Zavrieť

Porady

2% ZAPLATENEJ DANE

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Vypĺňam tlačivo A k dani z príjmov zo závislej činnosti a vychádza preplatok na dani. Fyická osoba chce darovať 2% zo zaplatenej dane. Mám preplatok, ktorý mám vypočítaný v daň. priznaní ponížiť o sumu 2 %? Alebo daňový úrad zašle preplatok zo zaplatenej dane o čiastku pripadajúcu 2% nižší? Viem, že je to asi banalita pre Vás ale nakoľko to nerobím až tak často chcem mať v tom jasno, aby pani z úradu nemala s tým problém. ĎAKUJEM ZA RADU.
Usporiadat
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

Ďakujem Maruška54 a veronikasad.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. Ja by som sa chcela spýtať ak zamestnanec má preplatok pri roč.zúčt. a chce darovať tie 2 % dane a jeho predchádzajúci zamestnávateľ nezaplatil za neho daň v roku 2007 môže ten zamestnanec dať tých 2 % dane alebo nie? závisí to nejako od zamestnávateľa či platí daň alebo nie?ďakujem
0 0
Lueli Lueli

Lueli je offline (nepripojený) Lueli

Arava Pozri príspevok
Prosím poraďákov o radu.
Môže darovať 2% dane daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, ktorý nemá na území Slovenskej republiky trvalý pobyt??? Ak " ANO" na ktorý Daňový úrad zaslať potvrdenie o Zaplatení dane a Vyhlásenie o poukázaní 2% zaplatenej dane???
Osobne som názoru, že darovať 2% môže len daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou - teda s trvalým pobytom.
Buď si tu podáva DP alebo sa mu robí ročné zúčtovanie dane. par.50 ods 1 a) b)
0 0
Lueli Lueli

Lueli je offline (nepripojený) Lueli

Poraďte prosím, kde nájdem novelu, ktorá hovorí o zmene účelu použitia podielu zaplatenej dane - tak, že sa tam naspäť dostalo školstvo a deti, ak sa nemýlim.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

prosím poradíte mi niekto? Neviem ako mám postupovať ak zamestnávateľ nezaplatil za zamestnancov daň ale hlavne že im to zrazil no a teraz chcú zamestnanci darovať 2 %. Ďakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Lueli Pozri príspevok
Osobne som názoru, že darovať 2% môže len daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou - teda s trvalým pobytom.
Buď si tu podáva DP alebo sa mu robí ročné zúčtovanie dane. par.50 ods 1 a) b)
Nesúhlas, 2% môže poukázať každý daňovník.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Prosím ak sa niekto nájde nech mi poradí ĎAKUJEM
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

ako sa mám dostať na zoznam organizacii,komu by som mohol 2% pomôcť
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

fabianko Pozri príspevok
ako sa mám dostať na zoznam organizacii,komu by som mohol 2% pomôcť
napríklad cez stránku http://www.dvepercenta.sk/
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Stačí, keď vyplním v DP PO časť IV. Vyhlásenie, daň vypočítam z riadku 800 ako je tam písané a podávam ešte niečo k tomu? ďakujem
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

stačí to vyplniť len v daňovom, lebo z tej nadácie mi dali nejaké papiere, ale v podstate to vyhlásenie je to isté ako na DP, poradí niekto, dík, lebo už to chcem ísť odovzdať.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Pru Pozri príspevok
stačí to vyplniť len v daňovom, lebo z tej nadácie mi dali nejaké papiere, ale v podstate to vyhlásenie je to isté ako na DP, poradí niekto, dík, lebo už to chcem ísť odovzdať.
Vyhlásenie je pre zamestnancov, ktorý podávajú toto vyhl.+potvrdenie od zamestnávateľa.
V prípade DP - stačí vyplniť príslušný oddiel
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem pekne, mám ho vyplnený, len som nevedela, či ešte nejaké tlačivo nie z tých, ktoré mi dali, ešte raz dík, môžem to ísť zaniesť........hurááááááá
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Katija Pozri príspevok
Nie, zamestnávateľ len vystaví potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti za rok 2005. Vyhlásenie o poukázaní sumy.... a toto potvrdenie od zamestnávateľa odovzdá zamestnanec svojmu miestne príslušnému správcovi dane v termíne do 30.4.2006. Katija
ahojte poraďaci,
prosim o upresnenie, neviem si jednoznačne vyložiť , že....... "Vyhlásenie" sa predloží svojmu miestne príslušnému správcovi danie , v ktorom sa vykonáva ročné zúčtovanie.
Zamestnanec má trvalý pobyt Trenčín a zamestnávateľ má správcu dane Myjava.
Kam teda s tým "Vyhlásením" ?
Ďakujem pekne!!!!!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zlata Pozri príspevok
ahojte poraďaci,
prosim o upresnenie, neviem si jednoznačne vyložiť , že....... "Vyhlásenie" sa predloží svojmu miestne príslušnému správcovi danie , v ktorom sa vykonáva ročné zúčtovanie.
Zamestnanec má trvalý pobyt Trenčín a zamestnávateľ má správcu dane Myjava.
Kam teda s tým "Vyhlásením" ?
Ďakujem pekne!!!!!
Na DÚ príslušný podľa trvalého pobytu zamestnanca.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Dobrý deň, chcem sa opýtať, zamestnancom zamestnávateľ zrazil daň, ale ju neodviedol na dú. Teraz títo zamestnanci chcú darovať 2% dane pre občianske združenie, môžu tak urobiť, aj napriek tomu, že zrazená daň nie je odvedená? Ďakujem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kovex Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa opýtať, zamestnancom zamestnávateľ zrazil daň, ale ju neodviedol na dú. Teraz títo zamestnanci chcú darovať 2% dane pre občianske združenie, môžu tak urobiť, aj napriek tomu, že zrazená daň nie je odvedená? Ďakujem.
môžu, veď zamestnanec daň zaplatil (zamestnávateľ mu ju zrazil zo mzdy). To, že zamestnávateľ daň zrazenú zamestnancom neodviedol je vec medzi DÚ a zamestnávateľom.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

mzdarka renca Pozri príspevok
môžu, veď zamestnanec daň zaplatil (zamestnávateľ mu ju zrazil zo mzdy). To, že zamestnávateľ daň zrazenú zamestnancom neodviedol je vec medzi DÚ a zamestnávateľom.

Ďakujem veľmi pekne, tak som to chápala aj keď som čítala zákon, len kolegyňa ma presviedčala, že nemôžu, tak som potrebovala odobriť. Ešte raz ďakujem krásne.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Dobrý deň, chcem sa ešte informovať, chcem poukázať 2% dane občianskému združeniu ktoré nemá za ičom nič, teda má ičo napr. 222565555/a za tým ičom žiadne čísla. Je treba doplniť nuly alebo nechať voľné miesto v tlačive DP? ďakujem za odpoveď
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kovex Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa ešte informovať, chcem poukázať 2% dane občianskému združeniu ktoré nemá za ičom nič, teda má ičo napr. 222565555/a za tým ičom žiadne čísla. Je treba doplniť nuly alebo nechať voľné miesto v tlačive DP? ďakujem za odpoveď
nepíšeš nič, necháš voľné miesto
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať