Zavrieť

Porady

danove priznanie

Dobry vecer, chce sa spytat....min. rok som bola cely rok evidovana na urade prace....poberala som sirotsky dochodok a mala absolvenstku prax...a dve dohody...do danove priznania mam dokladovat len dohody ci treba aj prijem z absolvenstkej praxe a aj sirotsky dochodok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kamara je offline (nepripojený) kamara

    kamara
    dakujem..a este sa chcem spytat...mamina min. rok poberala svoj starobny dochodok..aj vdovsky..a poberala na sestru aj rodinne pridavky...a pracovala aj na dohodu...jej treba co zahrnut do danoveho priznania?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kamara Pozri príspevok
    dakujem..a este sa chcem spytat...mamina min. rok poberala svoj starobny dochodok..aj vdovsky..a poberala na sestru aj rodinne pridavky...a pracovala aj na dohodu...jej treba co zahrnut do danoveho priznania?
    Len príjem z dohody. Uveď výšku príjmu a či mala zrazenú daň.

    kamara je offline (nepripojený) kamara

    kamara
    a mne uctovnicka v nasej firme povedala ze m usim dokladovat aj jej vysku dochodku...neviete preco??..no mam pred sebou ten papier co je prislo vyuctovanie z dohody..a tam ma ze uhrn vyplatenych prijmov je 695 eur...a uhrn peddavkov na dan 132,05 eur...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nemusíš udávať jej dôchodok, v DP uved len príjem z dohody, daň jej vrátia ak urobí DP podľa § 46

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kamara Pozri príspevok
    a mne uctovnicka v nasej firme povedala ze m usim dokladovat aj jej vysku dochodku...neviete preco??..no mam pred sebou ten papier co je prislo vyuctovanie z dohody..a tam ma ze uhrn vyplatenych prijmov je 695 eur...a uhrn peddavkov na dan 132,05 eur...
    Nepotrebuješ doklad o výške dôchodku. Treba ale na druhej strane DP zaškrtnúť, že je poberatelom SD a uviesť ročnú sumu.
    Príjem je nižší ako 1/2 NČZD, na výšku dôchodku sa neprihliada. DP treba správne vyplniť a DU mamine celú zrazenú daň vráti.

    kamara je offline (nepripojený) kamara

    kamara
    a tu rocnu sumu-tam mam zaratat aj vdovsky dochodok ci iba jej starobny??vdovsky pobera od marca..starobny cely rok..
    Dobrý deň, môžem urobiť DP typu A človekovi, ktorý bol celý minulý rok dobrovoľne nezamestnaný, mal príjem len z dohôd, dá sa uplatniť celá odpočitateľná položka na daňovníka. Ďakujem za odpoveď.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Tóthová Csilla Pozri príspevok
    Dobrý deň, môžem urobiť DP typu A človekovi, ktorý bol celý minulý rok dobrovoľne nezamestnaný, mal príjem len z dohôd, dá sa uplatniť celá odpočitateľná položka na daňovníka. Ďakujem za odpoveď.
    jasne, ak nie je k 01 01 2011 poberateľom SD či PSD alebo VD......
    A ešte sa chcem spýtať, dá sa žiadať naspäť od DÚ úradu zrazený daň dohodárovi, keď podľa potvrdení mu zamestnávateľ uplatnil NČ na daňovníka? Mal príjem z 2 dohôd 3330,96 EUR a zrazenú daň 133,18.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tóthová Csilla Pozri príspevok
    A ešte sa chcem spýtať, dá sa žiadať naspäť od DÚ úradu zrazený daň dohodárovi, keď podľa potvrdení mu zamestnávateľ uplatnil NČ na daňovníka? Mal príjem z 2 dohôd 3330,96 EUR a zrazenú daň 133,18.
    ano, jeho ročný príjem je nižší ako ročná NČZD.

    kamara je offline (nepripojený) kamara

    kamara
    dobrý večer..tosom opäť ja...mamine danove priznanie je uz podane..ale mam problem so svojim...min. rok som mala styri dohody a tri potvrdenia uz mam..jedno mi stale chyba....dohoda prva:trvala mi od roku 2010 a v roku 2011 som ta m uz nepracovala..ale dohoda mi trvala do augusta 2011..tam mi dali podpisat ze ci uplatnujem NC na danovnika-kedze som ziadnu dohodu predtym nemala tak som to podpisala...ze budem uplatnovat u nich....dohoda druha: tam som nepodpisovala sice nic..ale aj tak mi uplatnovali NC....ta dohoda trvala jun-september....dohoda tretia:trvala od augusta do decembra..a tiez mi tam nedali nic podpisovat....ale uplatnovali mi NC....a dohoda stvrta:tam mi ju neuplatnovali..trvala len v decembri..vyslo mi ze mi mozu vratit cca 20 eur...Avsak..chcem sa spytat..je mozne ze mi vyjde nedoplatok kedze az v troch dohodach sa mi uplatnovala NC na danovnika??..ja som o tom nevedela ze to sa moze len pri jednej dohode a ked som uzatvarala tie ostatne nikto sa ma na to nepytal ani mi nic nedavali podpisat....

    kamara je offline (nepripojený) kamara

    kamara
    no z tej prvej dohody su teda nulove..z druhej cakam potrvdeniea-ale tam viac ako 80 eur nebude.....z tretej su cca 144 eur..a zo stvrtej 103,70 (84 eur plus 19,70 dan),,,ak by mi vysiel nedoplatok som povinna podat danove priznanie??...lebo moj celkovy prijem nebude vyssi ako 1779,65 eur..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.