Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

u nás je to už dávno tak,že po celom meste je zákaz voľného pohybu psov....je vyčlenených pár miest,kde je povolené pustiť psa...paradoxne,sú to plochy popri hlavnej ceste,takže tam psa vôbec nepúšťam
Najlepšie je,že ja idem s mojim gaučákom na vodítku a oproti mne voľne doga veľká ako teľa....najlepšie je to večerr,keď už je tma...nikde nikto iba hovado bez náhubku a bez majiteľa....
A koho dodrbú policajti? majiteľa dogy,ktorá zabila už niekoľko malých psov?trt makový,
mńa,lebo nemám známku (dane platím,ale známku som stratila).
Ja si po svojom psovi zbierram,ale často nachádzam rriadne "torty" od týchto veľkých hovád,na ktoré by ani tesco taška nestačila
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Tam, kde teraz bývam, na konci mesta, sú túlavé mačky 2x väčšie ako moj čivaviak, ale videla som, že chytajú myši, tak ich beriem ako užitočné.Pozostatky po psoch - no, neškodila by väčšine majiteľov psov mesačná stáž pri upratovaní mesta, aby im došlo, že po psovi treba upratať. Krásne to bolo vidieť v zime na snehu, že "nenápadný ako h*vno v tráve" nemá Winter Edition.A voľne sa venčiace psy, kapitola sama o sebe, hlavne, keď je jasné, že ten pes je inteligentnejší ako majiteľ. Venčili skoro ráno takého psa "on nikdy nič neurobí a poslúcha" staforda, ten napadol šarpeja a výsledok sú mínus 2 psy.
Nevadí mi pes na voľno, keď idem sama, ani veľmi veľký. Ale s čivaviakom mám šoky aj z tých mikropsov, lebo vraj môj je bitkár.*
*K tomu bitkárovi : keď som bola dohodnúť s veterinárkou Wendynkin koniec, dostala som ponuku, či by som nechcela čivavku. Nechcela. Ja som chcela zázrak alebo vrátiť čas, nie čivavu. "Ja by som nikdy" nechcela čivavu. Ale dobre, pozrieť sa pôjdem. Majiteľka doniesla všetky zvery na prehliadku k veterinárke .... a tak u mňa skončil bitkár Mexi. Great Gatsby Made in Mexico, Junior Champion, 3xJCAC, CAC, 4xBOB. A toto vám dajú len tak, ako antidepresívum. Šla som si ruky umyť pred každým pohladkaním a dobré 3 mesiace raz do týždňa k veterinárke, či je psíček v poriadku
Naposledy upravil Dav : 14.04.17 at 12:53
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tiez...bez znamky...pri prvom brunovi sa stratila....chudacka ani som ho neodhlasila.....kešovala som dalej....nechcelo sa mi natahovat sa za alikvotnu cast....co mi mohli vratit.....
pokutu...ved ten co ma znamku..este neznamena..ze ma zaplatene...ci ako to je...
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

dnes som mala možnosť na vlastné oči vidieť, ako sa mesto (samozrejme nie na Sk) stará aj o psíkov a ich majiteľov, predpokladám, že za poplatky za psíkov.. v centre Budapešti, od Dunaja oddelené hlavnou cestou, pri panelákoch, krásny parčík plný kvetov, kríkov, stromov a lavičiek, a aj pre deti rôzne preliezky.. a v rámci neho vyhradená oplotená časť pre psíky, s rôznymi prekážkami, košmi na exkrementy, vysypaná pieskom, dlhá asi 100m a široká 15m, takže psíky majú dosť priestoru na pohyb.. a aj sa ich tam pzopár slušne rýchlo naháňalo.. pre majiteľov tam boli lavičky.. keď sa chce, všetko sa dá.. škoda, že mi nenapadlo odfotiť..
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

U nas vedlajsia MČ...ma take nieco podobne oplotene na klucik.....parada....a vedla je cvicak pre psov....
....u nas sa riesi "1000"rokov len pentagon.....a nic z toho...ked to vidim v tv...rovnake ako 1997 ked to bol "moj"rajon...ale ako atrakcia a pre sledovanost tv fajne....
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

http://hobby.instory.cz/1203-prvni-p...aseho-psa.html
První pomoc při přehřátí. Víte, jak chránit vašeho psa?

2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
tak hádam ho neprehrievam, aj keď uznám, že v meste je to v lete o držku. logicky ak je na vodítku na asfalte, tak aspoň fľašu, vody trebárs, poslúži aj kola , chodiť kolo jarkov a mať , v psovom teritoriu pár nádrž s vodou (keby aj dažďová), stačí lavor, vanička...
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

"Prešovskí havkáči

Často sa nám stáva že sa stretávam s majiteľmi zvierat, ktorí nevhodne kŕmia svojich štvornohých miláčikov.
- GRANULE sú pre psov aj mačky naozaj plnohodnotná strava ku ktorej už nepotrebujú nič iné. Samozrejme treba sa vyvarovať značkám ako tesco, lidl a pod. ktoré môže zvieratám skôr spôsobiť zdr.problémi a majú veľmi nízku výživovú hodnotu.
Hoci sú drahšie tak je kŕmna dávka nižšia (treba si všimnúť na obale) lebo majú vyššiu výživovú hodnotu a tým pádom v konečnom dôsledku tak drahé nie sú.
To že váš pes nechce granule je len o tom že mu dáte vy majiteľ na výber , nie o tom že pes ich nebude žrať !
- KONZERVY sú len DOPLNOK STRAVY ! pamätajte na to. Nesmie to byť denná kŕmna dávka , môže sa len pridať ku granulám ale v nižšom množstve.
Určite nie jedna konzerva na deň a nič viac !! Opäť tesco, lidl, a pod. obsahujú veľmi nízky obsah mäsa okolo 5 % a zvyšok sú obilniny z čoho psík nemá dokopy nič len to že bude rapídne priberať a pribudnú ďalšie zdr.komplikácie takže ak ušetríte na krmive miniete financie na veterinára.
Kvalitnejšie krmivo je drahšie ale viete že psovi či micke dáte to čo naozaj potrebuje a už keď ste si zadovážili zviera tak ho nekŕmte odpadom ale doprajte mu takú kvalitu akú si zaslúži.
Pozor na kastrátov potrebujú špeci krmivo po ktorom nebudú priberať a nebudú mať zdr.problém !!!
Niekedy je ťažké prejsť na inú stravu a treba to urobiť postupne ale všetko sa dá len treba chcieť :-)?
..."

2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

keby niekto napíšem.....sedalin gel...."na cestovanie"-ukludnenie psa
tento rok prvý krát....lebo náš chce šoferovať s chlapom....trepe sa do predu...
u vetoša dajú do striekačky podla váhy psa....inštrucie cca.15min pred jazdou pod gambu....ja som chcela...že nech v aute...chlap ne...doma....doma/rano/max do 3min....pes išiel do kolien.....ledva dole schodami.....do auta už ani nehovorím.....že učinok 6-8 hod....uplne normalny-náš starý pes až druhý deň....
napriek tomuto... spnilo účel...cestu prespal....
cesta domov ja dať gel ale menej...chlap,decko nie.....nakoniec počas cesty ano....menej....pekne tiež prespal.....
0 0
Dusik94 Dusik94

Dusik94 je offline (nepripojený) Dusik94

Nikdy som sa o psa nebál...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

14 faktov o tom, že psy z nás robia lepších ľudí
https://www.pesbruno.sk/blog/773/14-...a-lepsich-ludi
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

alaya1
14 faktov o tom, že psy z nás robia lepších ľudí
https://www.pesbruno.sk/blog/773/14-...a-lepsich-ludi
Toho ornitológa od januára nik nepresvedčí, či?
1 2
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Marcel12334
Vedel by mi niekto poradiť najlepšie krmivo pre dvojročného vlčiaka. Je veľmi aktívny vypustený 24hod. denne. Skúšal som už určité značky, zatiaľ mu najviac sedelo Brit premium. Len som stále nespokojný s výkalmi, ktoré má vždy veľmi riedke. Môže to byť však chyba tráviaceho traktu a nie granúl? Mám mu do stravy zaradiť nejaké tráviace enzými? Nechce sa mi s ním chodiť k zverolekárovi a dávať peniaze za 10-minútovú kontrolu. Ďakujem.
10-min.kontrola čoho,keď nemá ešte ani určenú diagnózu a liećbu???
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Môjmu psovi (Shih-Tzu) sa začali v ušiach vytvárať také lupiny a koža mu sčervenala a v noci ako aj cez deň dosť často sa škrabe alebo zatrepáva. Nechce si to dať ani pozrieť a už vôbec nemám šancu mu to nejak natierať aj keby som chcel. čo to môže byť, nejaká alergia alebo exzém ?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Išla by som s tým k veterinárovi. Na natieranie určí vhodnú masť alebo predpíše ušné kvapky. Pre psa je to dosť nepríjemná záležitosť, možno aj bolestivá, a ak sa často škrabe, môže si privodiť hematóm a to už sú stavy, ktoré sa operujú. Ak straším následkami, tak len preto, že mám bohaté skúsenosti so škrabaním uší, operáciou hematómu , následnou hluchotou a v dôsledku problémov s ušami vznikli aj ďalšie diagnózy.
1 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Ďakujem za radu.
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Dav: tak je problém vyliečený. Dával som mu na ušká Aptus Orisolve ktorý lieči tieto problemy a ja to za nami.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Avokádo obsahuje pepsín, ktorý síce neublíži človeku, ale je jedom pre zvieratá. S avokádovými pochúťkami či samotným avokádom sa preto nedeľte s domácimi zvieratami.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať