tvrdil ,že nás Rusi oslobodili druhý ,že napadli.Ja som vtedy nechápal o čom sa vôbec tak vášnivo rozprávajú.Na druhý deň doniesol ten robotník preto, aby dokázal svoju pravdu , noviny (smenu) z augusta 68.Vtedy som pvýkrát v živote prečítal celé noviny.Dodnes si pamätám nadpis titulného článku.Okupanti v Bratislave zastrelili 17-ročné dievča vyfotený tank niekde na Mierovom námestí v BA.U nás v rodine sa o takýchto veciach vôbec nedebatovalo.Pre mňa boli tie noviny ,ako facka z čistého neba doslova šok, ktorý ma prebral ,nedokážem to opísať bolo to veľmi emotívne ,ešte aj dnes.Tie noviny som prečítal celé možno trikrát.Prvý krát v živote som čítal slobodnú nescenzurovanú tlač.Vtedy vo mne vrela krv nikdy predtým som nič také nepoznal.Nedá sa to opísať.
To isté je teraz noviny sú tvrdo cenzurované novinári nemôžu písať čo chcú ,ako cítia.Televízie a tlač vlastnia novodobý oligarchovia ,ktorý si tento štátik ukradli pre seba.Ich nenažranosť nemá konca.Po rozkradnutí všetkého čo malo ,akú takú hodnotu a zadĺžení tohto štátu na desaťročia dopredu predania obyvateľstva do otroctva ,okradnutí celých generácií o cesty ,železnice, dôchodokové úspory , si chcú privlastniť aj posledné zbytky ešte štátneho majetku,nemocnice ,vzduch pôdu,zdravotné a sociálne odvody.Totálne zdegenerovali ľudské myslenie najspodnejších vrstiev národa ktorému nasilu pomocou rôznych demagógií vysielaných v televíziách v spravodajstve ,novinách ,pomocou rôznych bilboardov a mediálnych masáží vymývajú mozgy a posledné zbytky zdravého ľudského myslenia.
Dnes keď väčšina národa si myslí ,že volia slobodne a zvolia svojho idealizovaného vodcu a je im vnucovaná myšlieka ,že vodca môže predsa kradnúť koľko chce.Bohužiaľ dosiahli stav keď väčšina národa neverí v zmenu totálne zblbli národ.
V tejto dobe ktorá sa ,ako vajce vajcu podobá s tou v 89 keď súdruhovia ,už neboli schopný národu zabezpečiť ani toaletný papier,dnes nie sú schopný ani základnej zdravotnej a sociálnej starostlivosti v dobe ,keď sme nútený kupovať našu vodu od zahraničnej firmy,keď platíme za našu elektrickú energiu, ktorú sme si dokázali vyrobiť sami pre seba najlacnejšie v celej európe sme ju nútený kupovať za najvyššiu cenu v celej EU,od cudzej firmi ,sa začala rodiť nová revolúcia.Netvrdím ,že ľudia ktorý momentálne stoja v čele sú ideálny ,ale sú to ľudia ,ktorý toho majú DOSŤ ,chcú s tým niečo robiť a pre mňa je česť byť medzi nimi.Verím ,že sme zapálil požiar v ktorom zhorí novodobá oligarchia ,možno sa ho podarí trochu dusiť ,ale verím ,že už ho neuhasia tak ,ako v 89 neuhasili komunisti.,
Celé ľudské dejiny sú posiate tisíckami revolúcií,vzbúr, demonštrácií ,rebelií.Vždy sa búrila chudoba ,ktorá toho mala DOSŤ.A ja osobne toho mám po krk .Nemusíte so mnou súhlasiť neviem ,ako sa robí revolúcia nevedia to ani tý čo sa postavili v tej zime na námestia ,ale ideme sa pokúsiť urobiť revolúciu pretože MÁME TOHO DOSŤ.
Ak niekto nevie čo je to priama demokracia a odsudzuje ju dopredu tak pre porovnanie je to ten systém čo s veľkým úspechom funguje vo Švajčiarsku.
Priama demokracia bola zavedená na Islande.Národ tam vyhnal svojich skorumpovaných politikov niektorý medzi nimi aj ich premiér skončili za mrežami.U nás v našich médiách je Island a jeho revolta tabu.
Toto by trebalo aj u nás ,keď len preto ,aby si každý politik ,ktorý príde po takto zvrhnutej vláde uvedomil čo sa mu môže stať.
Takto svojich oligarchov hnal jeden z najmierumilovnejších národov na svete.

http://www.youtube.com/watch?v=OFyOdJWt02Y&feature=g-hist&context=G2614376AHTy3UjwADAA


http://www.youtube.com/watch?feature...&v=22U4zjrcZHU


Naposledy upravil 220870 : 05.02.12 at 01:59
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

nika.sum Pozri príspevok
Ja si myslim, ze Gorila a vsetky ine zvery su len kauzy na odputanie nasej pozornosti. Mozno sa trosku s Gorilou prepocitali a vymklo sa to z ruk, ale dopadne to ako vzdy, zahrabu to pod koberec. Uz niekolko obdobi si pred volbami vzdy hovorim, ze nepojdem volit, ale nakoniec mi to neda, a volim podla mna to mensie zlo,no aj tak to je cim dalej tym horsie. Neviem co je mensie zlo teraz. V mediach je len to co chcu aby sme vedeli a hoci my vsetci obycajni obcania vieme, ze tato vlada je prehnita z prava, z lava, z hora i dola, nevieme co s tym urobit. Koho volit? Aj z tej novej strany ktora vyzera byt neposkvrnena a s dobrymi nazormi sa vykluje len had, ktory zmenil kabat a vie presne na aku strunu zahrat. Niekto tu pisal, ze vsetci by brali keby im niekto ponukal miliony. No ja neviem, osobne by som nedokazala asi spavat a pozerat sa ludom okolo seba do oci...ale hovori sa, ze to sa clovek nauci tak zit. Je normalne, ze ked ma clovek moznost aj v podnikani, pomoct rodine, ze dohodit nejaku pracu, tak to spravi, ale ani ja si nedam urobit kupelnu bratrancovi, ked mi to chce spravit o 200% drahsie a este aj nekvalitne, ked je na trhu niekto cudzi a spravi to lepsie a lacnejsie. Lenze ti hore neberu majetok statu, ze je to majetok nas vsetkych, beru to len ako moznost na ukor nas ostatnych zbohatnut...Ale to je len moj nazor obycajneho jednoducheho cloveka...
súhlasím s prvou vetou ale možno tá réžia presne funguje a nič sa nevymklo z rúk.
Aký je rozdiel ak zoberie majetok nás všetkých nejaký zahraničný energetický (štátny) alebo súkromný podnik a keď sa to dostane do rúk naších goríl jedno je yes yes a to druhé je nou nou. A vždy to okradnutie bolo s úplatkami aby ho dostal ten správny. Aby sme si rozumeli neobhajujem ani PENTU ani tých ktorí sa dostali k majetkom privatizáciou a potom ich nadnárodný kapitál odstavil tak sa ho museli zbaviť a v podstate to skončilo v cudzích rukách tak či tak len oškvarky ostali buď v rukách privatizérov, poradenských firiem ale tým ktorí sa skladali na tie investície ostalo tak či tak hovno s prepáčením.
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tieto zalezitosti su uz davno zname z indicii a z fungovania politickej sceny,co je zarazajuce, ludom je absolutne jedno ze podvody a zlodejina su statnou politikou a dosiahli obludne rozmery,dosledkom coho su aj napriek privatizacii velkeho statneho majetku a eurofondom neustale restrikcie a astronomicke zadlzovanie-v Syrii isli ludia demonstrovat aj napriek riziku zivota,Slovakom zlodeji a podvodnici aj ked zoberu to posledne spod zadku,aj tak budu ticho a spokojny
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pepsikova Pozri príspevok
...najviac sa mi páčil včera lipšic..tie jeho odpovede..a miki..vlastný krk dal pod kosačku.....a šulík,ešte nezodratá metla s čiernou rúčkou...a pritom sami najlepšie vedia, že zbohatli na národe v čase, keď sú vo funkcii..pamätám sa na chvíľu, keď miki nastúpil do vlády a bol v novákoch v chemickej, na jeho sľuby..plnú hubu ich mal!!!....opršané kura, nevýrazný červík...a dnes- z huby samé klamstvo,päsť na hrudi a dobro pre ľudí---fuj., dobro sa muselo strašne nasjedovať, keď sa mení na zlodejinu s požehnaním vládcov...a pár chvíľ pred voľbami-samý statočný, ani jeden tam nebol, ani jeden neukradol, každý myslí na ľudí, na národ, robí všetko pre to , aby sa korupcia odstránila...a mám sa preto čudovať, že ľudia sú z nich depresívni?..alebo majú ísť do ulíc, rozbiť výklady obchodov, podpáliť autá, zničiť aj tú trochu okumilého, čo tu máme?..čo je lepšie?..vytiahnuť samopal, alebo ísť voliť?..
..a koho voliť?..dookola, sú tam všetci svoji a svojim milí..každý sľubuje a keď neuspeje, kydá na toho, čo uspel..nepáči sa mi v tomto štáte...ale všade má chlieb len dve kôrky...vrch a spodok..a ak budem voliť menšie zlo, vždy je to lepšie, ako nevoliť vôbec...
a morálny trpazlík aj so svojimi vernými sa v modre vyškiera národu ako keby sa nechumelilo.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..nooo, tak nezostáva iné, len sa spýtať, ako je to možné???...a dosť silno, aby bolo počuť...ale na to treba silnejší hlas, neskorumpovaný...
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

v tomto má marleau pravdu - není koho. kukneš na lídrov a skysne mlieko
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...demokracia po slovensky...aby sme sa náhodou nedozvedeli niečo, čo nemusíme vedieť...
http://aktualne.centrum.sk/kultura/m...tml?id=1251516
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať