Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Tak toto sa nestalo mne, ale susede ktorá má dvoch loptošov vo veku 10 a 3 roky:
menší žaloval na staršieho že cikal do umývadla a starší zasa nažaloval na malého, že keď nedočiahol, tak sa vycikal do kvetináča !
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

A ešte jeden od nej:
Obaja chlapci sú rybári a ten menší si sadol na háčik od udice. Keď mu ho lekár vyoperoval a doplakal, tak sa vrhol k smetiaku s výkrikom: a tento háčik tu nezostane, lebo som na neho chytil kapra !
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Lubaba Pozri príspevok
Cestou do Veľkého Medera na kúpalisko sme videli tiež zatopené polia, a môj vnuk po chvíli hovorí: "už sme v Číne?"
To mi pripomenulo prechádzky s mojou vtedy asi 2 r. dcérkou:
1. keď sme išli okolo zrúcaného domu /budúcej stavby/, spýtala sa: To je Hijoslávia ?/Juhoslávia/ -vtedy tam bola práve, žiaľ, vojna a ona videla v Slovenke nejaké obrázky z reportáže /svokra ju odoberala a občas ju spolu "čítali".../

2. keď sme sa prechádzali pri rieke, na druhej strane bola záhradkárska osada s chatkami rôzneho druhu a samozrejme rôznymi farebnými plechmi na strechách - a ona sa ma spýtala: V tých chatrčinách žijú úbohí černáci? Najskôr som nerozumela a nechápala, ale potom vysvitlo, že si myslela, že sa jedná o nejaký slum alebo geto, a tí "černáci" mali byť chudobní černosi... /Zase to musela mať z tej Slovenky a od tej svokry.../

Takže tiež také smutno-veselé príbehy, ale taký je život sám... Len tie naše deti nám ho takto milo spestrujú...
A z toho vidno, že pamäť dieťaťa je naozaj ako nepopísaný čistý list papiera, na ktorý sa zapisuje všetkoooo... čo dieťa formuje, či si to uvedomujeme alebo nie.
Naposledy upravil Oliwa : 04.07.10 at 20:47
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

sito Pozri príspevok
Tak teraz som už s toho jeleň. Most, Európska únia, Slováci, Maďari, Čínania, Česi a ešte aj zlavy... čo to spraví z mojej hlavy???
Sito, tak si vezmi "sito" a preosej si tie informácie...

A mimochodom, keď bol malý môj syn, nevedel povedal jeleň, ale hovoril leden...
Naposledy upravil Oliwa : 03.07.10 at 22:03
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

hubatá Pozri príspevok
Tak toto sa nestalo mne, ale susede ktorá má dvoch loptošov vo veku 10 a 3 roky:
menší žaloval na staršieho že cikal do umývadla a starší zasa nažaloval na malého, že keď nedočiahol, tak sa vycikal do kvetináča !
A ktovie, kam ciká ich "vzor" - ocino ?
Bolo to kdesi v inej téme, ako chlapček "vydieral" ocina v prostriedku MHD, že to naňho povie mamine...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Oliwa Pozri príspevok
Sito, tak si vezmi "sito" a preosej si tie informácie...

A mimochodom, keď bol malý môj syn, nevedel povedal jeleň, ale hovoril leden...
Skôr poriadnu riečicu.

A nebol to ten severský, zimný, lednový???
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

sito Pozri príspevok
Skôr poriadnu riečicu.

A nebol to ten severský, zimný, lednový???
Niééé, keď videl niekde na obrázku alebo v telke normálneho hnedého jeleňa s parohami, tak zahlásil - aha, leden...

No a dnes sa syn spýtal: Mami, voľakedy dávno boli Slováci úhory?
Najskôr som nechápala, ale potom mi to došlo...
Pomáhal mi v kuchyni ukladať ríbezle na múčnik a práve bola v rádiu nejaká hra z čias Rakúsko-Uhorska o Slovákoch, ktorým bolo upierané právo slovenského jazyka, tak preto mu to vŕtalo hlavou...
Som sa schuti zasmiala a vysvetlila mu rozdiel medzi úhorom a Uhorskom.
A teraz práve pozerá film "Zlatí úhoři" s Menšíkom... takže ako didaktická pomôcka to prišlo vhod, tie úhory...

Susede prišli na prázdniny vnúčatá /z Nórska/- a malý ma informoval, že si dnes s Oliverkom popoludní zahrali medzištátny zápas Nórsko - Slovensko. Vôbec im nevadilo, že Nóri na MS nehrali a aj my sme tam boli vlastne omylom...
Sranda je to s tými deťmi, stále niečím prekvapia...
Naposledy upravil Oliwa : 04.07.10 at 20:06
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Vcera sa ma Matko 3,5 r. pytal, ze ci dinosauri zili ked on bol maly? Ked som mu odpovedala, ze vyhynuli straaasne davno, tak sa spytal, ci zili ked som sa ja narodila? Neviem co si teda mysli o veku svojich rodicov.

Dnes vysvetloval na hojdacke kamaratovi, ze niekedy je najlepsi, ale niekedy je tvrdohlava mulica.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Oliwa Pozri príspevok
Sito, tak si vezmi "sito" a preosej si tie informácie...

A mimochodom, keď bol malý môj syn, nevedel povedal jeleň, ale hovoril leden...
Môj syn, keď bol malý tak vrevel, že videl lejeňa.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Lubaba Pozri príspevok
dúfam že si v pohode, toľko národov a potom sa z toho vymotaj, žijéééš?
Inak strašná kombinácia národov a hlavne tie vzťahy medzi nimi
V póóóhóóódééé, žijééém, dobrééé rááánkóóó všééétkýýým, prááájééém!
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Náš Adam (10r.) skonštatoval, že keď bude veľký kúpi si Hammer a dcéra mu povedala, že si určite nájde najprv nejaké dievča a on zareagoval : "No veď práve na ten Hammer nejakú ulapím!!" - žeby to tí muži mali dnes ťažšie ako kedysi?!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Správne rozmýšľa!!!
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

ludmilla Pozri príspevok
Náš Adam (10r.) skonštatoval, že keď bude veľký kúpi si Hammer a dcéra mu povedala, že si určite nájde najprv nejaké dievča a on zareagoval : "No veď práve na ten Hammer nejakú ulapím!!" - žeby to tí muži mali dnes ťažšie ako kedysi?!
Misoft, vyzerá to, že z Teba hovoria životné skúsenosti! Takže Ty si na čo "ulapil" tú svoju???
0 0
tomasenkoslav tomasenkoslav

tomasenkoslav je offline (nepripojený) tomasenkoslav

s mojou takmer dvojročnou dcerkou sme pozerali na UTUBE rozpravky. Deda Jozefa a Bambuľku, krtka, mickey mousa ale aj včielku Maju a Majku z Gurunu. Dcerka ešte nevie dokonale rozpravať a skloňovať a tak za pár hodin vznikla v jej malej hlavičke "včielka Maja z Buriny".
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

oliwa
Misoft, vyzerá to, že z Teba hovoria životné skúsenosti! Takže Ty si na čo "ulapil" tú svoju???
Presne tak. . Lenže ja som nemal Hummera, len BMW o obsahu 0,6L (Bakeliten Motor Wagen) .
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

No a čo .......
my sme mali trabanta: na tachometri 20, u výfuku oheň a v očiach smrť .... heh !
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
... a mali ste aj sedadlá sklopné, ktoré pôvodne boli pevné?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

hubatá, Bionda
Bol som "hrdým" majiteľom prepychového bakelitového "bavoráku", ktorý mal sklápacie sedadlá a bol kombík. Teda, keď som zložil a sklopil sedadlá, mal som tam celé letisko.
BTW: smiali sa tomuto "bavoráku", ale pomocou neho som ja rozťahoval Žiguláky a Moskviče i Škodovky v zime, keď im to nechccelo naskočiť. Tiež som si ho mierne "vytuningoval", takže na plný plyn mi ručička na tachometri trieskala za 120-kou a chcela ísť ďalej. Dokonca mi policajti radarom namerali 135 km/h a mysleli si, že majú radar v pr***li .
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tá sa v živote nestratí
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Bionda Pozri príspevok
... a mali ste aj sedadlá sklopné, ktoré pôvodne boli pevné?
áno, mali sme - my sme ho kúpili už ako ojazdeného, hlavne kvôli kočíku. A keď deti vyrástli tak sa hrávali vzadu s legom, alebo s loptou - a my sme vpredu mali pokoj. Potom sme stavali chatu a všetok materiál sa na ňom odvážal. Čo sa pamätám tak mal jedinú nevýhodu: zle to kúrilo, takže sme všetci sedeli v oteplovačkách...... ná nech !!!!
Na moje prekvapenie mi minule syn povedal, že škoda že sa trabant predal, on by si ho teraz pekne dal do poriadku, bavkal by sa s ním, cipkal by ho.... no proste šokoval ma že si na neho s láskou spomínal, lebo mal "dušu".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať