Zavrieť

Porady

2% ZAPLATENEJ DANE

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Vypĺňam tlačivo A k dani z príjmov zo závislej činnosti a vychádza preplatok na dani. Fyická osoba chce darovať 2% zo zaplatenej dane. Mám preplatok, ktorý mám vypočítaný v daň. priznaní ponížiť o sumu 2 %? Alebo daňový úrad zašle preplatok zo zaplatenej dane o čiastku pripadajúcu 2% nižší? Viem, že je to asi banalita pre Vás ale nakoľko to nerobím až tak často chcem mať v tom jasno, aby pani z úradu nemala s tým problém. ĎAKUJEM ZA RADU.
Usporiadat
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

dara
Vypĺňam tlačivo A k dani z príjmov zo závislej činnosti a vychádza preplatok na dani. Fyická osoba chce darovať 2% zo zaplatenej dane. Mám preplatok, ktorý mám vypočítaný v daň. priznaní ponížiť o sumu 2 %? Alebo daňový úrad zašle preplatok zo zaplatenej dane o čiastku pripadajúcu 2% nižší? Viem, že je to asi banalita pre Vás ale nakoľko to nerobím až tak často chcem mať v tom jasno, aby pani z úradu nemala s tým problém. ĎAKUJEM ZA RADU.
Aby mohla fyzická osoba poukázať podiel zaplatenej dane vo výške 2 % zo zaplatenej dane musí to byť suma minimálne 20,-Sk. V RZD sa 2 % rátajú z riadku 04 zníženého o riadok 05, V DPFO typ A z riadku 55 a v DPFO typ B z riadku 90. Katija
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Chcem sa spýtať. A ak ročné zúčtovanie za zamestnanca robí zamestnávateľ /žiadosť do 15.2./ a prinesie aj tlačivo na 2% ... to tlačivo má poslať zamestnávateľ s tlačivom ročné zúčtovanie... ? Ďakujem
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

SDC Bratislava, s.r.o.
Chcem sa spýtať. A ak ročné zúčtovanie za zamestnanca robí zamestnávateľ /žiadosť do 15.2./ a prinesie aj tlačivo na 2% ... to tlačivo má poslať zamestnávateľ s tlačivom ročné zúčtovanie... ? Ďakujem
Tvojou povinnosťou je na žiadosť zamestnanca vydať mu potvrdenie o zaplatenej dani na tlačive, ktoré je k tomu určené. On si vypíše ostatné náležitosti (komu chce darovať tie svoje 2 %) a doručí na Daňový úrad do 30. apríla.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita4
Tvojou povinnosťou je na žiadosť zamestnanca vydať mu potvrdenie o zaplatenej dani na tlačive, ktoré je k tomu určené. On si vypíše ostatné náležitosti (komu chce darovať tie svoje 2 %) a doručí na Daňový úrad do 30. apríla.
Súhlasím, len doplním, že na DÚ podľa bydliska zamestnanca.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

SDC Bratislava, s.r.o.
Chcem sa spýtať. A ak ročné zúčtovanie za zamestnanca robí zamestnávateľ /žiadosť do 15.2./ a prinesie aj tlačivo na 2% ... to tlačivo má poslať zamestnávateľ s tlačivom ročné zúčtovanie... ? Ďakujem
Nie, zamestnávateľ len vystaví potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti za rok 2005. Vyhlásenie o poukázaní sumy.... a toto potvrdenie od zamestnávateľa odovzdá zamestnanec svojmu miestne príslušnému správcovi dane v termíne do 30.4.2006. Katija
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Ak zamestnancovi vychádzajú 2% zaplatenej dane 19,- Sk, nemôže ich venovať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

silvia
Ak zamestnancovi vychádzajú 2% zaplatenej dane 19,- Sk, nemôže ich venovať?
Min. je 20.- u FO.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Viem, že min. je 20,-. Myslela som, či nemôže do Vyhlásenia uviesť 20,-, aj keď mu vychádza 19,-.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

silvia
Viem, že min. je 20,-. Myslela som, či nemôže do Vyhlásenia uviesť 20,-, aj keď mu vychádza 19,-.
Nie, pretože tam uvádzaš daň, aj tie 2%, to by nesedelo so zaplatenou daňou.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

OK, diky moc!
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Jozef Mihál
Mimochodom, mám zopár tipov, komu venovať 2%-tá. Čo tak založiť k tomu na Porade tému?
p. Mihál , neviem či už téma je založená , ale nutne by som potrebovala zoznam komu môžem poukázať 2% z daní. Ak je téma založená vopred sa ospravedlňujem a prosím o pripnutie linku. Neviem sa dopátrať k zoznamu, ďakujem.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
renča1
p. Mihál , neviem či už téma je založená , ale nutne by som potrebovala zoznam komu môžem poukázať 2% z daní. Ak je téma založená vopred sa ospravedlňujem a prosím o pripnutie linku. Neviem sa dopátrať k zoznamu, ďakujem.
tak už nič už to mám.
http://www.niton.sk/documents/42-78-...prehlad_05.xls
0 0
Paľka Paľka

Paľka je offline (nepripojený) Paľka

Na potvrdení o zaplatení dane z príjmov na účely poukázania 2% je v r. 06 - "Nedoplatok - zrazený v lehote do podania vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane", a treba uviesť dátum. Ak vysporiadanie rozdielov z ročného zúčtovania bude vykonané v marcovej výplate a tá bude vyplácaná v apríli, uvedie sa dátum napr. 12.04.2006?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paľka
Na potvrdení o zaplatení dane z príjmov na účely poukázania 2% je v r. 06 - "Nedoplatok - zrazený v lehote do podania vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane", a treba uviesť dátum. Ak vysporiadanie rozdielov z ročného zúčtovania bude vykonané v marcovej výplate a tá bude vyplácaná v apríli, uvedie sa dátum napr. 12.04.2006?
Nie, 31.3.206. To je najneskorší dátum.
Naposledy upravil Tweety : 12.03.06 at 17:37
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Tweety
Nie, 31.3.206.
Prečo 31.3.2006?
Lehota na podanie je do 30.4.2006 a do tohoto termínu má byť nedoplatok zrazený a vysporiadaný.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Denda
Prečo 31.3.2006?
Lehota na podanie je do 30.4.2006 a do tohoto termínu má byť nedoplatok zrazený a vysporiadaný.
Správne, lehota na podanie je 30.4.2006, ale lehota na podanie DP je 31.3.2006, dovtedy musí byť urobené RZD,preto tento dátum. To, že on prakticky môže nedoplatky zaplatiť v marcovej výplate, v apríli je iné.
Opravím sa: nemusí byť dátum 31.3.2006. Stačí uviesť aj posledný dátum na odvod 2% dane t.j. 30.4.2006 .
Naposledy upravil Tweety : 14.03.06 at 11:01
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Ja hovorím o daňovníkovi, ktorému zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie dane a zamestnávateľ mu tento nedoplatok zrazí a táto daň je správne vysporiadaná do 30.4.2006. Ak tam uvedie dátum 12.4.2006 spĺňa literu zákona o dani z príjmu.
Do 31.3.2006 sa vykoná ročné zúčtovanie a výpočet dane. Nedoplatok presahujúci 100,- Sk zráža zamestnávateľ do konca zdaňovacieho obdobia kedy sa vykonalo ročné zúčtovanie dane okrem prípadu ak zamestnanec uplatňuje postup podľa §50. Vtedy je povinný zamestnávateľ zraziť a vysporiadať nedoplatok dane do lehoty na podanie vyhlásenia.

PS: inak postupuje daňovník , ktorý podáva daňové priznanie.
Naposledy upravil Denda : 12.03.06 at 17:53
0 0
Paľka Paľka

Paľka je offline (nepripojený) Paľka

Veľmi pekne Vám ďakujem za odpovede. Súhlasím s DENDOU, tiež som to takto pochopila,len som si to chcela ešte potvrdiť od skúsenejších. Díky
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Prosím poraďákov o radu.
Môže darovať 2% dane daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, ktorý nemá na území Slovenskej republiky trvalý pobyt??? Ak " ANO" na ktorý Daňový úrad zaslať potvrdenie o Zaplatení dane a Vyhlásenie o poukázaní 2% zaplatenej dane???
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte,neviete náhodou niekto podľa čoho si daňový úrad overuje zaplatenú daň na účely poukázania 2% a či to vôbec overuje?Stala sa mi menšia chyba v potvrdení o zaplatení dane(uviedla som zlé číslo daňového úradu) ale najhoršie je že som na to prišla až keď som ich zamestnancom odovzdala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať