Zavrieť

Porady

Dala som vypoved a zostala som tehotna , je moja vypoved platna?

v praci som dala vypoved k 31.7.2013 končím, medzičasom som zostala tehotná. Musí zamestnávateľ akceptovať ak by som ju stiahla ? Som v nejakej ochrannej dobe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Zamestnávateľ toto akceptovať nemusí, výpoved je platná ... PP ti skončí 31.7. a ak ti do n ástupu na MD nevznikne nové poistenie tak dostaneš MD vyrátanú z príjmu zo zamestnania ...
    Takisto ak by ti vznikla PN kedykoľvek v období od 31.7. do nástupu na MD .. tak ju dostaneš zaplatenú.

    Doplnenie :
    Kedže na MD nastúpiš v januári 2014 , tak výška MD bude 65% z priemerného mesačného príjmu, kt. si dosiahla v roku 2013 tj. od 1.1.13 -31.7.2013, pričom PN je vylučitelná doba ( neprihliada sa na PN ) ...

    A ak by si šla na PN tak PN bude rátaná z príjmu čo si dosiahla v roku 2012 od 1.1.2012 do 31.12.2012 ...

    Upozornujem, ak chceš mať vyplácanú MD alebo PN z ochrannej lehoty ( pre tehotné je 8 mesiacov ) tak Ti nesmieee vzniknúť žiadne iné poistenie ... čiže žiadna dohoda, žiadna práca ...
    Naposledy upravil Xanti : 01.07.13 at 17:34
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gagi Moj predpokladany datum porodu je 25.2.2014. Od 1.8 budem evidovana na urade prace . Vypoved som dala ja k 31.7. 2013 a mam ku dnešnému dňu bez prerušenia od pracovane viac ako 3 roky .Z coho sa mi bude ratat materske? (snad som to teraz urobila spravne :-) )
    Xanti doplnila som svoju odpoved .
    gagi Ešte sa chcem opýtať zmení niečo na vyplácaní spôsob ukončenia pracovného pomeru? Stále platí to, že ja som dala výpoveď k 31/ 7/2013 (vypoved zo strany zamestnanca ) ale dnes prišiel zamestnávateľ s návrhom aby som zostala preacovať ešte mesiac a pracovný pomer by sa ukončil dohodou k 31/8/2013. Mám sa do pondelka 15/7 rozhodnúť tak ak mi viete ešte v tomto poradiť budem velmi vďačná .
    Xanti Nie spôsob skončenia PP nemá vplyv na vyplácanie podpory , na to treba mať iné podmienky splnené .. tj. 2 roky z troch odpracované.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK bola zamestnávateľovi doručená, plynie VD, po nej PP končí. Stiahnúť len tak doručenú nemôžeš.

    Dala som vypoved a zostala som tehotna , je moja vypoved platna?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.