Zavrieť

Porady

splatenie exekúcie na splátky a vyúčtovanie vymoženej pohľadávky

Splácala som jednu exekúciu cca 3 roky. Dnes mi prišlo vyúčtovanie vymoženej pohľadávky , podľa ktorej bolo vymožené 1566€. Ale náklady pre oprávneného a trovy exekúcie súdneho exekútora sú dokopy okolo 1400€. Chcem sa opýtať, čo so zvyšnou sumou čo bola vymožená?Načo bola použitá, prípadne dá sa nejako získať späť ak podľa toho papieru bola tá exekúcia dokopy okolo 1400€?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    srska Pozri príspevok
    máš právo aby ti exekútor zdokladoval všetky náklady do centu
    Ako som už písala, dnes mi prišlo vyúčtovanie, tam je všetko detailne rozpísané, či už istina, úroky,odmena exekútora, hotové výdavky súdneho exekútora a tak dalej.
    Preto sa pýtam ako mám dalej postupovať, či kontaktovať priamo exekútora so žiadosťou o vrátenie sumy čo bola zaplatená navyše, prípadne ako má tá žiadosť vyzerať, čo má obsahovať?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    aandrea22 Pozri príspevok
    Ako som už písala, dnes mi prišlo vyúčtovanie, tam je všetko detailne rozpísané, či už istina, úroky,odmena exekútora, hotové výdavky súdneho exekútora a tak dalej.
    Preto sa pýtam ako mám dalej postupovať, či kontaktovať priamo exekútora so žiadosťou o vrátenie sumy čo bola zaplatená navyše, prípadne ako má tá žiadosť vyzerať, čo má obsahovať?
    myslel som to tak, že máš právo na detailne údaje z vyúčtovania exe až na úroveň predloženia konkrétnych výdavkových dokladov (telefóny, auto, ....).
    o preplatok treba požiadať exekútora

    lulazz je offline (nepripojený) lulazz

    lulazz
    Pokiaľ ti nesedia platby,príp.konečný rozdiel,isto kontaktuj súdneho exekútora,nič sa ti nestane a nič nepokazíš...síce nerozumiem, prečo ti poslali vyúčtovanie, ktoré vlastne ani nesedí ,ale mohla sa stať aj pisárska chyba alebo v počítaní.
    Alebo tam máš naozaj preplatok a zatiaľ ti ho neposlali.
    Zavolaj mu alebo sa choď opýtať osobne,máš istotu

    splatenie exekúcie na splátky a vyúčtovanie vymoženej pohľadávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.