Zavrieť

Porady

Používate homeopatické lieky?

Dobry den, zaujimalo by ma, ci mate skusenosti s homeopatickymi liekmi, ktore sa predavaju v lekarni na konkretny problem. Ake mate skusenosti alebo niekto z vaseho okolia? Dakujem
Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alabut Pozri príspevok
BXL vdaka za promptnu odpoved. Na uraz a nasledne bolesti som si zvykol, prezijem, teraz potrebujem poriesit pecienku, oblicky a oci. Dam dokopy telefon a seba, skusim cez vikend posondovat tvoj Boiron. Najhorsie je, ze u nas ziadnemu lekarovi neverim, na teba som zvykol, dobre papulujes. :-)
No,oni kvôli Tebe prídu cez weekend do roboty,že ano.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

alabut Pozri príspevok
BXL vdaka za promptnu odpoved. Na uraz a nasledne bolesti som si zvykol, prezijem, teraz potrebujem poriesit pecienku, oblicky a oci. Dam dokopy telefon a seba, skusim cez vikend posondovat tvoj Boiron. Najhorsie je, ze u nas ziadnemu lekarovi neverim, na teba som zvykol, dobre papulujes. :-)
Skus Cali-Vita , tam Ti poskytnú aj odborné lekárske poradenstvo, a nebudú od Teba pýtať žiadny preukaz poistenca , ani sa nebudú pýtať prečo si v akej poisťovni.

Podrobnejšie info cez SS , alebo na www.calivita.com
0 0
Restorer Engine Restorer Engine

Restorer Engine je offline (nepripojený) Restorer Engine

Homeopaticke lieky neužívam (zatiaľ som ich nepotreboval), ale dávam prednosť pred klasickými liekmi prírodným produktom,čajom,koreninám a pod.. Dokonca keď je nevyhnutné brať klasické lieky (tak ich beriem len v min.množstve vzhľadom na ich negat.dopady - kontraindikácie). Možno i preto som u lekára raz za 2 roky ( aj to len na povinnej prehliadke).
1 0
annasoltesova annasoltesova

annasoltesova je offline (nepripojený) annasoltesova

Homeopatika je klamstvo. Udajne sa predpísuje ten isty liek na rôzne choroby. Tak porozmýšľajte a nedajte sa oklamať. Nehovoriac už o duchovných veciach. Je za tým duchovno, no nie to naše kresťanské ale iné-východné náboženstva, čo je pre kresťana neprijatelné - okultizmus.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

vysvetli môjmu 3-r synovi, ktorý pri chorobách používa v prvom rade homeopatiu, že to nie je liek... Vždy nám to pomohlo...
1 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Ahoj. Aj ja dávam svojím deťom homeopatika a tak isto ich užívam aj ja. Ako náhle ma začne bolieť hrdlo dávam si angin-heel a zaberie, nemusím sa dávať žiadne antibiotika a tak isto mojej 12 ročnej dcére. Okrem toho používame aj sprej do nosa Luffa pri nádche a tiež pomôže. Ale každí máme na to iní názor.
Pekný deň!
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

trochu mimo témy, lebo sa bavíte o homeopatikách, ale môjmu synovi býva vždy nevoľno pri cestovaní
a keď som si predstavila že pri 10 hod ceste do chorvátska čo bude, tak som mu dala tabletku,som mu povedala to je proti vracaniu
bol to b-komplex, neublížilo mu to, a nič mu nebolo, ani nevoľno ani nevracal - lebo však dostal tabletku proti vracaniu - placebo efekt jak vyšitý

o pár príspevkov vyššie som sa zmienila, o tom, ako sa pomocou homeopatík zbavil jačmeňa na oku, čo mu chceli už chirurgicky riešiť a neviem čo je na tom spoločné s okultizmom, že sa vyliečil a nebolo potrebné operovať
0 0
annasoltesova annasoltesova

annasoltesova je offline (nepripojený) annasoltesova

Treba trochu štúdia okolo homeopatie a hneď Vám to bude jasnejšie. Je veľa veci na tomto svete, ale nie všetko je prospešné. Ten kto to vymyslel, Vám nepovie, že sa jedná o východné náboženstvo. Ale je na Vás, aby ste predtým ako to budete používať si niečo o tom preštudovali. Preto tu máme web a je dostupnosť k informáciam. Prosím neverte všetkému čo sa vo svete ponúka. Je to rada ako sa vyhnuť neskorším problémom. Potom je už neskoro, pýtať sa prečo sa to stalo, to a ono?...
0 0
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
My v rodine používame,mám s nimi len dobré skúsenosti.Netvrdím,že zaberú zakaždým,ale určite nepoškodia.Lekárka mojej dcéry sa zaoberá homeopatiou a teraz dokonca aj akupunktúrou a nedám na ňu dopustiť.Práve včera som u nej bola a pripadala som si ako u nejakej babice-veštice....ale v dobrom.Povedala som jej len príznaky,nakukla do karty,mala pár konkrétnych otázok a už sme vedeli na čom sme.Osobne radšej vyskúšam niečo "zdravšie" až potom prichádza na rad "chémia".
1 0
annasoltesova annasoltesova

annasoltesova je offline (nepripojený) annasoltesova

Na internete je veľa článkou s témou Homeopátie, je le na Vás či si to prečitate. Prikladám Vám jednu adresu ohľadom skúsenosti z homeopátiou.
www.modlitba.sk/htm/okultizmus/prace/prace/homeopatiá_4.htm
0 0
annasoltesova annasoltesova

annasoltesova je offline (nepripojený) annasoltesova

sites.google.com/site/milann77/homeopatia-a-krestanstvo
ešte jedná stránka z internetu, je tam toho veľa-prosím prečítajte si predtým ako začnete brať nezmyselnú liečbu.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

annasoltesova Pozri príspevok
sites.google.com/site/milann77/homeopatia-a-krestanstvo
ešte jedná stránka z internetu, je tam toho veľa-prosím prečítajte si predtým ako začnete brať nezmyselnú liečbu.
Vieš, zo svojho pohľadu máš určite pravdu. Ale napr. jehovisti zásadne odmietajú transfúziu krvi - a tiež majú zo svojho pohľadu pravdu.
Priznávam, že Tvoje riadky vo mne vzbudili hneď asociáciu s jehovistami. Aj tí tak dokážu presviedčať.

Mám v rodine lekárku, homeopatiu študovala tri roky, diplom má z anglickej univerzity. A keď mám nejaké problémy, vždy radšej siahnem po homeopatikách. Je to rozhodne šetrnejšie k organizmu ako antibiotiká a podobne.

A keď už hovoríš, že homeopatia je z východného náboženstva a je to okultizmus - nato si ako prišla? Ak existuje toľko náboženstiev, to existuje aj toľko Bohov? A ktorý je ten pravý? A ktorého by si zaradila medzi okultistov?
Podľa môjho názoru sú všetky náboženstvá len rôzne cesty k jednému cieľu. Internet využi aj na to, aby si si niečo prečítala aj o iných náboženstvách. A až keď budeš mať prehľad, potom ma začni presviedčať, že som okultista.
2 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

annasoltesova Pozri príspevok
Je za tým duchovno, no nie to naše kresťanské ale iné-východné náboženstva, čo je pre kresťana neprijatelné - okultizmus.
... no áno, iste, kedysi sa napr. za takéto veci upaľovali čarodejnice... a všetci "kresťania" verili, že sú diablom posadnutí hriešnici, a treba ich upáliť...
asi toľko k okultizmu v súvislosti s homeopatiou
Pane Bože, veď žijeme v 21 storočí
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

a ešte mi nedá v súvislosti s okultizmom:
názvy homeopatík a ich preklad do našej reči:

Apis mellifica (Apis.) - Včela medonosná - používa sa včelí jed
Bryonia alba (Bry.) - Posed biely (rastlina)
Chamomilla vulgaris (Cham.) - Rumanček pravý - to snáď nemusím písať čo je za kvet
Ferrum phosphoricum (Ferr-p.) - Foforečnan železitý (minerál)
Urtica urens (Urt-u.) - Žihľava dvojdomá (rastlina)
Stramonium datura (Stram.) - Durman obyčajný (rastlina)

Colocynthis/horká uhorka -Stredomorská popínavá rastlina z čeľade tekvicovitých so žltými kvetmi, ktoré dozrievajú do bobúľ o veľkosti pomaranča

luffa opercullata/lufa viečkatá - nejaká tekvica...

Pulsatilla/ poniklec - bylina

Arnica monta / Arnika horská - bylina ĽUDOVO : arnika, prha kozia, matonica, prhošlak, smotanica, vredová zelina, závratový koreň, hornica hnojivá

V čase, keď sa väčšina ľudstva priveľmi odklonila od prirodzeného spôsobu života a privodila si nesprávnou životosprávou hrozné choroby, mali by sme opäť začať vyhľadávať naše liečivé rastliny, ktorými nás Pán Boh vo svojej láskavosti od nepamäti obdarúva. Ctihodný otec Kneipp vo svojej knihe hovorí: „Na každú chorobu vyrástla bylinka."

Mária Trebenová/Zdravie z Božej lekárne - to je tiež okultizmus?
Takže ak je to jedno a to isté, nie je to to isté?
Naposledy upravil Monika Kováčová : 27.03.12 at 17:10
2 0
malawka malawka

malawka je offline (nepripojený) malawka

Ahojte, dakujem za vsetky nazory, ktore boli k teme. S homeopatikami zacinam, pretoze mi pomohli tam, kde lekar nedokazal. Urcite si nemyslim, ze je to placebo. Urcite skusim tu coryzaliu, na nachladenie by sa mi nieco hodilo pre syna, ktory pojde v sept. do skolky. Ja som toho nazoru, ze na urcite problemy ako je napr. horucka by som si s homeo netrufla. U deti davam nurofen a neexperimentujem. No u inych chorob lieky skor ina potlacaju ten prejav choroby a neliecia pricinu - to sa mi na homeo. paci. Len je to komplikovane, u kazdeho zaberaju na tu istu chorobu ine druhy homeo.
0 0
magdika magdika

magdika je offline (nepripojený) magdika

a ako sa volajú, prosím, tie homeopatiká na dobré spinkanie?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

magdika Pozri príspevok
a ako sa volajú, prosím, tie homeopatiká na dobré spinkanie?
http://www.zdravie.sk/sz/510/t933810...e-benosen.html
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Pri akýchkoľvek prvých náznakoch chrípky, virózy a pod. používam oscilococcinum a veľmi často sa osvedčilo. Vtedy beriem jednu tubičku každých 6 hodín, podľa možnosti väčšie balenie. A ako prevencia, keď sa chystá chrípková epidémia, je dobré brať jednu tubičku týždenne.
2 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Tak si niečo prečítaj o New Age, to má ten pohľad, že všetko ide k jednému cieľu. Ja však keď som kresťan a nie Jehovista verím ,že jediným Bohom je Ježiš Kristus. Neznalosť zákona neospravedlňuje, podobne ako v práve.



Vidíš, ako si to uhádla? Z tematiky New Age som si toho preštudovala skutočne dosť a práve vďaka tomu sa považujem za kresťanku. A pokračujem vo viere svojich rodičov.
A o neznalosti zákona mne, ako právničke, veľmi rozprávať nemusíš.
Nemusíš sa ani oháňať tým, že je to len obchod, pretože farmaceutický priemysel - teda aj s liekmi, ktoré lekári bežne predpisujú a my ich užívame - je ten najlepší biznis na svete, hneď po zbraniach na zabíjanie ľudí. A vieš, že atómovú bombu vymysleli kresťania? S fanatizmom ma veľmi nepresvedčíš.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať