Zavrieť

Porady

2% ZAPLATENEJ DANE

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Vypĺňam tlačivo A k dani z príjmov zo závislej činnosti a vychádza preplatok na dani. Fyická osoba chce darovať 2% zo zaplatenej dane. Mám preplatok, ktorý mám vypočítaný v daň. priznaní ponížiť o sumu 2 %? Alebo daňový úrad zašle preplatok zo zaplatenej dane o čiastku pripadajúcu 2% nižší? Viem, že je to asi banalita pre Vás ale nakoľko to nerobím až tak často chcem mať v tom jasno, aby pani z úradu nemala s tým problém. ĎAKUJEM ZA RADU.
Usporiadat
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Arava
Prosím poraďákov o radu.
Môže darovať 2% dane daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, ktorý nemá na území Slovenskej republiky trvalý pobyt??? Ak " ANO" na ktorý Daňový úrad zaslať potvrdenie o Zaplatení dane a Vyhlásenie o poukázaní 2% zaplatenej dane???
Nikto nepozná správnu odpoveď???
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

SILVIA54
Ahojte,neviete náhodou niekto podľa čoho si daňový úrad overuje zaplatenú daň na účely poukázania 2% a či to vôbec overuje?Stala sa mi menšia chyba v potvrdení o zaplatení dane(uviedla som zlé číslo daňového úradu) ale najhoršie je že som na to prišla až keď som ich zamestnancom odovzdala.
Daňový úrad má určitý systém overovania odovzdaných potvrdení za účelom poukázania podielu zaplatenej dane. Ten systém nepoznám, viem len, že v minulých rokoch niektore podiely nepreviedli na účty neziskovým organizáciam práve preto, že boli nejaké nezrovnalosti v papieroch odovzdaných daňovníkmi..
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Arava
Nikto nepozná správnu odpoveď???
Myslím si, že ak platí daň na území SR, tak z výšky zaplatenej dane tu v SR môže poukázať 2% neziskovke, pýtala by som ďalšie informácie na daňovom úrade, kde odovzdáva papiere a kde posiela úhrady dane...
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem Ti, keby si to overovali podľa rodného čísla tak je všetko ok, budem sa musieť spýtať priamo na daňovom úrade.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ahojte, možno je to tu niekde napísané, ale neviem to nájsť. Prečo je v zákone, že môžeme dať 2% min. však 20 Sk a v tlačive DP je v zátvorke min. 100 Sk. Kto mi to vysvetlí?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

do odd.VIII. r.70 uvedieš 2% zo zaplatenej dane z r.56 DP. Treba trošku pozornejšie čítať.

------------
Veronika
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuhl Pozri príspevok
Ahojte, možno je to tu niekde napísané, ale neviem to nájsť. Prečo je v zákone, že môžeme dať 2% min. však 20 Sk a v tlačive DP je v zátvorke min. 100 Sk. Kto mi to vysvetlí?
Pretože zákon bol novelizovaný a novela platí aj pre r.2006. Drž sa poučenia pre vyplnenie DP

-----------
Veronika
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

má vplyv na poukázanie 2% daní to, že zamestnávateľ zamestnancovi zráža zo mzdy v priebehu roka daň, avšak túto daň neodvádza na dú.
Môže daňovník aj v tomto prípade poukázať 2%?
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Robila som ročné zúčtovanie zamestnancovi a vyšiel mu preplatok nejakých 19.000,- dnes mi doniesol tlačivo, že chce poukázať nejakému občianskemu združeniu 2% z dane ako mám postupovať. Úhrn preddavkov je v sume 28.261,- Sk a preplatok činí sumu 19.529,-.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Neviete, či má DÚ nejaký termín, dokedy má poukázať 2 % na účet organizácie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Určite má.Do troch mesiacov po lehote na podanie vyhlásenia, pri splnení všetkých podmienok musí previesť podiely zaplatenej dane na účet prijímateľa. Bližšie §50 Zákon o dani z príjmov, odst.8.
Naposledy upravil Tweety : 11.05.07 at 07:34
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Tweety Pozri príspevok
Určite má.
to je pekné, len som chcela vedieť, aký, lebo už by sme míňali, a nevieme, koľko
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Doplnila som.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Tweety, ďakujem. Aj som ten §50 pozerala, ale asi som to prehliadla (alebo to tam vtedy nebolo ).
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Vie mi niekto poradit, ohladne nedoplatoku z RZD. Pocula som ze nedoplatok do 100 sk sa nemusi zamestnancom zrazat? je to pravda? Dakujem.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Nikto mi neporadi :-(
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

rennka Pozri príspevok
Vie mi niekto poradit, ohladne nedoplatoku z RZD. Pocula som ze nedoplatok do 100 sk sa nemusi zamestnancom zrazat? je to pravda? Dakujem.
nie nemusí ale pokiaľ si niekto dodatočne uplatňoval v RZD daňový bonus alebo žiada potvrdenie na darovanie 2% dane tak sa zráža aj nedoplatok do 100 Sk

§ 38
Ročné zúčtovanie

(7) Daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania presahujúci sumu 100 Sk zráža zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa vykonalo ročné zúčtovanie. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) odvedie zrazený daňový nedoplatok alebo zrazenú časť daňového nedoplatku správcovi dane v najbližšom termíne na odvod preddavkov na daň. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) postupoval podľa § 36 ods. 5, daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zníži o sumu daňového bonusu a zohľadní daňový nedoplatok aj v sume 100 Sk alebo nižšej ako 100 Sk. Ak zamestnanec uplatní postup podľa § 50, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) zamestnancovi, v prípade, ak nebol daňový nedoplatok zaplatený v správnej výške znížením sumy daňového bonusu, zrazí aj daňový nedoplatok v sume 100 Sk alebo nižšej ako 100 Sk najneskôr do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa vykonalo ročné zúčtovanie.
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

Poradíte mi niekto, kde nájdem zoznam organizácií, ktorým je možné zaslať 2% zo zaplatenej dane?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

www.notar.sk
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JanaJB Pozri príspevok
Poradíte mi niekto, kde nájdem zoznam organizácií, ktorým je možné zaslať 2% zo zaplatenej dane?
aj na stránke www.rozhodni.sk

--------
Veronika
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať