Zavrieť

Porady

exekúcia

Ahojte, prosím vás o pomoc a rady čo urobiť. Budem veľmi vďačná ak mi niekto bude vedieť poradiť.
12.9. som dostala 2 papiere od exekútora - upovedomenie o začatí exekúcie, starý dlh zo VŠZP, ktorý keď som prechádzala do inej poisťovne nebol vyplatený. Momentálne som na materskej a nemám žiadny iný príjem okrem rodičáku. Exekútor mi hneď 12teho strhol z účtu 103eur + 33,20poplatok za spracovanie exekúcie. Suma v oboch papieroch dokopy je 353eur aj s trovmy, ale na výpise z banky to nesedí, som v mínuse 396 eur a rezervovaná/vinkulovaná suma je 491 eur..vôbec to nechápem, môže mi exekútor siahnuť na rodičovský príspevok + zablokovať účet?? z čoho máme teraz s malým žiť? môžem podať námietku, odvolanie? ak áno ako ju správne napísať? Ďakujem vám vopred za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Exe môže blokovať účet a nemá ako vedieť, že peniaze na ňom sú soc. dávka, ktorá exekúcii nepodlieha. Čiže je možné podať námietku, do budúcna riešiť výplatu dávok poštou.

    ertu je offline (nepripojený) ertu

    ertu
    a potrebujem spolu s námietkou zaslať aj nejaké potvrdenie zo sociálky, že sa jedná o rodičovský príspevok?

    kody je offline (nepripojený) kody

    kody
    Dobrý deň neboli mi dorucene výzvy od sudu na platenie pohladavok ako rucitelovi z dovodu nezdržiavania sa na adrese trvaleho bydliska a na adresu prechodneho bydliska mi prisla exekucia na moj majetok,ktora bude vykonana do 14 dní od jej doručenia.Prosím dá sa do tohoto času exekucia nejakým sposobom zastavit súdom ktorý vydal tento prikaz?A čo ak sa to nestihne do 14 dní,ktoré exekutor stanovil na jej vykonanie?Stačí v čase tých 14dní napísat nejaké odvolanie a komu ho doručit?Súdu,ktorý tento príkaz vydal?Alebo exekútorovy ktorý tuto exekuciu má vykonat?Za rýchlu odpoved a radu velmi pekne dakujem Ružena.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak máte dôvod, pre ktorý nemôže byť exekúcia vykonaná, tak v danej lehote môžte podať námietky (sú spoplatnené). Námietky sa zasielajú exekútorovi, ak im nevyhovie, rozhodne súd. Samotné neprevzatie písomností od súdu dôvodom na zastavenie exekúcie nie je (platí tzv. fikcia doručenia). Exekúcia sa dá zastaviť, ak zaplatíte dlžnú sumu, ak tak urobíte v lehote na podanie námietok, bude odmena exekútora polovičná. Už teraz môže exekútor blokovať Váš majetok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.