Zavrieť

Porady

Ukradnute fotky z eshopu

Objavila som eshop, ktory mi ukradol fotky z mojho eshopu, ked som ich vyzyvala, aby fotky do urciteho terminu stiahali, tak mi majitel na to napisal rozhorceny mail, ze ich nemam co vydierat, nech dokazem moje vlastnicvo, ze ja som ani nemala kupenu domenu v tom case, ked to on tam uz mal, vyhrazal sa mi pravnikom. Fotky su moje, amaterske, cize neviem, ako zdokladovat moje vlastnictvo. Ako dalej postupovat? Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ sú to tvoje amatérske fotky - istotne ich budeš mať u seba - už toto je dôkazom vlastníctva.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    nedaj sa od neho zastrašiť,znova mu napíš,že to sú TVOJE vlastnoručne odfotené fotky,že s doménou to nemá nič spoločné.On sa ti nemá čo vyhrážať,nech ti on dokáže,že sú tie fotky jeho.Bohužiaľ,ak nemáš na právnika,nevyriešiš nič.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    misoft Pozri príspevok
    Pokiaľ sú to tvoje amatérske fotky - istotne ich budeš mať u seba - už toto je dôkazom vlastníctva.
    len mu neposielaj originály ako dôkaz vlastníctva!

    martina833 je offline (nepripojený) martina833

    martina833
    Je to len par fotiek, ale ide mi o princip. On mi tvrdi, ze vsetky fotky ma uverejnene so suhlasom. Neskutocna drzost.
    Fakt sa nic neda bez pravnika?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ako si tie fotky robila?
    Predpokladam, ze digitalnym fotakom a spracovavala si ich cez PC.

    V tom pripade mas dokaz, ze fotky su tvojim vlastnictvom./vid obr./
    Klikni si na fotku pravym tlacidlom mysi a vo vlastnostiach mas vsetky podrobnosti o fotke. A v detailoch mas toho este viac. Kedy bola fotka robena, upravena, na akom PC.Ak v nastaveniach PC svoje meno, ci nazov firmy, tak aj to ti tam pise.

    Ak by niekto tvoje fotky prefotil a ma podobne udaje vo svojom PC, vzdy su tie fotky s neskorsim datumom.
    Takze,ak mas svoje fotky v PC dokazat sa to da velmi jednoducho.
    Uz len najst sikovneho pravnika
    1.JPG  

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    martina833 Pozri príspevok
    Je to len par fotiek, ale ide mi o princip. On mi tvrdi, ze vsetky fotky ma uverejnene so suhlasom. Neskutocna drzost.
    Fakt sa nic neda bez pravnika?
    so súhlasom koho??? nech ti ukáže ten súhlas.
    Bohužiaľ,na Slovensku sa zvysoka serie na autorský zákon.Právnik by mu mohol nejako pohroziť (paragrafy,vymáhanie peňazí za neoprávnené používanie.....bla bla bla)možno by to nemusel písať právnik,ale treba to napísať takým nejakým štýlom...Ak by si to aj dala právnikovi,tak sa ničoho nedomôžeš,a ak áno,tak to bude minimálna čiastka bohužiaľ .......a bude to dlho trvať....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    martina833 Pozri príspevok
    Je to len par fotiek, ale ide mi o princip. On mi tvrdi, ze vsetky fotky ma uverejnene so suhlasom. Neskutocna drzost.
    Fakt sa nic neda bez pravnika?
    Mozes mu pohrozit sudom,ak ti nepredlozi doklad o tvojom suhlase.
    Ide to aj bez pravnika,ak si trufas sama.Ale sikovny pravnik ti dokaze vymoct nahradu...

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Ja som našla jednu svoju fotku na jednom eshope,mali ju na každej stránke....jednoducho som im poslala email,že neviem o tom,že by som im fotku povolila používať a že žiadam,aby mi za použitie zaplatili 50eur a do 5 dní zaslali na môj účet. Jako rýchlo ju zmazali ešte sa ten chruňo oháňal tým,že na tom fotoportály,odkiaľ ju stiahol,nikde nie je napísané,že sa fotky nesmú sťahovať.Do šľaka,to akože keď v obchode neni upozornenie,že sa nesmie kradnúť,tak si beriem tovar bez platenia??
    Som sa tak vytočila,že som mu do meilu vycitovala skoro celý autorský zákon.....
    Potom som našla fotku na FB u profi fotografky (!!!).Na správy nereagovala,tak som jej pod každú fotku spamovala,že to je moja fotka a nech ju dá preč alebo uvedie zdroj.Na toto už reagovala,pretože tie moje komenty videli aj jej zákazníci a to nebola pre ňu dobrá reklama. Viac svojich fotiek som zatiaľ nenašla,ja si ich podpisujem a táto ukradnutá bola nepodpísaná....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Inak - digitálne fotky robené digifoťákmi majú v sebe EXIF údaje - tam v nich je naznačené všetko - kedy, o koľkej, čím, rozlíšenie. Ak sa fotka dá na net - EXIF dáta zmiznú, no v origináli ostávajú - a tieto EXIF údaje sú takým silným argumentom vlastníctva, že by mu ani 100 advokátov nepomohlo - pokiaľ ON nemá EXIF dáta - nie je to JEHO fotka.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A doplním ako to vyzerá:
    EXIF data fotky z môjho mobilu (ako príklad)
    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  EXIFdata1.jpg
Zobrazení: 19
Veľkosť:  178.1 KB
    a EXIF data obrázku z netu (ako príklad)
    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  EXIFdata2.jpg
Zobrazení: 15
Veľkosť:  103.4 KB
    Všimnite si rozdiel v dátach!

    flector je offline (nepripojený) flector

    flector
    misoft Pozri príspevok
    Inak - digitálne fotky robené digifoťákmi majú v sebe EXIF údaje - tam v nich je naznačené všetko - kedy, o koľkej, čím, rozlíšenie. Ak sa fotka dá na net - EXIF dáta zmiznú, no v origináli ostávajú - a tieto EXIF údaje sú takým silným argumentom vlastníctva, že by mu ani 100 advokátov nepomohlo - pokiaľ ON nemá EXIF dáta - nie je to JEHO fotka.
    Viem čo chceš povedať a verím, že by to aj bolo dostatočným dôkazom.
    Ale keby sme chceli polemizovať a išli celkom do hĺbky tak EXIF nedokazuje vôbec nič, pretože všetky údaje v ňom sa dajú jednoducho upraviť.
    To isté platí aj pre dátumy vytvorenia, modifikovania, prístupu k súborom.

    Ako si spomínal na začiatku, oveľa lepším a nezvratným dôkazom je vlastníctvo originálnych fotografií.
    Za podmienky, že ich samozrejme má vo vyššom rozlíšení.
    Tj. vo vyžšom rozlíšení než aké má ten čo fotografie ukradol. Poprípade ešte aj formát RAW, tzv. digitálny negatív, ak do neho fotila.

    Inak na mieste martina833, po porade s právnikom, ktorý by tomu dodal peknú fazónu, by som tomu čo fotografie ukradol poslal poriadne mastnú faktúru.
    Tam by som mu pekne dodatočne vyfaktúroval všetky licenčné poplatky za neoprávnené používanie mojich fotografií. Minimálne stovky EUR za jednu licenciu.

    To na takých výkukov čo kradnú fotografie zaberá viac než dobre, viď:
    http://www.porada.sk/t201919-isifa-o...otografii.html
    http://www.porada.sk/t153818-isifa-p...kych-prav.html
    Naposledy upravil flector : 05.02.13 at 09:51

    martina833 je offline (nepripojený) martina833

    martina833
    Tak uz sa to vyriesilo, poslala som mu este jeden mail s oznamenim, ze kedze nereagoval na moje vyzvy, bude ho kontaktovat pravnik ten a ten. Zabralo. Uz sa aj ospravedlnil a priznal chybu :-D

    jumo je offline (nepripojený) jumo

    jumo
    Ja som mal podobny problem, konkurencia mi stiahla najake mnou urobene fotky (nastastie nie moc kvalitne). Potom som si kupil fotostan a zacal som fotit uz v slusnej kvalite a cez kazdu fotku si davam text - domenu nasej stranky.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    martina833 Pozri príspevok
    Tak uz sa to vyriesilo, poslala som mu este jeden mail s oznamenim, ze kedze nereagoval na moje vyzvy, bude ho kontaktovat pravnik ten a ten. Zabralo. Uz sa aj ospravedlnil a priznal chybu :-D
    zľakol sa hrdina.........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.