Zavrieť

Porady

nedá sa mi prihlásiť na žiadny mail, zrejme problem v routri ale netuším aký

zdravím , nedá sa mi prihlásiť (gmail,centrum, ais), inak na všetky stránky sa dostanem v pohode, problem začal včera potom ako vypadol prúd na pár minút. Už som pár krát mal podobný problém ale väčšinou sa to vyriešilo vypnutím a zapnutím routera ( teda domnievam sa že to mohlo pomôcť) ale teraz to nezaberá (router getnet GA 524 WB). v nastavení routra sa extra nevyznám ale firewall je vypnutý. Tento problém je na všetkých počítačoch v sieti a ani cez mobil sa nedá prihlasovať. Ak by vedel niekto poradiť budem vďačný
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    nebude problem nahodou v tom ze tie mailove stranky pouzivas cez protokol https a tie obycajne co sa ti nacitaju idu len cez nesifrovane http?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ja mávam problém v tom, že sa mi nedá občas posielať mail - po vypnutí routera. Je to v tom, že sa zmení IP adresa a niektoré IP adresy sú zapísané na čiernych listinách. Pomáha jedine to, že router opakovane odpájam a zapájam, kým nedostanem čistú IP adresu.

    Ale či to pomôže aj tu, to veru netuším. Ale môžeš vyskúšať.

    diablixx je offline (nepripojený) diablixx

    Večný študent diablixx
    Viem si predstaviť, že ti zmenilo IP adresu, a na danú IP adresu bol aplikovaný BAN. Skús nakontaktovať providera, či mohlo dôjsť k zmene vašej IP adresy, resp. možeš aj prezistiť na daných stránkach, či ti nezabanovali tvoju IPčku.
    Ak ti ide internet, v nastavení routra nemalo dôjsť k zmene údajov. Ale teoreticky v routri (alebo provider) mohlo dôjsť k zablokovaniu k daným lokalitám. To si treba pozrieť v routri. Alebo chyba v DNS ?..

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Ak sa Ti da, skus sa prihlasit na wifi niekoho ineho (stale sa najde niekto, kto ju nema zebezpeceneu) a vyskusat svoj mail tam. Tym by si mal potvrdit vyulucit, ze problem s IP je u Teba.
    takže ďakujem , za rady a ochotu poradiť,, problém bol v routri, to vypínanie nepomohlo , tak som našiel v tom jeho systéme ,,reboot and confirm" na to som klikol a už to fičí

    nedá sa mi prihlásiť na žiadny mail, zrejme problem v routri ale netuším aký

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.