Zavrieť

Porady

Nevyčerpaná dovolenka pred materskou v prípade pp na dobu určitú

Dobrý deň prajem,
chcela by som sa informovať, že keď od 01.07.2013 som na materskej dovolenke, nemala som možnosť čerpať si dovolenku pred nástupom na materskú, na koľko dní dovolenky mám nárok? Mala som pracovný pomer na dobu určitú ,pracovala som ako zastupujúca účiteľka na strednej škole, koleginka, ktorú som zastupovala od 01.07.2013 si čerpá dovolenky, tým pádom môj pracovný pomer skončí, dohoda so zamestnávateľom je, že teraz v júli s poslednou výplatou mi vyplatí aj nevyčerpané dovolenky. Niekde som čítala, že ak idem na materskú mám nárok na celý počet, len neviem, či to platí aj v prípade, že skončil pracovný pomer. Nedôverujem zamestnávatelovi, chcela by som mať prehľad o tom, na čo mám nárok, preto Vás prosím a radu. Vopred veľmi pekne ďakujem. Pekný deň!
Naposledy upravil Deenisa85 : 08.07.13 at 18:55 Dôvod: PP mi skončil minulý týždeň 1.7.2013, tým že koleginka, kt som zastupovala začala čerpať dovolenky a tým nastúpila do práce. Pýtam sa na rok 2013, bola som aj na PN v júni, od 10 do 21 júna 2013.dak
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kedy skončil tvoj pracovný pomer ? Pýtaš sa na dovolenku za rok 2012 alebo 2013 ? Bola si aj na PN-ke ? Ak ano, uveď presné obdobie PN
    veronikasad Máš nárok na 6/12 ročného nároku na dovolenku. Zamestnávatel je povinný preplatiť ti ju vo výplate za mesiac jún 2013. V júni si ešte nepoberala materské ?
    Deenisa85 Veronika, dakujem pekne, už mám výplatu, presne tak som dostala.

    Nevyčerpaná dovolenka pred materskou v prípade pp na dobu určitú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.