Zavrieť

Porady

Podmienky dovozu výživových doplnkov pre zvieratá z Anglicka

Ahojte, prešla som snáď všetky možné otázky a odpovede na porade ohľadom dovozu tovaru v rámci EÚ, avšak stále pociťujem neistotu, či to tak v skutočnosti je. V blízkej dobe začnem distribuovať na Slovensko výživové doplnky pre zvieratá a spoločnosť sa ma pýta, aké podmienky dovozu na Slovensku máme. Budem potrebovať nejaké dokumenty, alebo je tu taká skutočná voľnosť prepravy, ako som sa dočítala. Ako je to s DPH?
Ďakujem Vám za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Vysvetli svojmu anglickému dodávateľovi, že máme takmer presné podmienky, ako oni. Tovar z Anglicka sa nepovažuje za dovoz, ale za nadobudnutie z EU. Ak sa nezaregistruješ pre DPH, môžeš nadobudnúť tovar z EU max za 13941,45 Eur ročne. Angličan ti môže tovar dodať iba s anglickou DPH. Ak to bude viac, musíš sa zaregistrovať. Buď iba pre nadobúdanie podľa § 7 zákona, alebo lepšie rovno za platiteľa, podľa § 4. Potom od Angličana nakupuješ bez DPH a DPH odvádzaš na Slovensku. Je tam ešte viacero alternatív a podrobností, ale pre začiatok ti to stačí.

    Podmienky dovozu výživových doplnkov pre zvieratá z Anglicka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.