Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
korela
osky
ano Kvaka,aj to je mozne.doma stale stekal,v at nikdy....
Práve preto si ho mala dať aj na naše stránky pre istotu, človek nikdy nevie. Aj keď pes sa drží pána, nie domu ako mačka.
A v AT nie sú takéto stránky?
Ešte stále ho môžeš nájsť, aký bol čistokrvný "vzácny" alebo tzv. normálny? Ja poznám takú neuveriteľnú story odbehnutého psíka, že by ste neverili. K majiteľovi sa dostal po týždni vďaka neuveriteľnej náhode. Náhoda vie byť niekedy poriadny blbec, doslova. Bol v rodine, bol nahlásený telefonicky s kontaktom na všetkých policajných okrskoch v BA, Sloboda zvierat ešte nebola, majiteľovi však nenapadlo ísť touto cestou, na druhom konci mesta ho zbadal jeho známy. Vďaka tomu si prišli po neho majitelia. Ešte nebol net, tak možnosti boli malé.
Ja by som ešte teraz dala foto, kde by sa len dalo. Nepochovávajte ho ešte. :-)
pobavilo ma
A čo ťa na tom, prosím ťa, až tak pobavilo? Viac by ťa ale určite pobavilo rozpísanie celého príbehu. Min. vhodný na Bakalárov. Nič novšie mi nenapadá.

Psy by mali byť všetky čistokrvné, ale to je nereálne, taký stav by sa dal dosiahnuť iba likvidáciou nečistokrvných bez PP šteniat hneď po narodení na celom svete.
Dnes sa už nikto nepozastavuje ani nad miešancami - ľuďmi, nieto medzi psími plemenami.

Čistokrvný vzácny podľa výskytu - barzoja, galga, vlkodava, pšeničáka, talianskeho chrtíka, ale bišóna, jorkšíra, kokršpaniela, jazvečíka na prechádzke človek zaručene človek stretne bez problému každý deň. Myslím, že takmer každému to bolo asi jasné bez hlbšieho výkladu.

Tak ak niekto zbadá foto hľadaného psa, ktorý je zjavom výrazný a v týcto končinách menej známy, určite je skôr zapamätateľný a je väčšia nádej na jeho nájdenie.
Fajn, že si sa pobavila hneď zrána, dobre padlo?
A čo povieš na týchto psov?






00














1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

osky
nebol to pes z chovnej stanice ale bol cistokrvny-nie vzacny,normalny.jeden chovatel psov chodil so svojou fenkou k nam.
ja sa v Tom nevyznam,ale nebola to poulicna zmeska.bol to normalny cierny stredny bradac.

plagaty sme vylepili,a visia,ale kde by bol?
velmi by som chcela aby sa vratil,ale je mozne ze prezil ????
Osky, nestačí poumiestňovať iba po okolí. Ktovie u koho je a kam ďaleko zašiel.

Kedysi dávno manželov kolega , viac ako 25 rokov, našiel krásneho novofundlandského psa pri Piešťanoch na odpočívadle, každého sa povypytoval, nikomu nepatril, to je vidno aj z toho zúfalého pobehovania a vzal ho do BA bytu k sebe. Pochopili po čase, že do bytu je nevhodný, skončil u nás, tu mal pohyb. Mali sme ho 3 mesiace, veľmi sa bál búrok, ale za ten svet si nespomeniem, kde od nás putoval. Viem, že raz ušiel, našťastie skončil v slepej uličke, tak ho manžel dokázal chytiť. Deti mal rád, nemali sme obavy. Ten pes mohol byť aj vyhodený na tom odpočívadle, mohol byť až od Košíc, ktovie.

Ja by som ho nahodila na net v AT aj u nás. Kľudne u niekoho môže byť. No, kto by neprichýlil zatúlanca. Vypíš aj nejaké nálezné. Veľa šťastia. Bradáča pozná každý.

0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Osky náhoda je blbec. Nám sa už dávno - neboli mobily, net a sociálne siete na SVK - stratila na Štedrý deň jazvečíčka - delobuch a psina poďho v nohy - Tatko sadol na bycikel a hľadal ju dlhé hodiny a nič. Neskôr sme sa dozvedeli jej príbeh: Na Štefana ju našla nejaká pani, vystrašenú, trasúcu sa a podarilo sa jej ju odchytiť - keďže sama mala psíka a videla, že to naše dobre živené, rozvešala inzeráty vo svojom okolí. Mamina v tom čase bola na nejakej podnikovej oslave koncoročnej v blízkosti nálezu psa. Všetci kolegovia vedeli, čo sa udialo a zhodou náhod jeden zbadal letáčik. Mamina nelenila a šla sa pozrieť. Vysoký panelák, pani bývala skoro hore - mama ani nemusela hovoriť po čo prišla, lebo vraj ju tá naša potvora snáď už pri vstupe do domu vycítila a neskonale sa vytešovala, že sa našla. Jo a aby som nezabudla bolo to od nás vzdialené najkratšou cestou cca 5 km, Ale neverím, že tá naša potvora si vybrala tú najkratšiu a chodila pekne po chodníkoch a cez križovatky na zelenú. mimochodom po ceste ich mala viac než dosť a veľkých jednou z možností bola aj križovatka na Bajkalskej.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Korela, no, pobavilo ma, ze ako ich delis, jedni su vzacni a ini normalni. Slovo normalni ma viac vyznamov. .
Co poviem na tych psov? len tolko, ze aky clovek, taky pes, zial.

Osky, zelam ti, aby si sa aspon nieco o svojom stratenom psikovi dozvedela, nakolko ta neistota musi byt sialena.
V Cechach existuje psi detektiv, funguje aj na FB, nasiel uz velmi vela psov, aj po dlhsej dobe, skus, ci aj tam nieco take neexistuje.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Osky, mrzí ma, že sa Oskarko ešte stále nenašiel.... ale skús ako Ti radia dievčatá - nádej zomiera posledná
Mojej svokre zmizol nový psík /polročný vlčiak x labrador/ v nedeľu...bola z toho nešťastná i ja....našťastie v pondelok sa našiel - zdrhol jej z dvora /preskočil plot/ a privlastnili si ho "rómovia", dokým to štendo /má asi 30 kg/ sa im neodtrhlo z reťaze a nevšimla si ho svokrina známa
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

evuš
Osky, mrzí ma, že sa Oskarko ešte stále nenašiel.... ale skús ako Ti radia dievčatá - nádej zomiera posledná
Mojej svokre zmizol nový psík /polročný vlčiak x labrador/ v nedeľu...bola z toho nešťastná i ja....našťastie v pondelok sa našiel - zdrhol jej z dvora /preskočil plot/ a privlastnili si ho "rómovia", dokým to štendo /má asi 30 kg/ sa im neodtrhlo z reťaze a nevšimla si ho svokrina známa
Ten musel mať tušáka, chudáčisko. Dobrý koniec.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tie plagaty co sme vylepili su v okoli priemer aj 50 km,nielen 5,ako sa tu spomina.
pokial by bol u niekoho,neverim tomu.ked nie sme Doma alebo je bez nas,nezerie
to ma najviac utvrdzuje Tom ze asi zu neni nadej
on zerie len ked je s niekym koho pozna,ani u pribuznych na sk nezral cele dni,ked ho mali v opatere-kym sme neprisli
neviem ci by si ho dakto cudzi vedel ziskat
pridat Foto na fb mozem skusit.
alaya,ten Detektiv by ma zaujimal.ktovie kolko by to stalo,ale stalo by to za to!
vdaka za typ
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
Korela, no, pobavilo ma, ze ako ich delis, jedni su vzacni a ini normalni. Slovo normalni ma viac vyznamov. .
Co poviem na tych psov? len tolko, ze aky clovek, taky pes, zial.

Osky, zelam ti, aby si sa aspon nieco o svojom stratenom psikovi dozvedela, nakolko ta neistota musi byt sialena.
V Cechach existuje psi detektiv, funguje aj na FB, nasiel uz velmi vela psov, aj po dlhsej dobe, skus, ci aj tam nieco take neexistuje.
Aj slovo vzácny má viac významov.

Krátky slovník slovenského jazyka 4

z r. 2003. Viac informácií.

vzácny príd.
1. kt. má veľkú cenu, cenný, drahocenný: v-e zbierky;
v. kov

2. zriedkavo sa vyskytujúci: v-e rastliny;
v. prípad

3. významný (význ. 1): v. hosť;
Vzácny som použila podľa bodu 2. Čiže zriedkavo sa vyskytujúci u nás, aspoň zatiaľ.

Ak sa životná úroveň zvýši, dosiahne sa snáď i väčšia rôznorodosťť výberu psov na našom území.

Čo sa týka tých priložených fotiek, ide iba o jedno jediné čistokrvné plemeno, majitelia ani nevedia čo majú doma, ale skôr sa mi zdá, že ide o zatúlané psíky. Inak ide o takúto nádheru, ak je v dobrých rukách. A nezabudni sa ma ešte spýtať, prečo som tie fotky pridala.

Chvostom si zohrieva obličky. Nepozná žiadnu prekážku. "Šticou" si chráni oči pred chladom (domovské podmienky). Na SK malý výskyt zatiaľ. Zaraďujú ho medzi hypoalergénne plemená. Štenatá netreba učiť skákať, od prírody skáču ako gazely, po odrazoch z miesta dlhé skoky do diaľky i výšky.



Naposledy upravil korela : 05.06.14 at 00:56
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

korela ten celkom posledny cierny,ten je takmer ako ten co sa mi stratil,hned mi ho pripomenu :-(
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ahojte....má tu niekto psa s alergiou.....ak áno aké kvapky do očí dávate?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
ahojte....má tu niekto psa s alergiou.....ak áno aké kvapky do očí dávate?
Kvapkala by som do oci az po porade s vetom, ale okolie oka by som urcite aspon rano a vecer cistila borovou vodou, aby sa tam neusadzali alergeny a tie drazdili oci.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1


Korela- takto moze vyzerat aj posledny bastardik, ak sa dostane do ruk cloveka, ktory sa mu bude venovat.
A opacne, aj ncistokrvny pes moze vyzerat,. ako ufulany tulak, ak ho ma jeho pan v pazi.
Islo mi len o to, ze aj "vzacny" pes moze byt normalny, ty si to oddelila inak, ale to je snad jedno .
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dík...ja sa sním ešte delím o Zodac...včera som mu kvapla kvapky čo sú aj ako výplach oka ak je cudzie teleso....oči som mu vytrela....už má zase vypadanú srsť okolo očí už bude zase ako kobra
za vetošom som ešte nebola..stačilo mi minulý rok...ked povedal, že ak to je zlé tak kortikoidy
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
dík...ja sa sním ešte delím o Zodac...včera som mu kvapla kvapky čo sú aj ako výplach oka ak je cudzie teleso....oči som mu vytrela....už má zase vypadanú srsť okolo očí už bude zase ako kobra
za vetošom som ešte nebola..stačilo mi minulý rok...ked povedal, že ak to je zlé tak kortikoidy
Trebalo by ti len zistit, na co je alergicky, ci to vies? Lebo by si mohla eliminovat jeho pobyt v takom prostredi. Ved ten veterinar nie je jediny na svete. Ale kordikoidy davaju radi, to viem. ja uz napr. psa ani neodcervujem. vezmem trus na vysetrenie, ak je bezproblemovy, nepcham do neho tu hnusnu chemiu. No, ale tabl. stoji 1 e, ja za vysetrenie davam 8 raz za 3 mesiace, ale stoji to zato.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

myslím, že bežný peľ čo je v okolí ....ten bude všade....
prvý pes ..toho ked som odčervovala....tak jedny pirule nemohol mal pri nich bolesti kňukal...takže áno chémia desna to musí byť....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja som ho práve dostrihala, lebo ak keď sa stále radšej drží vnútri, je tu chladnejšie ako vonku ešte k tomu práve teraz, ale včera rýchlejšie dýchala, klímu som ešte nespustila, tak uvidím či príde k rozdielu.
Môže to mať vplyv pri prehriatí? Že mala už už čiastočnú huňu na sebe?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

A pri hľadaní záhradníka som narazila pre mňa neznáme info, tak ho prikladám.
"Psy voľne pobehujúci po záhrade môžu trávniku takisto spôsobovať vady na kráse. Fenky vylučujú väčší objem moču naraz, ktorý potom pôsobí na trávnik žieravo a zanecháva stopy sfarbené do hrdzava. Psy - samci močou šetria (značkujú si svoje teritórium) a preto trávniku neublížia."
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Korela, neviem, ake mas plemeno a na ako kratko si strihala. Ludia maju mylny nazor, ze psa v teple treba ostrihat na velmi kratko, co je nespravne, nakolko srst psa v zime hreje a v lete psa chrani pred prehriatim.
To s mocom je podla mna blbost, ved pes ci fena maju moc rovnaky.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1

Korela- takto moze vyzerat aj posledny bastardik, ak sa dostane do ruk cloveka, ktory sa mu bude venovat.
A opacne, aj ncistokrvny pes moze vyzerat,. ako ufulany tulak, ak ho ma jeho pan v pazi.
Islo mi len o to, ze aj "vzacny" pes moze byt normalny, ty si to oddelila inak, ale to je snad jedno .
Alaya1, ty sa vždy snažíš vyvliecť a nepriznať si, že aj druhý má pravdu, aj v iných témach, a neodpovedáš na príspevky, kde ti človek dokáže, že nemáš pravdu.
Na všetkých fotkách či už zanedbaných alebo nie, ide o tibetského teriéra (v podstate nejde vôbec o teriéra, ale keďže ako prvý "pristál" práve v Anglicku a oni ho zaradili medzi teriérov, aj keď sa to vie, nikto to doteraz nezmenil.
Je to jednak ovčiarsky pes s jeho mimoriadnymi schopnosťami, a taktiež robil odjakživa spoločnosť aj mníchom.
Ešte sa vrátim k tým "vzácnym" psom čo do výskytu. Deti sú každý víkend v Prahe. A bývajú na moje odporúčanie pri Stromovke a parkoch na Letnej. Chodievali tam aj v detstve, tak to dôverne poznajú.

Ale hovoria, že u nás sme ešte v norme, tam pomaly človek nestretne človeka, ktorý by bol bez psa. Na Letnej nie je kde stúpiť, čo sa im čudujem, pretože to sú parky hodnotnejšie ako u nás Medická záhrada, o Stromovke ani nehovoriac. Ale už na to ide obvod cez DNA.
A teraz ešte posledný raz k tým vzácnym plemenám. Na uliciach sú zatúpené snáď všetky rasy psov. U nás zatiaľ nie. Posledný raz sa vyjadrujem k môjmu termínu vzácny, v zmysle výskytu ako druhu. Myslím, že je to každému jasné okrem teba. A to prirovnanie ja v súlade so Slovníkom slovenskéko jazyka.
Ja mám doma leva aj kozorožca, ale aj tí si priznajú svoju chybu, ak ju majú.
Naposledy upravil korela : 11.06.14 at 08:22
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať