Zavrieť

Porady

Pri predaji rodiného domu som ústne prislubil prvému záujemcovi, že dom mu predám

Pri predaji rodiného domu som ústne prislúbil prvému záujemcovi, že dom mu predám. On si rozbehol vybavovanie hypotéky, priviedol si aj odhadcu. Ale po mesiaci prišiel druhý záujemca a ponúkol mi podstatne viac za dom. Podotýkam, nemám žiadnu písomnú zmluvu ani zálohu s prvým záujemcom. No on po mne chce všetky náklady spojené s vybavovaním, nielen za odhadcu ale aj iné - vraj toho bude dosť. Vyhráža sa mi právnikmi, že aj ústna dohoda platí. Poprosím o pomoc.
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
trevize Pozri príspevok
Tiez pojdem proti prudu.

Predstavte si inu situaciu. Ustnu dohodu s prvym potencionalnym kupcujucim. Kvoli tomu by majitel odmietol vyssie ponuky a nakoniec by sa nanho vy***l aj ten prvy kupec lebo nic nepodpisal.

Bezna prax u nas je takato:

Ludia chodia po obhliadkach...potom Vas niekedy aj tyzdne vodia za nos, ze na 100% to beru. Ibaze realita je taka, ze ak nezlozi zaujemca zalohu tak to slovo plati maximalne u 1 z 10. A tie tyzdne, ktore ste stratili neponukanim nehnutelnosti mozu znamenat velmi vela (zmena situacie na trhu s nehnutelnostami, vybavovanie kupy dalsej nehnutelnosti...atd). A ziadny z tych "100%-nych" kupcov Vam stratu nepreplati.

Moj nazor je preplatit znalecky a kolok na LV a snimku. Neverim, ze mal nejake naklady s HU okrem investovaneho casu. Pochybujem, ze niekto sa bude zavazovat v banke ked este nema podpisanu ziadnu zmluvu.
O takých ľuďoch som písal tu.
http://www.porada.sk/t204783-pri-pre...ml#post2190434
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Po právnej stránke si myslím, že všetko to, čo zaväzuje predávajúceho k prevodu nehnuteľnosti musí mať písomnú dohodu. Ak sa neurobila zmluva o budúcej zmluve, nie je dôvod požadovať akékoľvek náhrady. Ak sa dohodli na vypracovaní znaleckého posudku, kupujúci bol uvedený do omylu, takže z tohto dôvodu by mal nárok na náhradu škody. Nepoznáme presne okolnosti, za akých došlo k sľúbeniu predaja domu. Ako kupujúca by som požadovala minimálne zmluvu o budúcej zmluve.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať