Zavrieť

Porady

Používate homeopatické lieky?

Dobry den, zaujimalo by ma, ci mate skusenosti s homeopatickymi liekmi, ktore sa predavaju v lekarni na konkretny problem. Ake mate skusenosti alebo niekto z vaseho okolia? Dakujem
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
samé názvy liekov sú tu... na to...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

pasuliatko Pozri príspevok
samé názvy liekov sú tu... na to...

No a? V iných témach sú iné názvy liekov... a nič proti tomu nemám... Tak sa zdrž takých komentárov, prosím...

http://www.porada.sk/t11541-p11-co-n...ml#post2013734
pasuliatko Pozri príspevok
virumers, herpesin, vitamín C, isoprinosine, zovirax....
http://www.porada.sk/t181607-p4-opuc...ml#post2010961
pasuliatko Pozri príspevok
Ahoj
Diclobene sú TBL proti zápalu a proti bolesti takže to ti moc od opuchu nepomôže... ja mám takmer mesiac po OP a koleno je stále opuchnuté ale už sa viac podobá na koleno ako predtým. Je to individuálne, niekedy mesiac, mesiac a pol... Treba cvičiť ale až vtedy keď ti koleno mierne odpuchne lebo keď je opuchnuté tak je to dosť bolestivé. Chladiť, chladiť, chladiť... Môžeš si v obchode kúpiť taký gélový vankúšik je modrý (alebo aj iný) zabaliť do froté uteráku a priložiť na koleno, prípadne je dobrý aj froté uterák namočený do studenej vody a obaliť ním koleno
atď... atď...atď...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

homeopatikami sa syn zbavil jačmeňov v oku, stále sa mu vyhadzovali, jeden sa vyliečil, druhý sa vyhodil
už ho očná chcela objednať na operáciu, tak sme skúsili inú liečbu
homeopatička mu dala granulky, upozornila nás, že sa to ešte môže zhoršiť, aby sme sa nezľakli
aj sa zhoršilo, vyhodili sa ďalšie mu štyri, ale pekne sa vyliečili, a je to už viac ako rok a nemáme problémy, žiadna operácia nemusela byť
9 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Bože, rešpektujme názory druhých. Mám tiež svoju skúsenosť, proti začínajúcemu nachladnutiu oscillococcinum, rýchlejšie mi prešlo, ale to neviem, či by to bolo rovnaké aj bez lieku, ale môj pes sa vyliečil bez ATB a veru nebola to sranda. Tu je diagnóza, aj možná liečba homeopatikami. Mali sme najprv hepar sulfur, potom capsicum, kúpili sme bez receptu v lekárni.
http://www.bull-terrier.sk/zlazy-s-v...lne-vacky.html
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://www.porada.sk/t190523-pouziva...ml#post2020494 - zlé, neverím tomu, nepoužívam to...
http://www.porada.sk/t190523-p2-pouz...ml#post2020762 - korela nauč sa čítať, napísala som,že mám zlé...
http://www.porada.sk/t190523-p2-pouz...ml#post2020763 - Mám aj na sebe, aj na blízkych, dokonca aj na psíkovy, ktorého to skoro zabilo...takže tak.
.
Tretí príspevok si mohla dať ako prvý, to by bolo zrozumiteľné pre všetkých. Ale aj tak si to navzájom odporuje.
Invektívu adresovanú mne si si mohla odpustiť.
0 1
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Dobry den, zaujimalo by ma, ci mate skusenosti s homeopatickymi liekmi, ktore sa predavaju v lekarni na konkretny problem. Ake mate skusenosti alebo niekto z vaseho okolia? Dakujem

zlé, neverím tomu, nepoužívam to... // toto je podľa mňa dostačujúca odpoveď,že skúsenoti mám zlé...
ak tomu nechápeš tvoja smola a láskavo sa tu prestaň navážať... a nie nemohla som si to odpustiť...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

V našej rodine homeopatiká zaberajú, mám len tie najlepšie skúsenosti. Okrem toho viem, že aj v našej nemocnici u tehotných mamičiek pri diagnóze hyperemesis - ranná nevoľnosť, ktorá má u niektorých mám veľmi nepríjemný priebeh, používajú infúzie s vitamínmi a homeopatické čípky. U veľmi komplikovaných stavoch nevoľnosti potom prídu na rad aj homeopatické granule. Pre mňa je to malý zázrak a nedám na homeopatiu dopustiť.
10 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ludmilla Pozri príspevok
V našej rodine homeopatiká zaberajú, mám len tie najlepšie skúsenosti. Okrem toho viem, že aj v našej nemocnici u tehotných mamičiek pri diagnóze hyperemesis - ranná nevoľnosť, ktorá má u niektorých mám veľmi nepríjemný priebeh, používajú infúzie s vitamínmi a homeopatické čípky. U veľmi komplikovaných stavoch nevoľnosti potom prídu na rad aj homeopatické granule. Pre mňa je to malý zázrak a nedám na homeopatiu dopustiť.
vidíš ty máš tie najlepšie a ja zas tie najhoršie
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pasuliatko Pozri príspevok
Mám aj na sebe, aj na blízkych, dokonca aj na psíkovy, ktorého to skoro zabilo...takže tak.
zabilo?????? neverím
1 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Homeopatiká na konkretny problém by mal vyberať lekár,voľne predajné sú zložené preparáty ktoré by teoreticky nemali ublížiť,ale prakticky by som dávala pozor u starých ľudí s mnohými chorobami a liekmi.Co sa lekárov týka dovolím si tvrdiť,že nadpolovičná väčšina v terene pracujucich prešla školením,ale vzhľadom na problémy v legislatíve sa tomu venuje málokto.
Problém u ľudí ako Pašuliatko je ten,že o homeopatikách toho veľa nevedia.Preto nerátajú s homeopatickým zhoršením a preto sú aj maléry.Lekáreň by nemala bez predpisu vydať liek s číslom,no ale v tejto krajine sa porušuje všetko,takže kľudne dostanete aj lieky,ktoré môžu ublížiť.
Hlavne človeku ktorému ten liek nepatrí,pretože homeopatická liečba je prísne individuálna.
7 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

pasuliatko Pozri príspevok
vidíš ty máš tie najlepšie a ja zas tie najhoršie

pasuliatko veď o tom je táto téma o skúsenostiach s homeopatiou, mala som možno len viac šťastia, že som stretla lekárov, ktorí mi homeopatiu dokázali vysvetliť, ktorí sú homeopatii naklonení a vedeli mi v správnom čase poradiť a s homeopatiou sa stretám aj v praxi hlavne u tehotných.
Homeopatiu hlavne treba vedieť užívať, vybrať správny liek a správnu potenciu.
Môj pohľad na homeopatiu skúsim vysvetliť na jednoduchom príklade:
keď krájame cibuľu v kuchyni začnú nás páliť a slziť oči a máme vodnatý výtok z nosa, to pre mňa zodpovedá skúške lieku Allium cepa (cibuľa kuchynská), ktorý si môžu zdraví ľudia overiť, že funguje. Krájaním cibule sa na malý okamih staneme "umelo chorými". Ale takéto "skutočné" symptómy nás môžu sprevádzať vďaka chrípke alebo sennej nádche. Keď sa tieto symptómy zhodujú môže potom Allium cepa toto ochorenie liečiť, ale pozor Allium cepa nemôže liečiť každú jednu nádchu, ale len tú, ktorá má symptómy, aké sú pri krájaní cibule čiže vodnatú nádchu, v žiadnom prípade Allium cepa nebude vhodná na výtok z nosa - žltý, zelený, ťahavý.
6 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

ja a moja rodina pouziva vyhradne ajurvedske lieky
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ano, máme skúsenosti s homeopatikami. Ak by sa mali predpisovať homeopatiká, veľmi veľa ľudí by bolo zdravých. Ľudstvo je zvyknuté sa napchávať liekmi, čím ich majú viac, tým sú spokojnejší.

Bola som minule na povinnej 6-ročnej kontrole so synom, bola som kontaktovaná telefonicky, prečo? Lebo Dr. sa ma opýtala, čo robíme, keď sme tak dlho nenavštívili ambulanciu....

Doma som dala prísny zákaz navštevovať lekárne, zbytočne vyhodené euráče do koša, pretože voľnopredajné lieky nezaberajú, (nad reklamami sa len pousmejem, ako ľudí šidia). Nechápem jedno, keď sú ľudia zasoplení, a striekajú si zbytočne tie hlúposti do nosa, kt. nikdy nezaberajú, (len dobrý pocit majú, že to zabralo, ale figu sopel prejde sám). Dutiny sa dajú prepláchnuť vodou so soľou, a to zaberie. LAcné, efektívne a dokonca i zdravšie... (hlúposť? určite nie. Prečo potom pomáha more????)

Záver: Homeopatiká? Jednoznačne áno.
2 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Istý čas som mala problémy s hlasivkami, zachrípla som - čo zachrípla - vôbec som nevedela rozprávať - poradili mi homeovox a zabral - odvtedy som ho používala... teraz to úplne vymizlo.

Poraďte dobrého homeopata -ku v BA. Alebo sa stačí poradiť v lekárni - a ktoré v BA sú naj... zásobené?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
kopretinka Pozri príspevok
zabilo?????? neverím
never... nebudem ťa o tom presviedčať viem, čo som videla a čo som zažila...
a napísala som,že takmer a nie,že zabilo...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ludmilla Pozri príspevok
pasuliatko veď o tom je táto téma o skúsenostiach s homeopatiou, mala som možno len viac šťastia, že som stretla lekárov, ktorí mi homeopatiu dokázali vysvetliť, ktorí sú homeopatii naklonení a vedeli mi v správnom čase poradiť a s homeopatiou sa stretám aj v praxi hlavne u tehotných.
Homeopatiu hlavne treba vedieť užívať, vybrať správny liek a správnu potenciu.
Môj pohľad na homeopatiu skúsim vysvetliť na jednoduchom príklade:
keď krájame cibuľu v kuchyni začnú nás páliť a slziť oči a máme vodnatý výtok z nosa, to pre mňa zodpovedá skúške lieku Allium cepa (cibuľa kuchynská), ktorý si môžu zdraví ľudia overiť, že funguje. Krájaním cibule sa na malý okamih staneme "umelo chorými". Ale takéto "skutočné" symptómy nás môžu sprevádzať vďaka chrípke alebo sennej nádche. Keď sa tieto symptómy zhodujú môže potom Allium cepa toto ochorenie liečiť, ale pozor Allium cepa nemôže liečiť každú jednu nádchu, ale len tú, ktorá má symptómy, aké sú pri krájaní cibule čiže vodnatú nádchu, v žiadnom prípade Allium cepa nebude vhodná na výtok z nosa - žltý, zelený, ťahavý.
pekne napísané... ja viem,že je to téma o skúsenostiach..ale niekto to asi nepochopil
moje skúsenosti sú veľmi zlé, psík bol chorý lekárka mu predpísala nejaké homeopatiká a takmer umrel čo sa mu tak zo dňa na deň zhoršil zdravotný stav...preto tomu neverím,brala som to aj ja keď som bola malá a nikdy mi to nič neurobilo, preto si myslím,že to je Placebo efekt. ale 100 ľudí 100 názorov a skúseností
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Zavolaj si na Boiron,povedia ti kto v okolí sa tomuto venuje.Ale ak je Tvoj stav následkom urazu,zober si tú nešťastnú Arniku 30 CH 10 granulí 1x mesačne dlhodobe a nerieš.Na začiatku môže dôjsť k zvýrazneniu bolestí.Ber to dlhdobe.
3 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

alabut Pozri príspevok
Bol som u mladeho lapiducha, na otazku homeopatik mi povedal, ze je to podvod, placebo nepopieral. Ani sa so mnou nebavil. A to nie je prvy. Asi sa budem musiet liecit sam. :-)


to je jasné, že iné okrem podvodu ti povedať ani nemohol... hádam si nebude s.ať do vlastného hniezda... Čo by ho živilo, keby sme všetci zdraví, resp. keby sa liečime kameňmi, bylinami, pyramídami, homeopatikami, stromami a pod?
Vehementne by som protestovala, keby parlament schválil, že každý bez ohľadu na príjem zaplatí daň 10% z tržieb a nemusí viesť účtovníctvo ani podávať DP... Bolo by to jednoduchšie, krajšie, veselšie, zdravšie pre prírodu aj človeka - ale ja by som došla o svoju prácu... ()
Naposledy upravil Monika Kováčová : 22.03.12 at 17:26
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pasuliatko Pozri príspevok
pekne napísané... ja viem,že je to téma o skúsenostiach..ale niekto to asi nepochopil
moje skúsenosti sú veľmi zlé, psík bol chorý lekárka mu predpísala nejaké homeopatiká a takmer umrel čo sa mu tak zo dňa na deň zhoršil zdravotný stav...preto tomu neverím,brala som to aj ja keď som bola malá a nikdy mi to nič neurobilo, preto si myslím,že to je Placebo efekt. ale 100 ľudí 100 názorov a skúseností
keď je to placebo efekt,tak ako to mohlo tak strašne zle zapôsobiť na Tvojho psa???Veď pes nevie,že užil liek a že má čakať zlepšenie zdravotného stavu
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
kopretinka Pozri príspevok
keď je to placebo efekt,tak ako to mohlo tak strašne zle zapôsobiť na Tvojho psa???Veď pes nevie,že užil liek a že má čakať zlepšenie zdravotného stavu
nie je placebo ako placebo... neviem prečo mu to tak uškodilo ale veľmi uškodilo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať