Zavrieť

Porady

Kúpil auto na lízing ako neplátca, teraz je už plátca DPH. Prosím vás, dá sa to odpočítať?

Ahojte, klient si kúpil 2 mesiace dozadu nákladné auto na lízing ako neplátca. Teraz mu pridelili IČ DPH. Dá sa nejako zahrnúť do odpočtu táto zmluva?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    zrejme narazas na § 55, ale leasing je sluzba takze DPH z uhradených splatok nie je mozne uplatnit
    Benko Znovu som to prešiel a vychádza mi, že službou je len úrok, tak nemôžem odpočítať spätne úrok. Dodanie predmetu lízingu je dodanie tovaru, tak DPH z hodnoty obstarávacej ceny by som mohol odpočítať podľa toho §55.
    Čo poviete na to?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... no z hodnoty OC si nemôžeš odpočítať DPH - lebo pred registráciou si žiadny majetok (v našom prípade pri lízingu) nemal - automobil sa stáva tvojim vlastníctvom až po ukončení / splatení lízingu...
    Benko Pred registráciou som mal zaúčtovaný majetok na 022 predsa. Tak isto ako aj plátca DPH. Nevidím v tom rozdiel. Jedine, že ja som účtoval DPH na 548 a plátca účtuje na 343.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Benko (Dnes 18:12) Znovu som to prešiel a vychádza mi, že službou je len úrok, tak nemôžem odpočítať spätne úrok. Dodanie predmetu lízingu je dodanie tovaru, tak DPH z hodnoty obstarávacej ceny by som mohol odpočítať podľa toho §55.
    Čo poviete na to

    Službou je spôsob obstarania majetku a to je práve ten finančný lízing.

    Kúpil auto na lízing ako neplátca, teraz je už plátca DPH. Prosím vás, dá sa to odpočítať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.