Zavrieť

Porady

Mestská polícia a pokuta za parkovanie

Ahojte Poraďáci! Dá sa zaplaťiť pokutu mestskej polície, v splátkach(a kde sa to vybavuje?) Čo sa stane, keď to nezaplatím, dajú to na exekúciu, máte s tým skúsenosti?
....
Zastavil som v zákazu zastavenia a státia, na 60 sekúnd, motor som ani nezhasol. Skočil som do obchodu pozrieť volačo, prakticky na chvílku. Keď som višiel akurát sa zastavili Mestský Policajti s autom, chlapík fotil ma v behu jak kráčam k vozidlu, jak nejaký paparazzi.
Vyhrážali my 60 eurami, potom išli dole na 20 s dohodou. Keď som odmietol platiť na čierno, tak na mňa navesili sľúbených 60ečiek, blokom. Bolo to strašne nechutné , minimálne 10 minút som tam musel stáť kým vypísali blok za tú chvílu čo som sa tam zastavil. Prakticky ma vykradli. Stalo sa to v Nových Zámkoch, dávajte bacha, lebo okolo obeda sú asi hladný, preto robia takýto exscesi.
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
doyle Pozri príspevok
Ahojte Poraďáci! Dá sa zaplaťiť pokutu mestskej polície, v splátkach(a kde sa to vybavuje?)
Nedá sa ......a keď si nezaplatil na mieste , tak na priestupkovom môžeš vyfasovať ešte vyššiu pálku....
Čo sa stane, keď to nezaplatím, dajú to na exekúciu, máte s tým skúsenosti?
....
...a Ty si čo myslíš ....????..aký máš názor na to ???
Zastavil som v zákazu zastavenia a státia
Priestupok...
, na 60 sekúnd, motor som ani nezhasol.
Priestupok ďaľší...motor nemá čo bežať na prázdno...
Skočil som do obchodu pozrieť volačo, prakticky na chvílku. Keď som višiel akurát sa zastavili Mestský Policajti s autom, chlapík fotil ma v behu jak kráčam k vozidlu, jak nejaký paparazzi.
... paparazzi hore - paparazzi dole....záber , čiže dôkaz je dôležitý....
Vyhrážali my 60 eurami, potom išli dole na 20 s dohodou.
Vyhrážali ???...si si istý ???...dohoda taktiež.....
Keď som odmietol platiť na čierno, tak na mňa navesili sľúbených 60ečiek, blokom.
Na čierno ???....šak si mal zaplatiť....a okamžite na centrálu nahlásiť ...
Bolo to strašne nechutné , minimálne 10 minút som tam musel stáť kým vypísali blok za tú chvílu čo som sa tam zastavil.
...to vieš ...jeden vie čítať , tak diktuje a ten druhý vie písať ,tak píše ...
Prakticky ma vykradli.
...hm ....daj číslo konta ....pozbierame sa Ti .....
Stalo sa to v Nových Zámkoch, dávajte bacha, lebo okolo obeda sú asi hladný, preto robia takýto exscesi.
...je jedno , že kde sa to stalo....bacha treba dávať v prvom rade na dodržiavanie dopravných predpisov a až potom na polišov...či ???
1 0
doyle doyle

doyle je offline (nepripojený) doyle

Dá svojvolne znížiť zákonom určenú sumu, zo 60 na 20, čiže o dve tretiny? Môj priestupok trval minútu(preto museli tak rýchlo fotiť), a oni ma tam držia 10 minút pri "čine" jaký to má zmysel? Mimochodom mohlo by sa my pokaziť aj auto, ale ani som sa neskúšal vyhovárať, lebo zdalo to absurdné že uložia za toto pokutu. Fakt minuta a ani som nezrdžiaval cestnú premávku, ani chodcov, miesta bolo habadej. Viem že to v teórii vyzerá na priestupok, ale snáď nie sme v Severnej Korei. Situácia prakticky vyzeral na krádež za bieleho dňa, nemusíš spraviť zbierku, stačí keď si odložíš až prídu po tebe. Neviem či to aj inde je také, preto som napísal miesto, som už všimol aj predtým že okolo obeda sú takéto razzie, asi preto musia stoj či stoj niekoho chytiť. Ja určite budem dávať bacha hlavne na policajtov, to je jednoznačné.

Ale prípad som napísal skôr pre zábavu, viac ma zaujímajú horeuvedené otázky, a za odpoveďe Vám vopred ďakujem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
doyle Pozri príspevok
Dá svojvolne znížiť zákonom určenú sumu, zo 60 na 20, čiže o dve tretiny?
Môj priestupok trval minútu(preto museli tak rýchlo fotiť), a oni ma tam držia 10 minút pri "čine" jaký to má zmysel? Mimochodom mohlo by sa my pokaziť aj auto, ale ani som sa neskúšal vyhovárať, lebo zdalo to absurdné že uložia za toto pokutu. Fakt minuta a ani som nezrdžiaval cestnú premávku, ani chodcov, miesta bolo habadej. Viem že to v teórii vyzerá na priestupok, ale snáď nie sme v Severnej Korei. Situácia prakticky vyzeral na krádež za bieleho dňa, nemusíš spraviť zbierku, stačí keď si odložíš až prídu po tebe. Neviem či to aj inde je také, preto som napísal miesto, som už všimol aj predtým že okolo obeda sú takéto razzie, asi preto musia stoj či stoj niekoho chytiť. Ja určite budem dávať bacha hlavne na policajtov, to je jednoznačné.

Ale prípad som napísal skôr pre zábavu, viac ma zaujímajú horeuvedené otázky, a za odpoveďe Vám vopred ďakujem.
...dá sa ....všetko sa dá ....

Mne sa stalo , že som prekročil rýchlosť ..a statočne ...
Na úseku , kde bola povolená 90 km/h mi namerali cca 160 km/h...situácia na statočnú pokutu a vodičák do čistiarne...
Nakoniec mi bola udelená pokuta 40 €...žiadna dohoda , nič ....iba to slušné správanie a rešpektovanie jeden druhého ...
...a to mnohým chýba , dosť je dnes prudkých ľudí .....nepatríš aj Ty medzi nich ???

Mimochodom ...ako sa Ti mohli pokaziť auto , ak si z obchodu vybehol anie okolo auta sa pohyboval a pod kapotu sa pozeral ???

Spomínaš teóriu ???....tak tú si mal v autoškole študovať , príkazové značky do hlavy dať.......prax je iná ...

Severná a či Južná Kórea ........v USA by si prišielna súd s bločkom a fertig , sudca určí pokutu a je vymalované......

...a ozaj , na otázky si dostal odpoveď ....



Ale inak ???.......mestskí poliši sú kapitola sama o sebe ...sú to ( nie iba ja ich tak nazývam ) výpalníci v uniforme mesta...
Aj mesto či obec si musí na svoje nejak prísť ...

No keď vieš , ako na nich , tak pokuty neplatíš vôbec...ani mestským a ani štátnym....
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Úvodný príspevok ma vrátil do minulosti tým slovom "paparazzi". Bola som čoby doprovod s maminou na vyšetrenie v špitáli. Každú hodinu som nakmitala k autiaku vycapiť ďalšiu parkovaciu kartu. Keď sme sa už obe k nemu vrátili po štyroch hodinách, mala som prešvihnuté až dve minúty. Ešte som sa nestihla ani posadiť, keď nakmitali dvaja uniformovaní a paletka 500 SK. Moje dve minúty boli ochotní okresať na 100 SK bez bločku. Z jednoho uniformovaného razilo vinčisko na kilometre.....ako to dopadlo po mojom pátraní po jeho identite ? Zmizli, akoby ich čarovný prútik vygumoval a moje previnenie mi zostalo ako úsmevná spomienka na moje jediné šoférske previnenie v živote.
Troška mimo témy...nedalo mi
1 0
doyle doyle

doyle je offline (nepripojený) doyle

buchač Pozri príspevok
...dá sa ....všetko sa dá ....

Mne sa stalo , že som prekročil rýchlosť ..a statočne ...
Na úseku , kde bola povolená 90 km/h mi namerali cca 160 km/h...situácia na statočnú pokutu a vodičák do čistiarne...
Nakoniec mi bola udelená pokuta 40 €...žiadna dohoda , nič ....iba to slušné správanie a rešpektovanie jeden druhého ...
...a to mnohým chýba , dosť je dnes prudkých ľudí .....nepatríš aj Ty medzi nich ???

Mimochodom ...ako sa Ti mohli pokaziť auto , ak si z obchodu vybehol anie okolo auta sa pohyboval a pod kapotu sa pozeral ???

Spomínaš teóriu ???....tak tú si mal v autoškole študovať , príkazové značky do hlavy dať.......prax je iná ...

Severná a či Južná Kórea ........v USA by si prišielna súd s bločkom a fertig , sudca určí pokutu a je vymalované......

...a ozaj , na otázky si dostal odpoveď ....



Ale inak ???.......mestskí poliši sú kapitola sama o sebe ...sú to ( nie iba ja ich tak nazývam ) výpalníci v uniforme mesta...
Aj mesto či obec si musí na svoje nejak prísť ...

No keď vieš , ako na nich , tak pokuty neplatíš vôbec...ani mestským a ani štátnym....
Neber to osobne, ale ísť 160km/h namiesto 90 to neni o rešpektovani druhých...Nerobil som divadlo že sa mi pokazilo auto, ledva sa tam stihli zastaviť, predpokladal som že len ma upozornia, ak sa zastavili kvôli mne. Za to by aj v USA bolo drzosť pokutovať, ale pochybujem že by normálny človek hocikde tú situáciu považoval za porušenie poriadku. Keby nebolo toho fotenia, by som myslel že idú kvôli niečomu inému. Až vtedy ma na.rali keď chceli dohodúť na dvacke, proste nebudem platiť výpalné ani halier, tak radšej platím blok, z toho neuvidia nič, hadam. Aspoň za pokus to stojí. Nehovorím keby som stál aspoň 5-10 minút, ale za tú chvílku... to je presne také jak keď nejaký dvaja neprispôsobivý prídu s pištolom vypítať dvacku.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ked tam je znacka zakaz zastavenia a ty si v zakaze zastavil, tak si porusil dopravne predpisy a basta! Je jedno ci si tam stal minutu,alebo dlhsie.Nedohadas sa,je to zbytocne.

Ak pokutu nezaplatis,neskor ti pride sek od exekutora a riadne navyseny o odmenu pre exekurora,takze si este doplatis za svoju tvrdohlavost.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

doyle
Neber to osobne, ale ísť 160km/h namiesto 90 to neni o rešpektovani druhých... ale buchy tým myslel rešpektovanie vodiča-hriešnika (teda jeho) a orgána-kárajúceho (teda policajta) - uznal, nehádal sa - policajt vidí, že sa snaží - spustí Nerobil som divadlo že sa mi pokazilo auto, ledva sa tam stihli zastaviť, predpokladal som že len ma upozornia, ak sa zastavili kvôli mne - aj zastavili, ale nie na kus reči - na pokutičku sa zastavili, na pokutičku. Za to by aj v USA bolo drzosť pokutovať - ani nie - prvý raz s úsmevom upozorní, otvoríš si hubu - máš želiezka, bo s amercikým polišom sa nehádaj! , ale pochybujem že by normálny človek hocikde tú situáciu považoval za porušenie poriadku normálny nie - len nenormálny. Keby nebolo toho fotenia, by som myslel že idú kvôli niečomu inému. Až vtedy ma na.rali keď chceli dohodúť na dvacke - no najskôr išli podľa taxy, potom spúšťali - šak sa dá aj dohodnúť, proste nebudem platiť výpalné ani halier, tak radšej platím blok, z toho neuvidia nič, hadam - ale uvidia (aspoň v rozpočte mesta a potom na svojej výplate) - takže štorcovanie ti je na dve veci, na 3,14 a na h***o. Aspoň za pokus to stojí. Nehovorím keby som stál aspoň 5-10 minút, ale za tú chvílku... aj vesmír vznikol na nejakú tú milisekundu a pozri čo z toho je to je presne také jak keď nejaký dvaja neprispôsobivý prídu s pištolom vypítať dvacku - no ak by k buchymu prišli "pýtať" - dostali by - guľku aspoň do kolena. Aby viacej nechodili. Ale lepšie by bolo urobiť tretie oko - bo už by ani mäkké F nepovedali.
.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
doyle Pozri príspevok
Neber to osobne, ale ísť 160km/h namiesto 90 to neni o rešpektovani druhých... to je presne také jak keď nejaký dvaja neprispôsobivý prídu s pištolom vypítať dvacku.


...moju rýchlosť nejak neriešme ......nik nevie , prečo som šiel tak rýchlo ....
...a keby som aj polišovi svoj ( eventuálny ) dôvod povedal ???....žiadne výmysly ........vieš , že ako by to mohlo dopadnúť ???
POLIŠ by si MUSEL ZADNÚŤ za volant a pekne krásne ma domov odviesť ....
Lenže ja určité veci nezneužívam ...to už len fakt v krajnom prípade....

...ale aj keď chodím občas rýchlejšie ( v medziach normy ale ) , tak tie vyššie si dovolím na úsekoch , kde nemusím na nikoho ohľad brať ...na nič ...
...ak by som niekomu ublížil , tak iba sebe ....!!!!!!

...ja som vravel o rešpekte medzi vinníkom a policajtom.....vymákli ma ???.....moja smola ...rešpektoval som poliša , šak mal pravdu a o tom to je .....
...žiadne blbosti , žiadne výhovorky , žiadne kliny do hlavy ...


...he...neodolám pokušeniu odpovedať na tú poznámku s neprispôsobivými.....že s pištolom ???...
...šak ja mám dve ....
0 0
doyle doyle

doyle je offline (nepripojený) doyle

Ďakujem za odpovede! Škoda že nemám kameru v aute, síce by veľa nepomohlo, ale predsa. Kým cez mestský úrad dostanú volačo z toho, na to asi načakajú, aj tam sedia asi taký istý nenžranci. Práve kvôli tomu sa snažia na čierno, predpokladám. Si myslím že takým hovadom principiálne sa nesmie platiť nič, vydieranie neni možnosťou.
0 0
doyle doyle

doyle je offline (nepripojený) doyle

buchač Pozri príspevok
...ja som vravel o rešpekte medzi vinníkom a policajtom.....vymákli ma ???.....moja smola ...rešpektoval som poliša , šak mal pravdu a o tom to je .....
Rozumel som, a myslím že som ich dostatočne rešpektoval. Ale nechceli pustiť z toho bludu, že vo mne vidia nejaké lóve, tak teraz môžu čakať kedy sa im to objavý na výplatnej páske, z meststkého úradu.
0 0
doyle doyle

doyle je offline (nepripojený) doyle

Najlepšie by bolo, keby sa dalo pokutu rozdeliť na splátky. Kým po kúskoch nazbierali na mestskom úrade z môjho prípadu volačo, dovtedy by možno aj vláda vymenila, tímpádom aj na mestskom úrade by už druhý sedel. Som čítal volakde, že sa to dá. "Buchač" povedal že sa to nedá, tak teraz neviem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
doyle Pozri príspevok
Najlepšie by bolo, keby sa dalo pokutu rozdeliť na splátky. Kým po kúskoch nazbierali na mestskom úrade z môjho prípadu volačo, dovtedy by možno aj vláda vymenila, tímpádom aj na mestskom úrade by už druhý sedel. Som čítal volakde, že sa to dá. "Buchač" povedal že sa to nedá, tak teraz neviem.
...čoby ja......ja nič , ja muzikant ......

Napríklad Blava
Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy zaviedla do praxe ako prvá na Slovensku v lete 2008 bezhotovostný platobný styk pri platení pokút. Občania, ktorí sa dopustili priestupku a nechcú alebo nemôžu zaplatiť blokovú pokutu v hotovosti, môžu uhradiť príslušnú sumu aj platobnou kartou.
http://mestskapolicia.bratislava.sk/...&id_org=700011

alebo

http://www.google.sk/search?client=o...w=1332&bih=621
...nikde sa nespomína splátkový systém...
...a ako by sa to potom aj sledovalo ???....zasa prijať do pracovného pomeru nejakých darmožráčov ...
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Zastavil si tam, kde si nesmel a preto pokuta.

Neviem, ako je to pri MsP, ale kámoš platí v splátkach 300€ štátnej, pretože išiel na bicykli a odmietol fúkať (išiel z krčmy).
2 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

doyle Pozri príspevok
Dá svojvolne znížiť zákonom určenú sumu, zo 60 na 20, čiže o dve tretiny? Môj priestupok trval minútu(preto museli tak rýchlo fotiť), a oni ma tam držia 10 minút pri "čine" jaký to má zmysel? Mimochodom mohlo by sa my pokaziť aj auto, ale ani som sa neskúšal vyhovárať, lebo zdalo to absurdné že uložia za toto pokutu. Fakt minuta a ani som nezrdžiaval cestnú premávku, ani chodcov, miesta bolo habadej. Viem že to v teórii vyzerá na priestupok, ale snáď nie sme v Severnej Korei. Situácia prakticky vyzeral na krádež za bieleho dňa, nemusíš spraviť zbierku, stačí keď si odložíš až prídu po tebe. Neviem či to aj inde je také, preto som napísal miesto, som už všimol aj predtým že okolo obeda sú takéto razzie, asi preto musia stoj či stoj niekoho chytiť. Ja určite budem dávať bacha hlavne na policajtov, to je jednoznačné.

Ale prípad som napísal skôr pre zábavu, viac ma zaujímajú horeuvedené otázky, a za odpoveďe Vám vopred ďakujem.
Keba si prejavil dáku slušnosť, kľudne ti mohli znížiť pokutu aj na "dohovor".....to ale zrejme nebude tvoj prípad. Prepáč, ale opustiť naštartované auto tak to už je čo ????
0 0
doyle doyle

doyle je offline (nepripojený) doyle

mareko Pozri príspevok
Keba si prejavil dáku slušnosť, kľudne ti mohli znížiť pokutu aj na "dohovor".....to ale zrejme nebude tvoj prípad. Prepáč, ale opustiť naštartované auto tak to už je čo ????
Jednak, odkiaľ Ťa napadlo že som nebol slušný? Pokutu my znížili na 20 eur. Ešte v tom aute sedel aj druhý, ktorý by vedel zhasnúť motor. Neber to tak dvojbitovo, ludia také veci bežne robia, predsa život neni mestská polícia Nové Zámky. Odišiel som len na 3metre, na minútu. Šak normálne skákali von akoby prepadnutie banky nacvičovali, aby ma stihli odfoťiť predtým jak nasadnem do auta. Keby som bežal, nestihnú, debilko ešte babral s foťákom možno ani to nestihul zapnúť, ale mali aj kameru na aute ináč by som išiel svižnejším krokom. To miesto mohli vidieť z každej strany, ťažko si viem predstaviť že nevideli ma keď som vystúpil z auta, keď sa tam vedeli dostaviť s autom za tú minútu. Potom tiež stáli v zákaze, aj so mnou ďalších cca10. min. To miesto by som už dávno opustil, keby ma len upozornia, že nemám čo tam hladať, alebo podobne. Na také prípady si zabezpečím kameru do auta, lebo ani mestská polícia NZ by nemala parkovať v Zákaze. Prejavil som maximálnu slušnosť, až príliž.
Lenže rozhovor nebol o mojom priestupku, ale všetko sa točilo okolo Eur. Proste odmietam platiť výpalné, aj keby som mal toľko pri sebe, preto som dostal blokom oprávnene 60e za minútu parkovania v zákaze v Nových Zámkoch. Tomu mestu budem vyhýbať toľko policajtov mestských aj zelených som už dávno nevidel tak nahustených na meter štvorcový medzi panelákmi.
Naposledy upravil doyle : 09.08.12 at 18:03
0 0
doyle doyle

doyle je offline (nepripojený) doyle

Nakonec som nezistil ci sa dá na splátky, ale pravdepodobne nie. Situáciu vyriesim takym sposobom ze pokutu riadne zaplatim aby som nepodporoval dalsich exekutorov a roznych mafianov tohto policajneho statu. A tovar co by som za riadnych okolnosti kupil v Novych Zamkoch, v takej hodnote z coho by vyslo 60 euro DPH pre policajny stat cize priblizne 300e, kupim vylucne v zahranici, aby zisk nedostal do ruk ani slovenskeho statu, ani k obyvatelom NZ. Viem ze neni to vela, ale aj cinsky mur sa sklada z tehal.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

doyle
Lenže rozhovor nebol o mojom priestupku, ale všetko sa točilo okolo Eur. Proste odmietam platiť výpalné, aj keby som mal toľko pri sebe, preto som dostal blokom oprávnene 60e za minútu parkovania v zákaze v Nových Zámkoch. Tomu mestu budem vyhýbať toľko policajtov mestských aj zelených som už dávno nevidel tak nahustených na meter štvorcový medzi panelákmi.
A o čom teda? Za porušenie sa platí - a u nás máme len €urá.Tak čo sa rozčuľuješ - urobil si priestupok, čapli ťa - zaplať. A či je to minúta, alebo sekunda - priestupok bol, tak naparili podľa sadzobníka. Mnohí kričia, že je málo policajtov a je vysoká kriminalita - tu ich je viacej, no ty kričíš, že ich je veľa - keby ťa klepli po gebuli, nadával by si, že tie k***y policajné tam nie sú. Tak čo teda chceš? Nie si ty nejaká rozpoltená osobnosť? A vyhýbaj sa mestu - urobíš niečo podobné v inom meste a načapú ťa - opäť budeš nadávať?
Odsťahuj sa na Mesiac - tam je miesta dosť a ani policajtov tam nieto!
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Prosím o názor, či je toto dopravné značenie normálne..
na koniec ulice idú asi 2 autá zo 100, pretože je tam firma.. ostatní idú do nemocnice..
parkovanie.jpg  
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Šak normál - vyznačené parkovacie miesta, potom dlho dlho nyšt a kuk - zákaz zastavenia - čo je na tom "nenormálne"? A koľko áut ide do firmy je nepodstatné - možno preto je tam zákaz zastavenia, aby sa dalo dostať dnu do firmy a aj von z firmy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať