Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Korela, nehnevaj sa, nebudem uz ragovat na takyto typ prispevkov. keby som bola Buchac, napisem od srdca, ja radsej nenapisam nic. Ja som zo SRANDY napisala, ze delis psov na vzacnych a ostatnych normalnych a co ty z toho robis, nechaj to uz tak..
1 4
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
Korela, neviem, ake mas plemeno a na ako kratko si strihala. Ludia maju mylny nazor, ze psa v teple treba ostrihat na velmi kratko, co je nespravne, nakolko srst psa v zime hreje a v lete psa chrani pred prehriatim.
To s mocom je podla mna blbost, ved pes ci fena maju moc rovnaky.
To si pamätám, to mám v merku, ale bola už dosť zarastená, ostrihala som ju normálne, ako sa tieto strihajú aj v salónoch. Nemám síce strojček, ale dokážem ju pekne rýchlo aj s nožnicami. Nie je dohola. Už je okúpaná, zatiaľ je v pohode. Včera som už začala mať obavy.
Mňa tiež prekvapilo to info o množstve moču, ale je fakt, že vonku psy cvrkajú ikskrát, našu keď vypustím, tak vypustí mechúrik po niekoľkých hodinách iba na jednom mieste, tak niečo na tom pravdy bude.
Jeden z najlepších príspevkov čo tu bol v rámci prístupu ku psovi v horúčavách bol od panej, ktorí prišli o psa pri vode, mysleli si, že mu práve voda pomôže. Zomrel im pred očami, nebolo záchrany.
To zostalo vo mne ako memento navždy.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mam otazku:
na fb mi prilepili vyzvu ze hladaju kojnu fenku pre 16 steniatok-2 dnovych,,ktore prisli o matku.
pytam sa-je vobec mozne aby jedna kojna fena vychovala toolko steniatok?mne sa to zda prilis.
odprucila som im kozie mlieko a striekacku ale vysmiali ma....co vy na to????
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

korela
A pri hľadaní záhradníka som narazila pre mňa neznáme info, tak ho prikladám.
"Psy voľne pobehujúci po záhrade môžu trávniku takisto spôsobovať vady na kráse. Fenky vylučujú väčší objem moču naraz, ktorý potom pôsobí na trávnik žieravo a zanecháva stopy sfarbené do hrdzava. Psy - samci močou šetria (značkujú si svoje teritórium) a preto trávniku neublížia."
Psa sme este nemali,ale u fenky mam odpozorovane, ze po zime nam zostavali na travniku flaky,asi od mocu, na miesta, kde obcas sla curat. Ale v lete sa nam nikdy flaky na trave nerobia
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

osky
mam otazku:
na fb mi prilepili vyzvu ze hladaju kojnu fenku pre 16 steniatok-2 dnovych,,ktore prisli o matku.
pytam sa-je vobec mozne aby jedna kojna fena vychovala toolko steniatok?mne sa to zda prilis.
odprucila som im kozie mlieko a striekacku ale vysmiali ma....co vy na to????
Kojna fena je aj taka, ktora odstavuje svoje steniatka, ked povyrastu a este ma aj dost miieka, kludne odchova este aj takyto pocetny vrh, ale samozrejme musi mat prisun kvalitnej a vydatnej stravy,. Kozie mlieko som este nepocula, zeby sa davalo psom, na umelu vyzivu su vhodne mlieka specialne vyvinute pre steniatka, ale umelo odchovat a krmit kazde 2 hodky tak pocetny vrh je pre jedinca velmi narocne, akoro nemozne.Pretio asi aj hladaju nahradku kojaciu matku.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

osky
korela ten celkom posledny cierny,ten je takmer ako ten co sa mi stratil,hned mi ho pripomenu :-(
Osky, si na FB?
Skus zadat foto a nejaky popis psika na tuto rakusku stanku . Poziadaj ludi o zdielanie...Su to ludia, co hladaju domov pre najdenych psikov, urcite poznaju aj dalsie stranky a posunu tvoju prosbu dalej.

https://www.facebook.com/groups/200274653325942/
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

fiha.no skusit to mozeme aj ked podla mnohych ludi odisiel kamsi zomriet.
plagaty stale visia,ale zu ani nikto nevola,v nedelu to bude zu 5 tyzdnov,myslim ze nie je zu sanca.pomaly sa s tym zacinam zmierovat.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Osky, nikdy nie je neskoro hladat. Nech to nikto neberie prosim osobne, ale keby sa mne stratil pes, tak ho hladam kazdy den, cely internet by som zaplavila oznamom a nikdy by som sa s tym nezmierila, ze neviem, kde je, ci uz nie je. Niekto najde psa aj za par mesiacov, len treba hladat a nevzdavat sa.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

alaya1
Osky, nikdy nie je neskoro hladat. Nech to nikto neberie prosim osobne, ale keby sa mne stratil pes, tak ho hladam kazdy den, cely internet by som zaplavila oznamom a nikdy by som sa s tym nezmierila, ze neviem, kde je, ci uz nie je. Niekto najde psa aj za par mesiacov, len treba hladat a nevzdavat sa.
ano mas pravdu.este to nevzdame
2 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

alaya1
Osky, nikdy nie je neskoro hladat. Nech to nikto neberie prosim osobne, ale keby sa mne stratil pes, tak ho hladam kazdy den, cely internet by som zaplavila oznamom a nikdy by som sa s tym nezmierila, ze neviem, kde je, ci uz nie je. Niekto najde psa aj za par mesiacov, len treba hladat a nevzdavat sa.
Typisch
pschychologisch treba navštíviť
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tebe sa asi nikdy nič nestratilo...k čomu by si mal nejaký citový vzťah....
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

osky
fiha.no skusit to mozeme aj ked podla mnohych ludi odisiel kamsi zomriet.
plagaty stale visia,ale zu ani nikto nevola,v nedelu to bude zu 5 tyzdnov,myslim ze nie je zu sanca.pomaly sa s tym zacinam zmierovat.
ja som este nikdy nepocula, ze by takto "odisiel zomriet" pes. O macke sa to hovori,aj ked to neplati vzdy-zalezi ako je vychovavana od majitela.

Ale pre stareho psika, co este beha, to by bolo dost neobvykle...ja tomu skratka neverim. Psik je oddane zviera, skor voli odchod vo svojej rodine,na svojom znamom mieste...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dobre rady
http://www.cas.sk/clanok/285233/pri-...-milacika.html
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Prosím má niekto skúsenosti s hnisom a análnych žlazách u psíka? Môj kokrík má 5 rokov a doposiaľ to nemal. teraz musím každý mesiac chodiť k veterinárovi na čistenie. Nie je to hnedá tekutina ako by tam mala byť ale je to žltý hnis.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

nasmu susedovi to operovali, shi tzu- inak mu pomoct nevedeli.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Vierka, môj pes to mal, jeden raz, pred cca 3 rokmi. Myslím si, že to dostal práve po vytláčaní žliaz u veta, keď mu pri návšteve z dôvodu očkovania iniciatívne vytlačil žľazy, že ich má plné. Španieli na to trpia.
Písala som tu http://www.porada.sk/t98890-p43-star...ml#post1801403.
Zmenili sme stravu tak, aby mal čo najpevnejšiu stolicu, čím sa mu žľazy dobre vyprázdňujú, kúpili sme a dali sme mu vtedy aj homeopatiká po konzultácii s jednou českou veterinárnou lekárkou. Odvtedy máme pokoj, ale nedávame vytláčať.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

arizona
osky
fiha.no skusit to mozeme aj ked podla mnohych ludi odisiel kamsi zomriet.
plagaty stale visia,ale zu ani nikto nevola,v nedelu to bude zu 5 tyzdnov,myslim ze nie je zu sanca.pomaly sa s tym zacinam zmierovat.
ja som este nikdy nepocula, ze by takto "odisiel zomriet" pes. O macke sa to hovori,aj ked to neplati vzdy-zalezi ako je vychovavana od majitela.

Ale pre stareho psika, co este beha, to by bolo dost neobvykle...ja tomu skratka neverim. Psik je oddane zviera, skor voli odchod vo svojej rodine,na svojom znamom mieste...
ono sa to skor myslelo asi v Tom zmysle slova,ze starym psikom to sem-tam v hlave rupne a ani sami nevedia co robia.
dnes idem znovu lepit dake fotky na net....zatial nemame stale ziadne vysledky.....
:-(
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dobra rada pre tych, ktori maju problem so psikom, ze vsetko pozerie, co najde.

1 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať