Zavrieť

Porady

Pn a vypoved

Vie mi niekto zjednodušene vysvetlit toto?: Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.Veď ochranna doba je 7 dni od skončenia pp, nie? Ak tomu dobre rozumiem, tak ak napr. vypovedna doba konci 31.1., ale zamestnanec ide na pn napr. 20.1. na 3 mesiace, tak pp neskončil 31.1., ale trvá až do konca pn a za ten čas za neho zamestnávateľ platí všetko- nemocenské, dôchodkové, zdrav? Ale ak by bol pn až od 1.2., tak mu len sp platí nemocenské a stat zdravotne? Dakujem
Usporiadat
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Já som zamestnávateľovi počas PN oznámila,že výpoveď považujem za neplatnú a on sa mal do konca výpovednej doby k tomu vyjadriť nie?? Ak sa nevyjadril,tak mi asi tá výpoveď platí a končí 1.2.2013 nie??
Alebo tu píšeme každí o inom??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

O platnosti alebo neplatnosti výpovede môže rozhodnúť len súd. Ak by si nebola počas VD DPN ,tvoj PP by bol skončil klasicky uplynutím VD, teda 31.1.2013. Prečo píšeme o inom? Zatiaľ všetci písali k veci.
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Tak teraz ak dobre chápem: To o tom súde viem,pracuje sa na tom.
1.PN mi skončila 15.3. t.j.piatok a papier som odovzdala na SP ale podľa toho čo píšete,mala som to odovzdať u zamestnávateľa.
2.Ak som ukončenie PN neoznámila zamestnávateľovi,čo musím spraviť kôli náprave?
3. PP mi končí kedy?? Som už z toho jeleň,ospravedlňujem sa ak som niekoho urazila.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

renataj Pozri príspevok
Tak teraz ak dobre chápem: To o tom súde viem,pracuje sa na tom.
1.PN mi skončila 15.3. t.j.piatok a papier som odovzdala na SP ale podľa toho čo píšete,mala som to odovzdať u zamestnávateľa. ÁNo, kedže si neodovzdala, on nevie, že si už práceschopná, treba mu to všetko( aj s tým odovzdaním na SP), oznámiť.
2.Ak som ukončenie PN neoznámila zamestnávateľovi,čo musím spraviť kôli náprave?
3. PP mi končí kedy?? Som už z toho jeleň,ospravedlňujem sa ak som niekoho urazila. Veď to som napísala, posledným dňom OD. Len nerozumiem potom na čo máš právnika, keď ti neradí tak, ako by mal. odpovede.A
V texte.
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

To by som aj já rada vedela,za čo ho potom platím!!
Ďakujem za odpovede.Zajtra hneď volám,že som ukončila Pn,ale mala by som ešte otázočku.Po zahlásení a bude to o deň neskôr,môžem mať z toho problém??
0 0
dida2 dida2

dida2 je offline (nepripojený) dida2

Zdravím,
chcela by som sa spýtať, či sa vzťahuje ochranná doba aj na zamestnanca v PP na dobu určitú, ktorá mala trvať až do r.2014, ale mu bola daná výpoveď pred uplynutím tejto doby z dôvodu ukončenia činnosti zamestnávateľa a nemožno ho naďalej zamestnávať. Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať