Zavrieť

Porady

evidencia DPH

ahoj. používam software softip Packet.

v evidencii DPH mam položky, ktoré su z roku 2001 a chcem im odpisat, lebo zaplatenu nebudu, tak si ich nikdy nebudem moct uplatnit.

v učtovnictve ich odpisem nejakym zapisom 568 / 343, ale čo s nimi v evidencii DPH???? mam ich natvrdo vyhodit????

dakujem za opovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Mali sme podobny problem. Napisal som ho na CPZ Softip a tu je odpoved, ktoru citujem:
    pri preúčtovaní DPH na nákladový účet vznikne do evidencie DPH položka s mínusovým znamienkom, takže v evidencii DPH bude hodnota nulová. Následne doporučujem použiť službu "Vyraď". Pri výpočte daňového priznania program tieto položky do výpočtu DP nezahrnie ale ich zahrnutie do samostatnej tlačovej zostavy - Položky vyradené z evidencie a po mesačnej uzávierke ich odsunie do histórie.

    Ing.Hromádková, technik aplikácie

    beatap je offline (nepripojený) beatap

    beatap
    dobrý deň, pracujem so softipom a nemôžem prísť na to, kde a čo musím nastaviť, keď chcem, aby sa mi dph z došlých dobropisov načítavalo na r.25 DP?

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    beatap
    dobrý deň, pracujem so softipom a nemôžem prísť na to, kde a čo musím nastaviť, keď chcem, aby sa mi dph z došlých dobropisov načítavalo na r.25 DP?
    vcera vecer sa to tu riesilo ale v inom softe... zda sa, ze domace dobropisy nejdu cez riadok 25 ... iba z inych clenskych statov. Este stastie, ze ja dobropisy nemavam ...
    To mas asi domaci dobropis, ked ti to tam nejde, ze?

    Ale aj tak by som este pockala, ci sa neohlasia vacsie machrice, co sa tyka dph ...

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    No nie som až taká "machrica" na DPH, no v každom prípade došlý dobropis je potrebné uviesť na r. 25. Mne keď to nebralo v inom SW, mala som len niečo zle nastavené. Predpokladám, že aj v tomto prípade treba niečo niekde nastaviť, žiaľ zo Softipom nerobím, tak veľmi nemám ako pomôcť... Ale záleží na ktorom SW od Softipu pracujete. Majú viac riešení. V jednom z nich viem, že pri dodavateľských faktúrach - nahrávaní je potrebné vyplniť nejaké okienko, kde je poznačené, že ide o dobropis/ťarchopis a potom to do r.25 berie správne.

    beatap je offline (nepripojený) beatap

    beatap
    ďakujem, už som to našla, je to presne o tom jednom okienku, kde musím nastaviť, nie daňový doklad, ale oprava(dobropis)

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    alušik
    No nie som až taká "machrica" na DPH, no v každom prípade došlý dobropis je potrebné uviesť na r. 25....
    vcera som si citala vysvetlivky k riadku 25 a potom paragraf, ktory sa toho tyka a vsetky dobropisy boli iba z ineho clenskeho statu. Tak neviem, ci som to zle citala ... bolo uz vela hodin, to je fakt

    opravujem (nejak casto v poslednej dobe )
    Naposledy upravil ayya : 25.04.06 at 10:27

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    § 25 ods. 1:
    Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví ...
    ...
    Alusik - by som sa bola stavila, ze vcera tam to a-cko nebolo ....
    Samozrejme si mala pravdu, kedze tam dnes je ...
    teda: zaklad sa opravi aj pri tuzemskych dodaniach aj pri "zahranicnych" z EU ... a ide to do riadku 25... howgh, povedala stara sqwaw

    a vobec: co sa tu vselikde poflakujem ??? - do kuchyne patrim!!
    Naposledy upravil ayya : 25.04.06 at 11:23

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    alušik
    No nie som až taká "machrica" na DPH, no v každom prípade došlý dobropis je potrebné uviesť na r. 25. ......
    aby som nezabudla, rozhodla som sa, ze si machrica! vdaka za odpovede

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.