Zavrieť

Porady

premlčacia doba pri neplnení pohľadávky -exekucia

Prosím o radu
V roku 1999 som nakupil tovar za 99,70 eur , v tej dobe 3000 SK. dnes t.j. v roku 2013 som dostal exekucny prikaz na zrazky zo mzdy. nerozumiem tomu, v nejakom 2005 som im zaplatil sumu 19,20 , chodili mi listy ale nekomunikoval som s nimi vobec. a teraz toto, chcem sa opýtať nie je to už po premlčacej dobe? moc pekne dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Na základe uvedeného sa na Vašu otázku nedá odpovedať. Od právoplatnosti rozhodnutia súdu má veriteľ 10 rokov na to, aby napr. navrhol exekúciu. Od momentu podania návrhu na exekúciu dlžníka premlčacia doba neplynie. Ďalej je možné zvažovať premlčanie pôvodného dlhu už v dobe podania žaloby proti Vám. Na upovedomení o exekúcii máte uvedené, na základe akého exekučného titulu je exekúcia vedená, z toho by sa dalo vychádzať.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jancibakanci Dakujem za odpovec.
    Našiel som toto? vykonatelneho exekučneho titulu na penazne plnenie platobneho rozkazu zo dňa 30.4.1999 , neviec ci to pomoze
    Za radu dopredu dakujem
    draik Ešte si zistite, kedy začalo exekučné konanie. Ak začalo v priebehu 10 rokov od právoplatnosti platobného rozkazu, tak veriteľ lehoty dodržal.
    jancibakanci poverenie vydaneho Okresnym sudom na vykonanie exkekucie zo dna 15.11.2000
    jancibakanci poverenie okresneho sudu na vykonanie exekucie zo dna 15.11.2000
    jancibakanci a dalši bod bol bod číslo 3 poverenie vydaneho okresným sudom na vykonanie exekucie zo dna 15.11.2000, tak ja už neviem ci to je alebo nie je premlcacia doba. za odpovede dakujem moc pekne
      zbaliť

    premlčacia doba pri neplnení pohľadávky -exekucia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.