Zavrieť

Porady

paušálne výdavky

Ahojte, prosím o pomoc.

Môj otec je druhý rok živnostníkom, ideme uplatňovať paušálne výdavky. Chcem sa spýtať, čo všetko ešte môžeme odpísať z nákladov okrem 40%, zdravotného (sociálne si zatiaľ neplatil) a nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka a manželku (mama je dôchodkyňa - takže odpíšeme rozdiel medzi NčZD a príjmom).
Keďže mu vychádzajú dosť nechutné dane, poteší ma každá rada. Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

    vanessa2
    ak dávaš výdavky paušalom tak neodpisuješ nič okrem odvodov a paušalnych vydavkov, pozor asi si postrehla tu zmenu,že odvody sa počítajú zo zakladu zvýšeného o zaplatené odvody na zdravotné a soiálne poistenie

    leticccia je offline (nepripojený) leticccia

    leticccia
    ďakujem! A dá sa odpočítať NčZD na manželku, ktorá je na dôchodku (ten rozdiel), našla som na nete, že áno, ale pre istotu, diky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    leticccia Pozri príspevok
    ďakujem! A dá sa odpočítať NčZD na manželku, ktorá je na dôchodku (ten rozdiel), našla som na nete, že áno, ale pre istotu, diky.
    Píšeš o vysokých daniach - pri vysokom základe dane sa kráti aj NČZD na daňovníka, resp. na manželku. Ak doplníš výšku základu dane - prepočítame.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.