Zavrieť

Porady

Daň z prenájmu

Ak má podnikateľ v živnostenský list na predaj tovaru, ale zároveň aj živnosť na prenájom nehnuteľnosti, platí zvlášť daň z príjmu z prenájmu? Treba to zvlášť vyčísliť v DP? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Živnostník už zaregistrovaný na DÚ (má pridelené DIČ), nemá v ŽL predmet podnikania prenájom nehnuteľnosti, ale začne prenajímať časť budovy, ktorú má zaradenú v majetku firmy, musí sa na tento príjem znovu registrovať na DÚ a musí mať na to predmet podnikania v ŽL?
    Zahrnie potom tieto príjmy v DP do živnosti -teda §6 ods.2, alebo do prenájmu ods.3 ?

    Ďakujem - potrebujem dosť súrne.

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Nie som si istý na 100%, ale od známej som si prenajímal skladové priestory a musela mať k tomu živnost.oprávnenie...spýtaj sa na daňovom úrade.
    pozri sem : http://www.podnikam.webnoviny.sk/zoz...prenajmu/15935

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    No práve že toto nie som si istá ani ja. Lebo ak mám majetok zaradený v podnikaní,môžem s ním podnikať a nemyslím,že by na to bol treba zvlášť predmet v ŽL. Prenajíma sa iba jedna kancelária.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Fany Pozri príspevok
    Živnostník už zaregistrovaný na DÚ (má pridelené DIČ), nemá v ŽL predmet podnikania prenájom nehnuteľnosti, ale začne prenajímať časť budovy, ktorú má zaradenú v majetku firmy, musí sa na tento príjem znovu registrovať na DÚ a musí mať na to predmet podnikania v ŽL?
    Zahrnie potom tieto príjmy v DP do živnosti -teda §6 ods.2, alebo do prenájmu ods.3 ?

    Ďakujem - potrebujem dosť súrne.

    Pokiaľ nebudete poskytovať aj iné (napr.: stravovanie, stráženie nehnuteľnosti a pod.) než základné služby (napr.: energia, plyn, voda, teplo a pod.) spojené s prenájmom nehnuteľnosti zaradenej v majetku, nemusíte mať na to predmet podnikania v ŽL.
    Príjmy z prenájmu zaradíte v DP do príjmov podľa § 6 ods.2.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.