Zavrieť

Porady

Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

zemiakove placky
7 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Peggynka
pmajap
pegy maizéna zakalí a neztuhne , skôr puding by z toho bol, ale nadstavovala som vodou a citrónom
Máš odskúšané? Lebo ja som raz šťavu z višňového kompótu tak urobila a ostalo to priezračné a pekne stuhlo,len nesmieš ochutnávať 2x lyžičkou,lebo zredne.
Peggy, presne takto robím višňovú lásku - šťava z kompótu + zlatý klas a je to ok...
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Peggynka
Ing. Ľubomír Janoška
Namiesto lídlovskej želatíny sa niekedy dala použiť lídlovská kyselina citrónová v 100g balení. Tiež to nefungovalo, ale balenia vyzerali skoro rovnako... tiež Pat & Mat.. a tá chuť - nezabudnuteľná, huba ohnutá okolo celej hlavy
To si ešte dobre dopadol moja máti po pamäti a 100gr sodu bikarbonu vytiahla zo skrinky (brýle vo vrecku)
Ja som toť nedávno namiesto škorice išla sypať na krupičnú kašu kari korenie...
"Niekto" mi poprehadzoval koreničky a "šáhla" som automaticky popamäti ... Odvtedy používam aj nos, nielen ruky či oči...
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Môj muž raz uvaril kávu...v konvici bola voda, zapol, zalial kávu...Ja som si chlipla a fŕkala ako kôň , pred tým som ju vyvárala Dekalkom proti kameňu a zabudla som to vyliať a dočistiť..a on šetrný vodu nevylial....
6 1
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Som uťahaná ako kôň, takže dnes iba jaternice, kyslá kapusta...a na zajtrajšiu oslavu sa mrazí smotanovo-jahodová torta...
5 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Oliwa
Peggynka
pmajap
pegy maizéna zakalí a neztuhne , skôr puding by z toho bol, ale nadstavovala som vodou a citrónom
Máš odskúšané? Lebo ja som raz šťavu z višňového kompótu tak urobila a ostalo to priezračné a pekne stuhlo,len nesmieš ochutnávať 2x lyžičkou,lebo zredne.
Peggy, presne takto robím višňovú lásku - šťava z kompótu + zlatý klas a je to ok...
Tak idem skúšať, nakúpila som maizénu a zajtra skúšam, dobre som pochopila, že olíznutá lyžička-sliny zabránia sadnutiu a ešte prosím dajte pomer tekutého a maizény
Najprv píšem a potom čítam, tak už viem všetko, ste zlaté. Peggy toto robí aj vanilkový puding.
Naposledy upravil pmajap : 26.02.15 at 18:10
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Majka, 7.5 dl šťavy, a 1.5 balíčka zlatého klasu, cukor podľa chuti...
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

evuš
Môj muž raz uvaril kávu...v konvici bola voda, zapol, zalial kávu...Ja som si chlipla a fŕkala ako kôň , pred tým som ju vyvárala Dekalkom proti kameňu a zabudla som to vyliať a dočistiť..a on šetrný vodu nevylial....

evi tk takuto kavu som pila v lete u znamych-presne,len oni vyvarali octom-nie dekalkom..tiez sme prskali jako sialeni :-D
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evuš
Môj muž raz uvaril kávu...v konvici bola voda, zapol, zalial kávu...Ja som si chlipla a fŕkala ako kôň , pred tým som ju vyvárala Dekalkom proti kameňu a zabudla som to vyliať a dočistiť..a on šetrný vodu nevylial....
moje decko urobilo zákazníkovi taký čaj...len ona čistila s octom...nehovoril nič
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zeleninová polievka s melencami, ručne robenými, granadír s kyslou uhorkou.
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

To sa mi raz podarilo v robote, šéfke i šéfovi ...šéfka až keď sa spýtala, či to máme nový druh čaju ma to napadlo, že som vyvárala kanvicu a nevypláchla
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
evuš
Majka, 7.5 dl šťavy, a 1.5 balíčka zlatého klasu, cukor podľa chuti...
A ja davam 2 balicky...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

evuš
Môj muž raz uvaril kávu...v konvici bola voda, zapol, zalial kávu...Ja som si chlipla a fŕkala ako kôň , pred tým som ju vyvárala Dekalkom proti kameňu a zabudla som to vyliať a dočistiť..a on šetrný vodu nevylial....
a to ešte asi nepil slanú kávu - najväčší vyťahovák z opice
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

pavol54
evuš
Môj muž raz uvaril kávu...v konvici bola voda, zapol, zalial kávu...Ja som si chlipla a fŕkala ako kôň , pred tým som ju vyvárala Dekalkom proti kameňu a zabudla som to vyliať a dočistiť..a on šetrný vodu nevylial....
a to ešte asi nepil slanú kávu - najväčší vyťahovák z opice
to sa mi kedysi bežne stávalo... ale len dovtedy, kým som si nádoby pekne neoznačila.. že SOĽ a CUKOR.. len raz sa mi podarilo vysypať kúpenú SOĽ do nádoby CUKOR..
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
pmajap
Tak idem skúšať, nakúpila som maizénu a zajtra skúšam, dobre som pochopila, že olíznutá lyžička-sliny zabránia sadnutiu a ešte prosím dajte pomer tekutého a maizény
Najprv píšem a potom čítam, tak už viem všetko, ste zlaté. Peggy toto robí aj vanilkový puding.
Všetko,čo obsahuje škrob.Ja preto nikdy nezahusťujem omáčky škrobom.A zase napr. zemiaky na kašu sa nesmú mixovať,lebo vznikne lepidlo;na pyré pretlačiť cez pučidlo a na kašu len popučiť s maslom a horúcim mliekom.Minule som dedičovi pridala volovec v črievku,zalizoval sa
3 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

len debatujete a nepapáte, večera, popis nie je treba
P2260105.JPG  
7 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
pmajap
len debatujete a nepapáte, večera, popis nie je treba
Hej...a múdri vravia,že večeru máš dať nepriateľovi
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Jezkovioci....ja som hladnááá.....Majka Ty ma dnes...ničíša o partii zo Šuťáka to plati tiez
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Majka mňa dráždi...keď ja prsia na vode
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Valcake
Majka mňa dráždi...keď ja prsia na vode
Čo plávaš?
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať