Zavrieť

Porady

Slovenska posta ma oklamala.

Samuel
Hmm, velmi zaujimavy pripad, na ktory som sa tak strasne tesil a tak ho zverejnim, nech je odstrasujuci pre inych.

Minuly tyzden som si objednal z jedneho eshopu tovar. Eshop mi tovar odoslal uz v pondelok.

Tracking:
17.12.2012 - Zásielka podaná na pošte X
20.12.2012 - Zásielka nebola doručená - adresát nezastihnutý

A problem je, ze dnes je 21.12.2012 a balik nikde, oznamenie nikde.

No vtip je v tom, ze v inkriminovany den a cas som bol doma pritomny, mam na to materialny dokaz, mam historiu v notebooku, na ktory mam pristup len a len ja.

Cize tento dorucovatel ma velmi nastval.

Myslite ze je toto dovod na vyhadzov? Ak by som bol podnikatel, takyto magor by letel zo sekundy na sekundu. Nie som pomstuchtivy clovek, ale ak sa nedostanem k zasielke zajtra (uradny den na poste), popripade ak to odoslali naspat, tak som ochotny niekoho prefackat, Vianoce neVianoce, toto je extremna drzost.

A stavim sa ze nie som jediny, koho posta teraz sklamala (resp nasrala) a som velmi zvedavy, ake odmeny si vedenie udeli, lebo ak ano, tak ma naseru este viac.

Slovenska posta = absolutne zlyhanie.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Samo, veru nie si jediný. Pred pár rokmi tiež moje vianočné darčeky doručené 19.12. zostali na pošte až do Nového roku. Potom mi hodili do schránky oznámenie so spätným dátumom. (schránku pravidelne vyberám ). Preto sa objdenávaniu z eshopov, ktoré posielajú len cez SP vyhýbam.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Akurát som dala do témy, čo ma dnes nahnevalo:
Sledujem zásielku a večer nájdem toto:

  • 18.12.2012
    15:10 Zásielka v preprave
  • 21.12.2012
    11:15 Zásielka prevzatá na doručenie
  • 21.12.2012
    13:01 Zásielka nebola doručená
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Všetko som nakupovala cez internet, iba v tomto jedinom prípade zlyhala POŠTA. Ja nenávidím obchody, preto radšej v kľude doma vyberám, čítam recenzie a už len čakám a preberám doma, zatiaľ ma nikto nesklamal, len toto išlo cez poštu. Martinus síce tiež, ale ten bol úžasne rýchly, aj zmenu objednávky mi urobil, preberal manžel v kamennej predajni.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ich praktiky su fakt nehorazne-stalo sa my ze sme boli doma a v schranke oznam ze nas nezastihli a mam si vyzdvihnut balik,ale co je horsie mame na zvoncekoch menovku,na schranke menovka a zopar list z jasne identifikovatenou adresou skoncilo po susedoch na celom sidlisku a neboli to ziadny menovci-uz som im aj vynadal ci su tak debilny ze nevedia citat,aj staznosti boli a nic nepomohlo dlhodobo,akurat po vynadani my dorucili balik domov a nasiel sa strateny list,resp.omeskany.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
(Neslo o darcek, nie som az taky gembler, poucil som sa uz minule, sice nie na darcekoch, ale milion ludi varuje pred postou..)
Ide mi o princip, nepoviem ak nenajde zvoncek (slepota), alebo nieco, ale toto je hyper-drze ak sa to takto zataji..
Som fakt zvedavy co povedia na poste, lebo toto som si vsimol len nahodou (naval balikov) ked som sa pozrel na nieco na stole, potom ze hmm ved este jedna vec mi k tomu mala prist..
Mozno bude na poste, mozno bude na ceste spat, ale do oci dorucovatela sa chcem pozriet a spytat sa ho ci sa neciti alebo co..

EDIT:
Avsak ta dennodenna normalna postova postarka (dorucovatelka) je v pohode a dokonca super postarka, vzdy pride s balikom (malym) alebo listom (do ruk) az ku dveram (aj ked jej ponuknem ze pojdem ku vchodu), cize u nej nie je problem..
Ale toto sa mi stalo aj s kurierom, ze mi vola ci som doma (11:00) ja ze nie, ale o 14+ budem, on ze sa ozve, no v ten den sa neozval, z ineho cisla volal na druhy den, ze ma zasielku a ci budem doma o hodinu..
Cize taki sa najdu vsade pravdepodobne..

EDIT2:
A preco viem ze nas je vela je, ze ked som bol dnes na poste (ale bohuzial bez podacieho cisla), tak jedna slecna sa tam stazovala, ze jej prisla SMS od postoveho kuriera, ze dnes jej bude doruceny balik, no nestalo sa tak a balik je na inej poste ako hlavnej, samotna pracovnicka posty povedala, ze toto sa stava casto, no ona s tym nevie/nemoze nic (co je asi aj pravda, ved je len "pesiak" v tom systeme), a jedina sanca slecny z posty je, ze pojde na alternativnu postu zajtra rano a skusi zasielku najst, celkom pekne a samozrejme ze bola sokovana, ked sa mohlo jednat o Vianocny darcek..
Naposledy upravil SamuelSK : 21.12.12 at 18:20
0 0
betak betak

betak je offline (nepripojený) betak

ja sa tym dorucovatelkam nedivim , vsak su to otroci tak necakajte ziadny vztah k praci
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

betak Pozri príspevok
ja sa tym dorucovatelkam nedivim , vsak su to otroci tak necakajte ziadny vztah k praci
kazda praca ma svoje nevyhody,aj napriek tomu ju treba robit poctivo a to sa tyka vsetkych povolani,postou este stale chodia dolezite veci a bohuzial castokrat neovpyvnime odosielatela aby ich zaslal doporucene,takze ak sa strati zasielka nie vzdy ide o banalitu,takisto ak sa omylom vrati balik odosielatelovi,moze sa stratit dovera ak ide napr. o obchodovanie./a myslim ze ceny postovnych su riadne mastne,tak mame narok na kvalitne sluzby./
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ale ja ani neviem, na ktorej pošte mám balíček, na centrálnej, či na tej našej sídliskovej.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

trisestri Pozri príspevok
kazda praca ma svoje nevyhody,aj napriek tomu ju treba robit poctivo a to sa tyka vsetkych povolani,postou este stale chodia dolezite veci a bohuzial castokrat neovpyvnime odosielatela aby ich zaslal doporucene,takze ak sa strati zasielka nie vzdy ide o banalitu,takisto ak sa omylom vrati balik odosielatelovi,moze sa stratit dovera ak ide napr. o obchodovanie./a myslim ze ceny postovnych su riadne mastne,tak mame narok na kvalitne sluzby./
ceny sú nehorázne a po 1.1. pôjdu zase hore
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
betak, ano mas pravdu, na toto netreba zabudat.. lenze..
ked si myslim ze mam otrocku pracu, mozem si robit cokolvek?
pri predstave, ze som chirurg, ejha prejde mraz po chrbte ...
ale tiez mam skor pocit, a presvedcenie, ze za to moze manazment, lebo nevie manazovat, ak je pracovnik nespokojny, absolutne zlyhanie manazmentu na celej a plnej ciare, absolutne..

ked si predstavim, ze im vzdy necham od par desiatok centov az po par eur, nech maju.. co ja viem, viac chuti do prace?

tak v 2013 si mozem dat dalsie predsavzatie (minimalne viest si ciernu listinu?)

EDIT:
kvaka, skus sa spytat na poste, mozno budu vediet.. teoreticky by mali vediet co kde je, ale vacsinou chodia na ktoru? napr u mna na hlavnu, tak tam by som isiel hladat.. i ked je pravda ze moze byt fakt uplne hocikde na inej, no v cielovom meste by mala byt..
1 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

Moja aktualna skusenost sice s ceskou, ale postou... 10 (pondelok) som objednal tovar z eshopu (slubili ze tovar objednany do 18.12. ma do vianoc najde).
v piatok, 14. 12. volam do eshopu, balik zabudli odoslat, dusuju sa ze v pondelok 17.12. odoslu, vravim ze ak to nestihnu, tak v stredu odchadzam z prahy, takze sa ani nemusia snazit a nech si usetria postovne.
Balik odosielaju 19.12. o com prichadza potvrdenie aj z obchodu, aj z posty...
ceska posta baliky fakt vzdy dorucuje do 24 hodin, tak sa tesim ako maly, ze to snad stihnem a teda pockam este jeden den v cechach...
cely stvrtok cakam ako najaty na zasielku, ta neprichadza... o pol deviatej vecer (dorucovanie do bytov mame do 19.00) bezim na postu, ci nahodou nie je tam... nie je...
dnes prisla sms z posty o pol dvanastej, ze hura, maju moj balicek, dnes mi ho prinesu... a potom o pol desiatej vecer ze z technickych pricin to akoze fakt dnes nestihaju, nech sa nehnevam, ale pokusia sa najblizsi pracovny den... wtf???
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

SamuelSK Pozri príspevok
Hmm, velmi zaujimavy pripad, na ktory som sa tak strasne tesil a tak ho zverejnim, nech je odstrasujuci pre inych. No veru neviem, verím že si sklamaný.

Minuly tyzden som si objednal z jedneho eshopu tovar. Eshop mi tovar odoslal uz v pondelok.

Tracking:
17.12.2012 - Zásielka podaná na pošte X
20.12.2012 - Zásielka nebola doručená - adresát nezastihnutý

A problem je, ze dnes je 21.12.2012 a balik nikde, oznamenie nikde. Na to Ti poviem len toľko, akonáhle si si prečítal, že zasielka nebola doručená tj. je evidentné že vieš číslo balíka si mal zájsť na poštu nadiktovať im číslo a boli by Ti balík vydali.
Kedže bývaš v BA a mám skúsenosť, že balíky v BA nedoručujú k zákazníkom, vždy si musia po ne prísť na poštu.

Nie je to z mojej strany tak stará skúsenosť. Min. týžden som posielala do BA balík II. trieda, bol pondelok a ešte som sa u nás na pošte pýtala kedy ho doručia. Povedali že vo štvrtok, tak fajn reku. V stredu som náhodou preklikla stránku pošty a čítam, balík nedoručený adresát nezastihnutý. Tak som zavolala osobe kt. som balik posielala, dotyčná osoba šla na poštu, povedala číslo zásielky a balík dostala.
A ešte jej na pošte povedali, že až vo štvrtok by jej hodili papierik do schránky. Takže taká je moja skúsenosť.


No vtip je v tom, ze v inkriminovany den a cas som bol doma pritomny, mam na to materialny dokaz, mam historiu v notebooku, na ktory mam pristup len a len ja.

Cize tento dorucovatel ma velmi nastval. To verím.

Myslite ze je toto dovod na vyhadzov? Ak by som bol podnikatel, takyto magor by letel zo sekundy na sekundu. Nie som pomstuchtivy clovek, ale ak sa nedostanem k zasielke zajtra (uradny den na poste), popripade ak to odoslali naspat, tak som ochotny niekoho prefackat, Vianoce neVianoce, toto je extremna drzost.

A stavim sa ze nie som jediny, koho posta teraz sklamala (resp nasrala) a som velmi zvedavy, ake odmeny si vedenie udeli, lebo ak ano, tak ma naseru este viac.

Slovenska posta = absolutne zlyhanie.Absolútne súhlasím.

A aby som pokračovala v príbehu o pošte, tak 15.12.2012 bol na pošte v BA podaný balík, tento krát som adresát ja. Tiež bol podaný II. triedou

  • 15.12.2012
    11:46 Zásielka podaná na pošte Bratislava
  • 19.12.2012
    10:07 Zásielka v preprave

vidíš to, pošta má na doručenie balíka II. triedy 3 dni teda deň podania +3 dni. Deň podania bola sobota, tri dni bola streda. Týto dementi na pošte v BA ešte len v stredu podľa všetkého balík naložili na odoslanie ku mne. Pričom po privretí oka mal balík byť u mňa najneskôr vo štvrtok, t.j. včera. No a dnes je hurá piatok , koniec sveta .. a balík sa kdesi túla po pošte.

Mimochodom neviete, vrátia poštovné ak neskoro doručili zásielku?

Lebo mám ešte jeden prípad, balík poslaný 17.12. od nás do BA I. triedou, tam je doba doručenia deň podania +2 dni, tj. najneskôr mal byť doručený adresátovi v stredu, balíček teda skôr papierik bol doručený dnes poobede. Ale adresáta sme upozornili telefonicky, že balík má už na pošte.

Ja chápem idú vianoce, ale predsa nemôže sa stať, že len týždeň skôr odoslaný balík príde presne ako hodinky , a tento týžden odoslané balíky neskutočne meškajú.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Pošta je grc, keď už, tak treba využiť ostatných komerčných prepravcov- DHL, UPS a pod.- toto by si oni nedovolili...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Pošta je grc, keď už, tak treba využiť ostatných komerčných prepravcov- DHL, UPS a pod.- toto by si oni nedovolili...
DHL aj UPS mi všetko doručili včas, na poštu idem zajtra s číslom balíka.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

DHL a UPS - doručia vždy - je to ich profesionálna česť (ak by nedoručili, stratili by kredit solídnosti!. SP (Slov. pošta) - tej je to jedno, peniaze dostane tak, či tak, balíková doručovateľská služba sa nepretrhne (a to nielen na sviatky - všeobecne skoro denne).
A česť niektorým doručovateľom a doručovateľkám, ktoré až k dverám zájdu a zisťujú, či je niekto prítomný - ostatní ani len ten žltý papierik nehodia.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Xanti Pozri príspevok
Mimochodom neviete, vrátia poštovné ak neskoro doručili zásielku?

Lebo mám ešte jeden prípad, balík poslaný 17.12. od nás do BA I. triedou, tam je doba doručenia deň podania +2 dni, tj. najneskôr mal byť doručený adresátovi v stredu, balíček teda skôr papierik bol doručený dnes poobede. Ale adresáta sme upozornili telefonicky, že balík má už na pošte.

Ja chápem idú vianoce, ale predsa nemôže sa stať, že len týždeň skôr odoslaný balík príde presne ako hodinky , a tento týžden odoslané balíky neskutočne meškajú.
Celé poštovné nevrátia. Vrátia len rozdiel medzi 1. a 2. triedou. Doplatok za neprevzaté balíky 1. triedy bude od 1.1.2013 minimálne 3.50 € (z pôvodných 2,10 €).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Ale ja ani neviem, na ktorej pošte mám balíček, na centrálnej, či na tej našej sídliskovej.
Podľa adresy predsa a hlavne PSČ je to zvyčajne ...
Odbornejší výraz - dodávacia pošta ...

Na väčších sídliskách je ( môže byť ) viacero pôšt .
Všetky sú tzv. zberné , ale iba jedna je dodávacia ...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

  • 18.12.2012
    11:49 Zásielka podaná na pošte .......
  • 18.12.2012
    15:10 Zásielka v preprave
  • 21.12.2012
    11:15 Zásielka prevzatá na doručenie
  • 21.12.2012
    13:01 Zásielka nebola doručená
  • 22.12.2012
    09:50 Zásielka vydaná adresátovi na pošte ......
0 0
franco24 franco24

franco24 je offline (nepripojený) franco24

Dobry den
Tento problem riesim s mojimi zakaznikmi behom tyzdna najmenej 10 krat. Tovar z nasho eshopu odide pride k zakaznikovy ten nam nasledne vola o tyzden kde je tovar samozrejme tovar je stale u nich na poste, len posta im neda info. Nejedna sa len o velke mesta, ale aj o male dedinky a deje sa to stale tyzden co tyzden.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ja mám z českou poštou len najlepšie skúsenosti, nikdy žiaden problém.
So slovenskou poštou mám zase len a len zlé skúsenosti. Ak mi príde balík tak nikdy nezazvonia, rovno vypíšu lístok do schránky. Už som aj na ústredie poslal sťažnosť a iba arogantná odpoveď.
Syn ide do Ameriky a má tam prestup. Dcera mu poslala kartu do mobilu aby sa s ňou mohol spojiť ak by mal nejaký problém, on sa moc anglicky ani nedohovorí, tak že by mu mohla pomôcť, keď bol minule za ňou tak sa mu to hodilo. No samozrejme pošta zásielku zatiaľ nedoručila, už ju ani načas nedoručí, takže karta za $30 je k ničomu, len vyhodené peniaze. Roaming je v USA drahý, takže v prípade nejakého problému sa poriadne zaplatí. Teraz si už s kartou môžu akurát vytrieť .... lebo syn odletí a karta prepadne. Odteraz tým hajzlom nedarujem nič. Samozrejme ak si niečo objednávam tak dávam doručiť kuriérom.
Teraz u nás na pošte (nechodím na iné pošty) sú všetko univerzálne priehradky či ako sa to volá a to je chaos aký som ešte nevidel. Motajú sa jedna cez druhú, bavia sa medzi sebou keď niektorá niečo hľadá a nevie to nájsť, takže aj 3 nič nerobia lenn radia kde to môže byť.
Slovenská pošta je na hanbu!!!!!
Fúúúúúúúúj !!!!!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať