Zavrieť

Porady

Oleander

Asi pred tromi rokmi som dostala dospelú rastlinku Oleandra - v hroznom stave, ale podarilo sa mi ho vzkriesiť. No nevedela som s rady s kvitnutím - vždy v lete krásne nahodil puky, ktoré sa začervenali - a odpadli. Vlani na jeseň - resp. neskoré leto, som ho presadila do rašeliny premiešanej s pieskom - taká vymyslená kombinácia, že uvidíme, čo bude. Na zimu som ho dala do bytu, keďže pivnicu mám tmavú (až čiernu ). Páni, ( a dámy), keby ste videli, čo ten oleander robí. Úplne sa rozbesnel v kvitnutí, má nádherné biele kvety s ružovými okrajmi!!! Ešte nikdy som taký nevidela. Pre tie okraje sa zdajú byť puky červené, verte, keď sa púčiky zväčšili, bola som strašne prekvapená. Škoda, že vám neviem pripnúť obrázok z tohto môjho zimného potešenia, nemám digitálny foťák Ale zoženiem a odfotím ho (dúfam, že zatiaš neodkvitne)
Naposledy upravil Marianna01 : 14.03.06 at 16:18
Usporiadat
fatikova fatikova

fatikova je offline (nepripojený) fatikova

Dobry den, poprosila by som vas o radu. Milujem oleadre, mala som jeden krasny ruzovy ale chytil nejaku chorobu alebo co, listy zostavali lepkave a odpadavali. Nakoniec som ho musela vyhodit. Tento rok som si kupila krasny cerveny , mal kopec pukov. Asi po tyzdni sa na nom objavili vosky, nieco take zlte drobne, uz som to aj nastriekala pripravkom proti voskam, ale je tam toho este viac, Co mam s tym robit? Prosim poradte.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

skús tie vošky postriekať roztokom z mazlavého myla,alebo zo žihlavy, vošky sa velmi rýchle množia
0 0
zuzipito zuzipito

zuzipito je offline (nepripojený) zuzipito

Dobrý deň, prosím poradte mi, mám 2, pekné, veľké, majú už okolo 10 rokov. Už sú von na terase, na listoch sa začali tvoriť čierne škvrny, zvrchu listu väčšie, zospodu menšie, ale zospodu niektoré akoby mokvavé, s kvapkou tekutiny, ale nie všetky.
prosím poraďte mi, nechcem o ne prísť.
Ďakujem Zuzana
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
zuzipito Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím poradte mi, mám 2, pekné, veľké, majú už okolo 10 rokov. Už sú von na terase, na listoch sa začali tvoriť čierne škvrny, zvrchu listu väčšie, zospodu menšie, ale zospodu niektoré akoby mokvavé, s kvapkou tekutiny, ale nie všetky.
prosím poraďte mi, nechcem o ne prísť.
Ďakujem Zuzana
treba zarobiť jarovú vodu a navečer postriekať, škaredé listy kludne otrhať, on pustí nové !!! ja som oholila na jar jeden 6 ročný úplne na haluze - som sa bála že som ho zabila ....a už je krásny.
1 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

ja zvyknem napadnuty oleander umyvat jadrovou vodou. listok po listku, vetvicka po vetvicke pekne handrickou a jarovou vodou. praca na niekolko hodin, ale vysledok stoji za to. hlavne v zime ked ho napadnu puklice. krasne sa daju zmyt a oleander sa spamata.
Momentalne zhanam zlty, taky este nemam
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať