Zavrieť

Porady

Vlastníctvo balkóna II

Žiadam Noemi-ke, Luanu38, Alaya1 a ďalšie ich kámošky z Dogfóra a tiež ostatných, aby neklikali na vyriešené, keď sa v téme nič nevyriešilo! Podobná téma tu síce je, ale je stará 5 rokov!
Ostatných žiadam, aby sa držali otázky a nerozoberali tu splácanie úverov, v koho vlastníctve sú okná a pod.

V téme fajcenie balkon bol prezentovaný takýto názor:

Tictac7
...troška si tu do vás zabrdnem. Balkón nie je vo vlastníctve toho, kto vlastní byt. Balkón je súčasťou obvodového múru bytového domu, resp. fasády a preto je spoločným vlastníctvom všetkých vlastníkov predmetného bytového domu, tak ako každý iný spoločný priestor v dome. Avšak vzhľadom na to, že výstup naňho je možný len z toho-ktorého bytu, vlastník predmetného bytu je len užívateľom tohto priestoru (a preto si už podľa novej legislatívy za tento úžitok aj platí).
...na LV predsa nikto nemá uvedenú podlahovú plochu balkónov, na rozdiel od plochy bytu a pivnice....


http://lamparen.markiza.sk/clanok/v-...i-uvidite.html
Podľa zákona sa podlahovou plochou bytu rozumie podlahová plocha všetkých miestností bytu a miestností, ktoré tvoria príslušenstvo bytu, bez plochy lodžií a balkónov. Na základe zákona o vlastníctve bytov vlastník bytu balkón alebo lodžiu užíva, ale nie sú v jeho vlastníctve.

Môj názor je:
Do katastra nehnuteľností sa zapisujú bytové a nebytové priestory (plochy týchto priestorov). Definíciu, čo je/nie je bytový/nebytový priestor, som v zákone o katastri nehnuteľností nenašla. V zákone o vlastníctve bytov je definovaný takto:

Zákon o vlastníctve bytov
§ 2
(1) Bytom sa na účely tohto zákona rozumie miestnosť alebo súbor miestností, ktoré sú rozhodnutím stavebného úradu trvalo určené na bývanie a môžu na tento účel slúžiť ako samostatné bytové jednotky.
(3) Nebytovým priestorom sa na účely tohto zákona rozumie miestnosť alebo súbor miestností, ktoré sú rozhodnutím stavebného úradu určené na iné účely ako na bývanie; nebytovým priestorom nie je príslušenstvo bytu 5) ani spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu.
(7) Podlahovou plochou bytu sa na účely tohto zákona rozumie podlahová plocha všetkých miestností bytu a miestností, ktoré tvoria príslušenstvo bytu, 5) bez plochy lodžií a balkónov.

Odvolávka 5) je na 5) § 121 ods.2 Občianskeho zákonníka:
§ 121
(1) Príslušenstvom veci sú veci, ktoré patria vlastníkovi hlavnej veci a sú ním určené na to, aby sa s hlavnou vecou trvale užívali.
(2) Príslušenstvom bytu sú vedľajšie miestnosti a priestory určené na to, aby sa s bytom užívali.


Z tohto vyplýva, že balkón nie je bytovým/nebytovým priestorom, preto ani nemôže byť zapísaný na liste vlastníctva a nie je ani miestnosťou, ale je priestorom určeným na trvalé užívanie s bytom - môj názor.

Kde konkrétne je v zákone o vlastníctve bytov napísané, že vlastník bytu balkón nevlastní? Je tam napísané len to, že jeho plocha sa neráta do podlahovej plochy bytu.

Veľa ľudí má na zmluvách uvedené balkóny ako súčasť bytu. Tak to tam majú uvedené niečo, čo nie je ich?
Naposledy upravil Llívia : 30.06.12 at 11:13
Usporiadat
Téma je uzavretá.
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
statných žiadam, aby sa držali otázky a nerozoberali tu splácanie úverov, v koho vlastníctve sú okná a pod.
A radiátori môžem? Komu patria? A aj tie už povinné termostatické ventily?
Z tohto vyplýva, že balkón nie je bytovým/nebytovým priestorom, preto ani nemôže byť zapísaný na liste vlastníctva a nie je ani miestnosťou, ale je priestorom určeným na trvalé užívanie s bytom - môj názor.
Ani WC nieje miestnosť?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Llívia Pozri príspevok
Žiadam Noemi-ke, Luanu38, Alaya1 a ďalšie ich kámošky z Dogfóra a tiež ostatných, aby neklikali na vyriešené, keď sa v téme nič nevyriešilo!

Vieš, Liívia. Ty ako zadávateľka vidíš, vieš kto tému zavrel a ničím rozumným do debaty neprispel.

Podobná téma tu síce je, ale je stará 5 rokov!

Ver tomu, že tu bude aj za päť rokov, potom tá tvoja bude stará päť rokov. A tá, ktorú spomínaš bude mať desať rokov. Bože, ako ten čas letí.

Ostatných žiadam, aby sa držali otázky a nerozoberali tu splácanie úverov, v koho vlastníctve sú okná a pod.

Vieš, keď všetko zo všetkým súvisí, a to aj vtedy, keď sa to nezdá. A potom zvyčajne, tomu by som neveril, to by som nepovedal, že je, môže to byť tak.

V téme fajcenie balkon bol prezentovaný takýto názor:

Tictac7
...troška si tu do vás zabrdnem. Balkón nie je vo vlastníctve toho, kto vlastní byt. Balkón je súčasťou obvodového múru bytového domu, resp. fasády a preto je spoločným vlastníctvom všetkých vlastníkov predmetného bytového domu, tak ako každý iný spoločný priestor v dome. Avšak vzhľadom na to, že výstup naňho je možný len z toho-ktorého bytu, vlastník predmetného bytu je len užívateľom tohto priestoru (a preto si už podľa novej legislatívy za tento úžitok aj platí).
...na LV predsa nikto nemá uvedenú podlahovú plochu balkónov, na rozdiel od plochy bytu a pivnice....


Balón praskne, keď už nie je schopný udržať, tlak ktorý ho rozťahuje. Ale dá sa mu aj pomôcť tým, že niekto doňho zabrdne, niečím ostrým, stačí aj špendlíkom. Tictac7 zabrdla, a ja s tým dôsledkom, ktorý zdôvodnila súhlasím na 99 %.

http://lamparen.markiza.sk/clanok/v-...i-uvidite.html
Podľa zákona sa podlahovou plochou bytu rozumie podlahová plocha všetkých miestností bytu a miestností, ktoré tvoria príslušenstvo bytu, bez plochy lodžií a balkónov. Na základe zákona o vlastníctve bytov vlastník bytu balkón alebo lodžiu užíva, ale nie sú v jeho vlastníctve.

Vieš, v lampární sa ľudia sťažujú, ale hovorí sa na lampáreň sa choj sťažovať. Čo bola lampáreň, vieš?

Môj názor je:
Do katastra nehnuteľností sa zapisujú bytové a nebytové priestory (plochy týchto priestorov). Definíciu, čo je/nie je bytový/nebytový priestor, som v zákone o katastri nehnuteľností nenašla.

Na katastri zapíšu, evidujú všetko čo je vlastníkové, niekedy aj nie.

V zákone o vlastníctve bytov je definovaný takto:

Zákon o vlastníctve bytov
§ 2
(1) Bytom sa na účely tohto zákona rozumie miestnosť alebo súbor miestností, ktoré sú rozhodnutím stavebného úradu trvalo určené na bývanie a môžu na tento účel slúžiť ako samostatné bytové jednotky.
(3) Nebytovým priestorom sa na účely tohto zákona rozumie miestnosť alebo súbor miestností, ktoré sú rozhodnutím stavebného úradu určené na iné účely ako na bývanie; nebytovým priestorom nie je príslušenstvo bytu 5) ani spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu.
(7) Podlahovou plochou bytu sa na účely tohto zákona rozumie podlahová plocha všetkých miestností bytu a miestností, ktoré tvoria príslušenstvo bytu, 5) bez plochy lodžií a balkónov.

Odvolávka 5) je na 5) § 121 ods.2 Občianskeho zákonníka:
§ 121
(1) Príslušenstvom veci sú veci, ktoré patria vlastníkovi hlavnej veci a sú ním určené na to, aby sa s hlavnou vecou trvale užívali.
(2) Príslušenstvom bytu sú vedľajšie miestnosti a priestory určené na to, aby sa s bytom užívali.


Prelistoval som si tiež tie zákony a je to tak, napísané! Ale realita sa na papier nezmestí. A aká je, teda tá realita?

Z tohto vyplýva, že balkón nie je bytovým/nebytovým priestorom, preto ani nemôže byť zapísaný na liste vlastníctva a nie je ani miestnosťou, ale je priestorom určeným na trvalé užívanie s bytom - môj názor.

Myslím, že tvoj názor nie je správny!

Kde konkrétne je v zákone o vlastníctve bytov napísané, že vlastník bytu balkón nevlastní?

Tak to čo si napísala skutočne v zákone nie je napísané!

Je tam napísané len to, že jeho plocha sa neráta do podlahovej plochy bytu.

Toto, áno!

Veľa ľudí má na zmluvách uvedené balkóny ako súčasť bytu.

Ale to je v rozpore so zákonom, zákonmi!

Tak to tam majú uvedené niečo, čo nie je ich?

Máš 100 % pravdu, plus bonus 5%!

Toj, som sledoval Joj. A tam nejaký vedec povedal svätú pravdu! Najprv treba zistiť príčinu, a až potom je možné hľadať riešenie ako príčinu problému odstrániť, prípadne zmierniť.

Ja ako laik, súhlasím s tictac7, prečo?

Prečítal som si aj toto:

(4) Spoločnými časťami domu sa na účely tohto zákona rozumejú časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie.

Čo je podlaha v byte? Predsa vodorovná nosná konštrukcia. Niektorí majú aj podlahu nad hlavou, ale keď sa na ňu pozrú, povedia plafón, alebo strop. Ak vodorovná konštrukcia pokračuje za obvodový múr, teda to v čom sú okná, osadené výplňou okien a miesto okna sú v otvore dvere, ktorými je možnosť sa dostať na tú vodorovnú konštrukciu, tak tejto konštrukcii sa hovorí, že je to balkón, lodžia, alebo terasa.

A ako napísala: (a preto si už podľa novej legislatívy za tento úžitok aj platí).

Môj názor. Súhlasím, ale nesúhlasím s tými 25 %. Je síce pravda, že ta spoločná časť sa nemôže rovnať m2 plochy po ktorej sa prechádza vlastník vo svojom byte. Ale malo by to byť 99 % z dohodnutej sumy za m2 podľa majetkového podielu vlastníka bytu v dome. Aby bol vlk ožratý a koza nažratá.

Dôvod: Ak sa opravuje fasáda domu, tých 25 % je výsmech pre tých čo nemajú balkón, lodžiu, terasu.

A ešte aj iná vec, ak niekto, alebo niečo padne s tej vodorovnej konštrukcie, padne z bytu? Ak z bytu, tak niekto môže byť padnutý na hlavu. Kto? Ten čo padol z balkóna, lodžie, terasy, alebo ten čo tvrdí, že vypadol z bytu?

To je názor laika. Odborníci hlaste sa, alebo zavierajte.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

nunenko Pozri príspevok
A radiátori môžem? Komu patria? A aj tie už povinné termostatické ventily?

Ani WC nieje miestnosť?
Llívia Pozri príspevok
Ostatných žiadam, aby sa držali otázky a nerozoberali tu splácanie úverov, v koho vlastníctve sú okná a pod.
Je to nad tvoje chápanie?
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

sito Pozri príspevok
Prečítal som si aj toto:

(4) Spoločnými časťami domu sa na účely tohto zákona rozumejú časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie...
Podľa mňa balkón nie je nevyhnutný na podstatu a bezpečnosť domu. Či domy, ktoré balkóny nemajú, sú nebezpečné?

sito Pozri príspevok
...A ako napísala: (a preto si už podľa novej legislatívy za tento úžitok aj platí).
Môj názor. Súhlasím, ale nesúhlasím s tými 25 %. Je síce pravda, že ta spoločná časť sa nemôže rovnať m2 plochy po ktorej sa prechádza vlastník vo svojom byte. Ale malo by to byť 99 % z dohodnutej sumy za m2 podľa majetkového podielu vlastníka bytu v dome. Aby bol vlk ožratý a koza nažratá.

Dôvod: Ak sa opravuje fasáda domu, tých 25 % je výsmech pre tých čo nemajú balkón, lodžiu, terasu...
Tak potom stačí povedať: nebudem balkón používať = budem mať z neho rovnaký úžitok ako tí, ktorí balkón nemajú = nebudem zaň platiť, lebo nemám z neho osoh, a že iní naň prístup nemajú nie je predsa môj problém, užívajte si balkón "prihľahlý" k mômu bytu, koľko chcete a prístup naň si zabezpečte, ako chcete.
Alebo: mám byt bez balkóna, ale susedov balkón je vlastne aj môj, tak požiadam súd, aby prikázal susedovi umožniť mi prechod cez jeho byt na aj môj balkón, aby som ho mohla užívať?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Veľa ľudí má na zmluvách uvedené balkóny ako súčasť bytu.

Sito: Ale to je v rozpore so zákonom, zákonmi!


S ktorým?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Llívia Pozri príspevok
Podľa mňa balkón nie je nevyhnutný na podstatu a bezpečnosť domu. Či domy, ktoré balkóny nemajú, sú nebezpečné?

Architekt, projektant, nie ja.

Tak potom stačí povedať: nebudem balkón používať = budem mať z neho rovnaký úžitok ako tí, ktorí balkón nemajú = nebudem zaň platiť, lebo nemám z neho osoh, a že iní naň prístup nemajú nie je predsa môj problém, užívajte si balkón "prihľahlý" k mômu bytu, koľko chcete a prístup naň si zabezpečte, ako chcete.
Alebo: mám byt bez balkóna, ale susedov balkón je vlastne aj môj, tak požiadam súd, aby prikázal susedovi umožniť mi prechod cez jeho byt na aj môj balkón, aby som ho mohla užívať?

Vidím, že uvažuješ ako človek. Keby si ako zviera, neviem, neviem ...
Myslíš si, že medveď rozmýšľa nad tým, či je to jeho kontajner, alebo kto tam to svinstvo vyhodil? Asi nie, ale ide mu o to aby sa nažral, prípadne ak stretne soka, aby mu neliezol do rajónu.

Vieš, nie vždy sa naskytne príležitosť. V jednotke bola a tak som úprimne a od srdca napísal nuníkovi ako vidím jeho orientáciu v zákonoch. A predstav si, že niekto necíti s mojím srdcom, našú konverzáciu vymazal, teda príspevky. A nenapísal teba, ani mne, Asi preto aby niekoho neporazilo.

Inak, Vece je miestnosť, ale nevyužíva sa v byte na bývanie?

A čo sa týka radiátorov a hlavic, tie sú súčasťou vykurovacieho systému domu, a ten je spoločný pre celý dom, preto je fakturačný merač tepla na päte domu.

On to chápe, ale chápu to aj ostatní? Ak rozmýšľajú ako ľudia? Hrable za to nemožu, že hrabu, A ten kto ich používa, hrabe k sebe. Či nie?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Llívia Pozri príspevok
Veľa ľudí má na zmluvách uvedené balkóny ako súčasť bytu.

Sito: Ale to je v rozpore so zákonom, zákonmi!


S ktorým?
No predsa so zákonom 182/1993 a Občianskym zákonníkom, ktoré si citovala. Teda, až na ten odsek 4.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Veľa ľudí má na zmluvách uvedené balkóny ako súčasť bytu.

Sito: Ale to je v rozpore so zákonom, zákonmi!


S ktorým?
§ 121 ods.2 Občianskeho zákonníka:
(2) Príslušenstvom bytu sú vedľajšie miestnosti a priestory určené na to, aby sa s bytom užívali.

Balkón patriaci k môjmu bytu je predsa určený na to, aby bol užívaný len s mojím bytom. Nie je určený na to, aby si sa mi po ňom promenádoval ty.
Ani balkón patriaci k tvojmu bytu nie je určený na to, aby som si ja na ňom grilovala (to je príklad, keby sme so Sitom vlastnili byty v rovnakom dome).
Nie je to miestnosť, lebo miestnosť je niečo, čo má 4 steny, podlahu a strop (podľa mňa). Tak to potom môže byť už len PRIESTOR.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

sito Pozri príspevok
No predsa so zákonom 182/1993 a Občianskym zákonníkom, ktoré si citovala. Teda, až na ten odsek 4.
Aký odsek 4?

Zákon o vlastníctve bytov definuje byt a nebytový priestor.
Občiansky zákonník definuje príslušenstvo k bytu:
§ 121 ods.2 Občianskeho zákonníka:
(2) Príslušenstvom bytu sú vedľajšie miestnosti a priestory určené na to, aby sa s bytom užívali.

Keď je to príslušenstvo môjho bytu, tak je toto príslušenstvo = balkón predsa môj, či nie?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

182/1993, § 2, odsek 4

(4) Spoločnými časťami domu sa na účely tohto zákona rozumejú časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie...

Po vodorovných sa môže človek pohybovať. Po zvislých? Leda, že by bol hmyz, pavúk, alebo živočích, gekon.

§ 121 ods.2 Občianskeho zákonníka:

(2) Príslušenstvom bytu sú vedľajšie miestnosti a priestory určené na to, aby sa s bytom užívali.

Podľa teba je priestor, balkón? Podľa mňa je to vodorovná nosná konštrukcia, ktorá je súčasť domu, nehnuteľnosti. Troška logiky, nebytový priestor je čo? A čo je to za priestor v dome, ktorý sa používa na bývanie, ľúdovo merač, čo to trepem, BYT!!!

Je teda balkón súčasť priestoru, ktorý sa využíva na bývanie?

Veď ty si to pochopila, len neviem čomu nerozumieš?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ja Vám neviem- ale otvorila sa tu skrinka Pandora :-), toto sú všetko špekulácie- je jedno či je balkon súčast bytu alebo nie- ale nikto Vám ho nezoberie a patrí k bytu - moj názor...

to je ako keby som začal špekulovať, či hlava patrí k telu alebo nie- predsa odjakživa sa s telom používa, tak je to aj s balkonom...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 30.06.12 at 14:34
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

sito Pozri príspevok
182/1993, § 2, odsek 4

(4) Spoločnými časťami domu sa na účely tohto zákona rozumejú časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie...

Po vodorovných sa môže človek pohybovať. Po zvislých? Leda, že by bol hmyz, pavúk, alebo živočích, gekon.

§ 121 ods.2 Občianskeho zákonníka:

(2) Príslušenstvom bytu sú vedľajšie miestnosti a priestory určené na to, aby sa s bytom užívali.

Podľa teba je priestor, balkón? Podľa mňa je to vodorovná nosná konštrukcia, ktorá je súčasť domu, nehnuteľnosti. Troška logiky, nebytový priestor je čo? A čo je to za priestor v dome, ktorý sa používa na bývanie, ľúdovo merač, čo to trepem, BYT!!!

Je teda balkón súčasť priestoru, ktorý sa využíva na bývanie?

Veď ty si to pochopila, len neviem čomu nerozumieš?
Ďakujem, že mi fandíš, ale Sito, si to prehnal, lebo ja nerozumiem ani tebe, ani tomu čomu.
Podľa toho, ako si to napísal teraz, mi ti pripadá, že jeden zákon si definuje balkón tak a druhý zase tak
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Stanko, v podstate máš pravdu, že ide o hlavu, o hlavu ktorá chápe, a ktorá nechápe. Ale ako vždy, ide o peniaze, a tie plodia závisť, keby len ... , keby len ..., len, len, len ...

Ale závisť? Zasa len z hlavy ...

Úspešný záver polroku 2012 Ti prajem. Stanko
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

sito Pozri príspevok
Stanko, v podstate máš pravdu, že ide o hlavu, o hlavu ktorá chápe, a ktorá nechápe. Ale ako vždy, ide o peniaze, a tie plodia závisť, keby len ... , keby len ..., len, len, len ...

Ale závisť? Zasa len z hlavy ...

Úspešný záver polroku 2012 Ti prajem. Stanko
Každý hladá svoje miesta...

aj tebe pekné leto...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Llívia Pozri príspevok
Ďakujem, že mi fandíš, ale Sito, si to prehnal, lebo ja nerozumiem ani tebe, ani tomu čomu.
Podľa toho, ako si to napísal teraz, mi ti pripadá, že jeden zákon si definuje balkón tak a druhý zase tak
Ani v jednom zákone nie je uvedené, definované, čo je to balkón? Ja balkón chápem ako vodorovnú nosnú konštrukciu, ktorá nie je súčasťou bytu. To je nepriamo v zákone napísané. Nemôžem za svoju hlavu, využívam, teda čo mám v nej, ako viem. A za zákon, tiež nemôžem, ako je napísaný. Či?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

To je fakt ťažká téma. Čiže mám balkón, nie je moje vlastníctvo aj keď je to súčasť bytu. Ale platiť musím aj za balkón. Teda ak poviem, že ho nevyužívam tak potom za neho nebudem platiť do FO?
A pre mňa za mňa nech sa tam nasťahujú holuby.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ivenka Pozri príspevok
To je fakt ťažká téma. Čiže mám balkón, nie je moje vlastníctvo aj keď je to súčasť bytu. Ale platiť musím aj za balkón. Teda ak poviem, že ho nevyužívam tak potom za neho nebudem platiť do FO?
A pre mňa za mňa nech sa tam nasťahujú holuby.
ale Ivenka, je to súčasť bytu- ja predsa nemožem príst k tebe a nastahovať sa na tvoj balkon, lebo nieje súčasť bytu a je to spoločný priestor- to je kofotina..
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

sito Pozri príspevok
Ani v jednom zákone nie je uvedené, definované, čo je to balkón? Ja balkón chápem ako vodorovnú nosnú konštrukciu, ktorá nie je súčasťou bytu. To je nepriamo v zákone napísané. Nemôžem za svoju hlavu, využívam, teda čo mám v nej, ako viem. A za zákon, tiež nemôžem, ako je napísaný. Či?
ajajajajaj..., ooops...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zasa človek?!


0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

sito Pozri príspevok
Zasa človek?!


ecce homo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať