Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54 Pozri príspevok
ale nie durman obyčajný ktorý sa bežne vyskytuje na naších poliach, takže aj durmanov je viac druhov
Na Wikipédii sú druhy a podruhy.
.
Možno to niekoho zaujme.
http://zahrada.artmama.sme.sk/conten...anjelske-truby, http://www.datura.cz/coje/rostlinadatura.htmNáš vyzeral inak, kvety nemali taký dlhý trubkovitý tvar, farba bola dosť sýta fialová ak si dobre pamätám.Osivo sme zakúpili v zberni Liečivých rastlín o.z. Malacky. Bola spísaná zmluva.
Na rumanček sme zakúpili u nich špeciálny hrebeň na zber, niečo ako malé česle.
Výkupne boli po celom Slovensku.
Po revolúcii sa utlmila ich činnosť. Od 1970 patril závod pod Spofu GR Praha, od 1992 pod a.s. Slovakofarma.

Od 2001 a.s. Fytofharma. Proste z rúk do rúk.
Neodpustím si vybrať aj vďaka dnešnej ekon. situácii tieto údaje.


"Za socializmu sa spracúvalo 1000 až 1200 ton ročne, dnes Fytopharma spracúva okolo 100 ton len na výrobu jednozložkových čajov a čajových zmesí. Kým v minulosti bolo vykúpené suroviny výlučne domáceho pôvodu, v súčasnosti je asi 70 percent spracúvaných surovín z domova a zvyšok z dovozu.
5. októbra 2001 bola založená samostatná akciová spoločnosť FYTOPHARMA, ktorá začala svoju činnosť v oblasti nákupu, spracovania, výroby a predaja čajov a výrobkov z liečivých rastlín 1. januára 2002. Firma úspešne nadviazala na dlhoročnú tradíciu výroby vysoko kvalitných čajov. Sortiment dopĺňajú výživové doplnky a kozmetické výrobky na báze liečivých rastlín."http://malackepohlady.sk/?p=6086
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač Pozri príspevok
...he , tak my sme vtipálkovia ....???

...potom Ty si čo ???...s tým durmanom .......háááá ...???

...idem si ja radšej šľahnúť ...aby ma humor neprešiel .....bo inak ma skôr asi trafí šľak ...
Niekedy nerozumiem tvojím reakciám.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dobré ránko vám a slniečkový pondelok vám prajem...a dnes len milých ľudí stretnite..lebo neny treba sa jedovať pre hlúposť iných!..stačí, ked sa jedujeme kvoli sebe!..ako ja teraz...behnem na face, reku, či dietko niečo nepopísalo, hneď vtip na úvod tam visí a ja plnú hupusu kávy- prrrrsk..no, nezabijem ma?..
..tak tu:

Detektív sa pýta peknej sekretárky:
- Slečna, nemáte nejaký nápad, prečo vyskočil Váš šéf z okna?
- Bohužiaľ nie. A pritom to bol taký milý človek. Minulý mesiac mi kúpil
skutočný kožuch, minulý týždeň športové auto a dnes diamantový prsteň. A
potom mi povedal, ž by sa so mnou chcel vyspať a že čo by som chcela za to.
- A čo ste mu povedali?

- No, že ostatní v kancelárii mi zvykli dať 50 euro...


1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela Pozri príspevok
Čo majú spoločné s gaštanmi. Gaštan jedlý sa vyskytuje v celej Európe.
Práve dnes mi dieťa spomínalo, ako si nedávno pochutnávali na pečených gaštanoch na severe IT.
Inak najlepšie gaštany sú na Place Pigalle. Keby ste nevedeli.
.
Gaštany patria k jeseni ako vajcia k Veľkej noci.
korela Pozri príspevok
Niekedy nerozumiem tvojím reakciám.
Nerozumieš ???
He , nie si sama....

...nuž ale inak aj ...
Keď vytiahneš jednu vetu z príspevku a na ňu reaguješ ???
No nečuduj sa následne , o porozumení - pochopení potom ani reči nemôže byť...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...


buchač

15 Minutes Ago #24254 VČERA na Porade viselo ...http://www.porada.sk/t11047-p651-sra...ml#post2166715


..váážne?..to faaakt, toto?...-novidíšto, aký si ty múúúdry!..len keby si čítal poriadne, neušla by ti pointa,prečo a kvoli čomu som sem ten ftip dala...
..no ale čo už možem od teba chcieť, aby si aj chápal, nie len čítal..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok


buchač

15 Minutes Ago #24254 VČERA na Porade viselo ...http://www.porada.sk/t11047-p651-sra...ml#post2166715


..váážne?..to faaakt, toto?...-novidíšto, aký si ty múúúdry!..len keby si čítal poriadne, neušla by ti pointa,prečo a kvoli čomu som sem ten ftip dala...
..no ale čo už možem od teba chcieť, aby si aj chápal, nie len čítal..
Pointu pri vtipoch neriešim....buď je vtipný alebo nie ....
Lenže pri mojom chápaní je problém pochopiť ..........Tvoju blbosť , Ty dokonalosť sama.....či na Porade a či FB ...
Na poklonkovanie a klikanie užitočných pri neužitočných kydoch máš iných ...
Občas Ti niekto musí aj tie krídelká pristrihnúť.....

...a nezačínaj chytať tigra za chvost ...občas hryzie ...
Naposledy upravil buchač : 22.10.12 at 07:41
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nie su jedlé gaštany,lebo vyrúbali stromy na ktorých tieto gaštany rástli .

Napríklad aj preto aby sa neničili strechy ked po nich deti behali a zbierali gaštany čo tam spadli....
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

.že sa oplatí si prečítať prispevok od Pikošky v téme "Slovensko kam kráčaš ?"

Ja nemožem naň reagovať, mám to od Pikošky zakazané....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
buchač Pozri príspevok
Pointu pri vtipoch neriešim....buď je vtipný alebo nie ....
Lenže pri mojom chápaní je problém pochopiť ..........Tvoju blbosť , Ty dokonalosť sama.....či na Porade a či FB ...
Na poklonkovanie a klikanie užitočných pri neužitočných kydoch máš iných ...
Občas Ti niekto musí aj tie krídelká pristrihnúť.....

...a nezačínaj chytať tigra za chvost ...občas hryzie ...
..

...ale hybaj!..to ty fakt?..som nevedela!...no ale, dobre, veď , nakoniec, na kávu ku mne nechodíš, húsky sme my spolu nepásli, láska medzi nami nikdy nebude, nuž tak isto nájdeš dôvod, prečo práve ty si ten prvý po Bohu najmúdrejší a na zem spadnutý, ktorý má právo mne strihať krídelká!...
..a čo sa týka tigra-ty si len obuch..od tigra máš ešte dosť ďaleko....

..obchádzam ťa, isto si si všimol..a budem aj naďalej...ak sa však na tomto chodníku nedokážeš zmestiť, kludne ti ho prenechám....fin...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

čo keby tým našim it-čkárom v parlamente kúpili toto: http://blog.makezine.com/2012/06/11/...-pi-enclosure/ mali by sa s čím bavenkať oni, detičky aj vnúčence
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mňa by zaujímalo, do kedy budem čakať, resp. kedy dostanem podiel na financiách za Nobelovu cenu Mieru pre Európu.......prestala som bojovať, (aj s tými veternými mlynmi)....a účet stále zíva prázdnotou.....
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Mila123 Pozri príspevok
mňa by zaujímalo, do kedy budem čakať, resp. kedy dostanem podiel na financiách za Nobelovu cenu Mieru pre Európu.......prestala som bojovať, (aj s tými veternými mlynmi)....a účet stále zíva prázdnotou.....
pohľadaj svoju časť vo ficovej 500 mil. rezerve
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

nemame dost vlastnej chamrade ? http://www.cas.sk/clanok/234873/ako-...ach-mafie.html

k tym ,,hluchonemym,, tolko-vyberal u nas jeden,ked odchadzal,sa pytam kamosky-to uz aj hluchonemy vyberaju a on sa otocil.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Neviem či som to mala pridať do Srandičiek alebo sem. Rada sa s Vami podelím o skutočnosť, že lacné jedlo môžu byť napr.zemiaky nakyslo a k tomu opečená špekačka. Porovnajte si cenu za 1 kg mäsa a 1 kg špekačiek
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Ivenka Pozri príspevok
Neviem či som to mala pridať do Srandičiek alebo sem. Rada sa s Vami podelím o skutočnosť, že lacné jedlo môžu byť napr.zemiaky nakyslo a k tomu opečená špekačka. Porovnajte si cenu za 1 kg mäsa a 1 kg špekačiek
a to kare v akcii je aj za 4 eura,krkovicka z kostou v akcii v kaufe za 3 eura-lacne uz zacinaju byt rezne zo zem.kasou alebo bravcovy gulas /hypoteticky/-len si porovnajme take leco s tym alebo hoci aj slepaciu polievku.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

rotoped390 Pozri príspevok
....[/B]

Ja nyjeeeeeeeeeeeeeeee (mne iba do telefonu nadávala) , lebo sme skorokámoši
Asi si si zaslúžil, či nie?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

prekvapte partnera
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

predsa aj u nás......nielen severanom, aj nám sa ušlo.....http://www.topky.sk/cl/10/1328552/Ko...-ako-hovadzie-
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

po úradoch a lekároch dnes vybavené k mojej spokojnosti

len začiatok bol trapas hanbila som sa jak ... ani neviem čo
natankovala som, suverénne - plnú nádrž, idem platiť a peňaženka nikde - teda respektíve doma na stole
chalani pumpári sa uškŕňali a dobre sa bavili na mojich rozpakoch, našťastie ma dobre poznajú, chodím k nim veľmi často tankovať, tak ma pustili na čestné slovo s tým, že obratom im peniaze donesiem

ešteže doklady nosím zvlášť
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Ivana Š Pozri príspevok
po úradoch a lekároch dnes vybavené k mojej spokojnosti

len začiatok bol trapas hanbila som sa jak ... ani neviem čo
natankovala som, suverénne - plnú nádrž, idem platiť a peňaženka nikde - teda respektíve doma na stole
chalani pumpári sa uškŕňali a dobre sa bavili na mojich rozpakoch, našťastie ma dobre poznajú, chodím k nim veľmi často tankovať, tak ma pustili na čestné slovo s tým, že obratom im peniaze donesiem

ešteže doklady nosím zvlášť
no vidíš ja som prišiel do NZ do banky zahlásil som výber v hotovosti a pracovníčka že predložte OP, ja jej že sranduje nikdy ho odo mňa nechcela, siahnem do vrecka a nič, ani OP, VP, TP mal som kliku, keby ma zastavili policajti smiech by rýchlo prešiel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať