Zavrieť

Porady

Možnosti úveru

FFA FFA

FFA je offline (nepripojený) FFA

Dobrý deň.

Chcel by som sa len informatívne spýtať či sa nám (s maželkou) oplatí žiadať o hypotéku za nasledujúcich podmienok:

- obaja 20-ročný
- výška príjmu 750 - 800€ v čistom, maželka bude o chvílku na materskej čiže cca 200€
- mesačné výdavky nemáme takmer žiadne (cca 100€), kedže bývame u rodičov
- úver na 35, max. 40 rokov vo výške cca 150 000€, výška mesačnej splátky do 400€

Viem, že najlepšie by bolo ísť do banky, ale rád si prečítam aj Vaše rady.

Ďakujem vopred.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jahoszmsk Pozri príspevok
Čaute, mám otázku.
Potreboval by som nejaký výhodný úver na rekonštrukciu RD, stačilo by mi cca do 10000€. Problém je v tom, že mám vo vlastníctve len 2/3 domu, tak teraz neviem, či má význam chodiť do banky, pár z nich som mailom oslovil no ale reakcia žiadna.
Zároveň vlastním pôdu, na ktorej sa dá stavať, mám k tomu aj podiel na budúcej prístupovej ceste, a hodnotu má rádovo väčšiu ako spomínaných 10000€.
No a ja by som potreboval nejaký názor, ak by banka chcela založiť nehnuteľnosť, teda niečo do záruky, je pre mňa výhodnejšie im predložiť spomínaný podiel v RD, alebo uvedenú parcelu?
Podľa mňa nejaký pozemok v KE, ktorý má hodnotu každým rokom vyššiu, nie je vhodné dávať do zálohy niekomu...
Čo má pre Teba vyššiu hodnotu ???
Dom , v ktorom bývaš a či ladom ležiaci pozemok ???

Čo by si viac oplakal v prípade hrozby exekúcie ( čierny scénar ) ....???
Dom alebo pozemok ???
Myslím si , že ani odpoveď nemusím tipovať ....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jahoszmsk Pozri príspevok
Čaute, mám otázku.

Potreboval by som nejaký výhodný úver na rekonštrukciu RD, stačilo by mi cca do 10000€. Problém je v tom, že mám vo vlastníctve len 2/3 domu, tak teraz neviem, či má význam chodiť do banky, pár z nich som mailom oslovil no ale reakcia žiadna.

Zároveň vlastním pôdu, na ktorej sa dá stavať, mám k tomu aj podiel na budúcej prístupovej ceste, a hodnotu má rádovo väčšiu ako spomínaných 10000€.

No a ja by som potreboval nejaký názor, ak by banka chcela založiť nehnuteľnosť, teda niečo do záruky, je pre mňa výhodnejšie im predložiť spomínaný podiel v RD, alebo uvedenú parcelu?

Podľa mňa nejaký pozemok v KE, ktorý má hodnotu každým rokom vyššiu, nie je vhodné dávať do zálohy niekomu...
A bude akceptovať banka tie 2/3 domu? najmä ak to nie je rozdeliteľné, ako ti to exekútor zoberie? Pôda je to aká v extraviláne alebo v intraviláne. okrem hodnoty banka vždy skúma čo so zábezpekou ak si dlžník prestane plniť povinnosti.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

vulxy Pozri príspevok
sak sa mate ako prasa v zite(nemyslim to ako urazku)..... naco to komplikovat uverom? sak pockajte par rokov az budete mudrejsi-skusenejsi...uver Vam daju radi aj za 5 rokov.
Rozhodne neodporúčam bývanie 5 rokov u svokrovcov. Zároveň odporúčam vyberať čo najvýhodnejšiu ponuku (nie z prvej banky).
Skutočne nerozumiem aké prasa v žite, keď na bývanie je nevyhnutné rátať 400-500 EUR mesačne a žena ide na materskú - to je aké prasa v žite...
0 0
deniel90101ma deniel90101ma

deniel90101ma je offline (nepripojený) deniel90101ma

Caute ja si tiez teraz vybavujem hypoteku mam 24r prijem cca900eur. v cistom,som slobodny no mam priatelku,vlastnim nehnutelnost ohodnotenu na 70000eur dostanem od banky uver vo vyske 60000eur?na dom nieje ziadna tarcha je to 40r.dom v povodnom stave na 4a. pozemku,
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
deniel90101ma Pozri príspevok
Caute ja si tiez teraz vybavujem hypoteku mam 24r prijem cca900eur. v cistom,som slobodny no mam priatelku,vlastnim nehnutelnost ohodnotenu na 70000eur dostanem od banky uver vo vyske 60000eur?na dom nieje ziadna tarcha je to 40r.dom v povodnom stave na 4a. pozemku,
Daniel .....si sa pomýlil .....tu je www.porada.sk ....

Na otázku Ti dajú fundovanú odpoveď na http://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_bánk_na_Slovensku ....
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

buchač Pozri príspevok
Čo má pre Teba vyššiu hodnotu ???
Dom , v ktorom bývaš a či ladom ležiaci pozemok ???

Čo by si viac oplakal v prípade hrozby exekúcie ( čierny scénar ) ....???
Dom alebo pozemok ???
Myslím si , že ani odpoveď nemusím tipovať ....

akože v banke mám takú sumu, akú by som si chcel požičať, čiže čierny scenár určite by nehrozil... totiž spokojne spávam, ak mám uloženú nejakú rezervu, lebo doba je zlá...

len som chcel vedieť čo a či je pre mňa výhodnejšie, kedže zatiaľ sú nízke úroky.
0 0
majo-majo majo-majo

majo-majo je offline (nepripojený) majo-majo

Zdravim Vas, nechcem zakladat novu temu, tak pridam sem svoju otazku. Neviete mi nahodou povedat, ci sa pri ziadosti o hypoteku / uver pocita rodicovsky prispevok ako prijem? Proste keby bola manzelka na materskej, ked budem ziadat o hypo, ci by za nu ratali prijem 0 mesacne, alebo 190 mesacne. Vdaka
0 0
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

jahoszmsk Pozri príspevok
akože v banke mám takú sumu, akú by som si chcel požičať, čiže čierny scenár určite by nehrozil... totiž spokojne spávam, ak mám uloženú nejakú rezervu, lebo doba je zlá...

len som chcel vedieť čo a či je pre mňa výhodnejšie, kedže zatiaľ sú nízke úroky.
Tak tomuto nerozumiem - ty máš v banke sumu 10 000€, ktorou môžeš disponovať ale ktoré tam necháš ležať za nízky úrok a radšej si požičiaš túto istú sumu za vyšší úrok?
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

No hej, ležia ladom , keď ja som šťastný aj bez peňazí... eurá kazia charakter.
No ale budem musieť aj "odkúpiť" ostatný podiel na dome, so strechou bude treba možno o rok niečo robiť, možno sa ešte na staré kolená ožením... takže či vezmem pôžičku teraz alebo rok, to je teoreticky aj jedno.
0 0
majo-majo majo-majo

majo-majo je offline (nepripojený) majo-majo

majo-majo Pozri príspevok
Zdravim Vas, nechcem zakladat novu temu, tak pridam sem svoju otazku. Neviete mi nahodou povedat, ci sa pri ziadosti o hypoteku / uver pocita rodicovsky prispevok ako prijem? Proste keby bola manzelka na materskej, ked budem ziadat o hypo, ci by za nu ratali prijem 0 mesacne, alebo 190 mesacne. Vdaka
Viete niekto poradit?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Počítajú ako príjem. Aspoň v SLSP počítali.
0 0
majo-majo majo-majo

majo-majo je offline (nepripojený) majo-majo

Ivenka Pozri príspevok
Počítajú ako príjem. Aspoň v SLSP počítali.
Dakujem za odpoved.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať