Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
Farmeko Farmeko

Farmeko je offline (nepripojený) Farmeko

Myslím, že je to v poriadku. ID doklad sa musí zaučtovať a nesmie ovplyvňovať saldokonto. Doklady OF, DF sa neúčtujú a ovplyvňujú saldokonto.
Kontrolu treba previesť cez TLAČ - Hlavná kniha - obdobie od OTVORENIE do OTVORENIE.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Zároveň s hlavnou knihou skontroluj saldokonto a knihu pohľadávok a záväzkov za otvorenie. Ak sa Ti rovnajú, je všetko OK.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Toto som už zvádla, dokonca aj účtujem Len teraz zase som trochu mimo, chcela som si pozriet ako mi vychádza DPH z toho čo už mám naúčtované. Ale tlačí mi to prázdnu stranu, tak som trochu čítala v príručke a asi musím najprv urobiť nejakú uzávierku? A,B či C? Je to len dočasná uzávierka, dá sa zrušiť kedykoľvek? Ako mám postupovať? Dik.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Keď si chceš pozrieť a skontrolovať DPH, ideš cez uzávierka typ B a C zakrížikuješ - so správnym obdobím /mesiac, kvartál/ a potom cez tlač - DPH priznanie a evidencia na vstupe a výstupe si to krásne skontroluješ, či to máš správne nastavené- do správnych riadkov v priznaní, hlavne keď začínaš. Tieto uzávierky je možné kedykoľvek zrušiť, vymazať, urobiť nové... Veľa zdaru.
0 0
space bag space bag

space bag je offline (nepripojený) space bag

... a myslite si ze je to prakticke? najprv urobit akesi uzavierky, prepnut sa cez menu aby ste dostali vystup... ale je to tak, mal som moznost v tom uctovat... podla mna to naprogramovali ludia ktorí nikdy v praxi neuctovali ... inac zavinac a teple zemle
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Ja si robim kontrolu este aj cez TLAC/Knihy analytickej evidencie.. zadam si tam ucet 343, rovnako vyberiem obdobie napr. od Januar-Marec, treba stlacit OBNOV a on tam da vsetky doklady zauctovane na tychto uctoch, potom si dam tlacit na obrazovku a na zaver na tlaciaren. Prekontrolujem vypocitam a je to!

Ked mam vsetko dobre, tak k poslednemu dnu sledovaneho obdobia urobim prenos z analytickych uctov na ucet 343 999, ktory som si nazvala zuctovanie s DU a tam ked si dam zostatok tak mi musi sediet s danovou povinnostou/odpoctom. A ked mam uhradu bankou tak potom 343 999/221 100.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Ďakujem Vám za návod, pôjdem to skúsiť. A čo sa týka tej praktickosti ako píše Space bag, zatiaľ sa mi to veru praktické nevidí..Ale možno to má nejaké opodstatnenie, ktoré zatiaľ nevidím
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Zuzi, nie je to až také komplikované. Samozrejme sa to dá aj bez uzávierky, len tak, že si odkontroluješ jednotlivé analytické účty 343 - teda vstup tuzem., výstup, vývoz, dovoz..čo vlastne používate a klasicky si to vypočítaš. Ale urobiť uzávierku je fakt 2 x kliknúť a máš následne aj istotu, keď to obdobie už máš hotové a odovzdané daň. priznanie, že si tam nič omylom nedoúčtuješ, čo sa týka DPH... Uvidiš, rýchlo si zvykneš a budeš nadmieru spokojná.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Dík Ľubka, dúfam, že máš pravdu. Zatial sa len učím, všetky začiatky bývajú ťažké.. Myslela som, že to zvládnem aj sama, ale rozmýšľam či nepôjdem na to úvodné školenie čo robí firma. Keď som prvý krát otvorila Omegu a videla toľko ikoniek, mala som hlavu ako melón Ale už sa to zlepšuje.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Mne to takisto trvalo, kým som sa do toho dostala, až po roku som išla na ich školenie a až vtedy som otvárala oči, čo sa tam dá a ako jednoducho robiť. Takže, keď máš možnosť ísť na školenie, nie sú to vôbec vyhodené peniaze. Ja som robila v datalocku, Esete a kadejakých "softoch" a tento mi vychádza s najlepším bodovým hodnotením. Keď budeš s niečím bojovať, tak sa ozvi, nasmerujeme ťa. Pekný deň.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Aj my sme zakupili Omegu. Ja bys om sa chcela spytat ako mam postupovat a kde vsade zavidovat kupu notebooku...Na blocku z ERP od dodavatela mame, ze sme kupili note book za 29280,-, tasku na notebook za 1750, mys za 338 a RAM 512 MB za 1388,-....neviem ci to mam dat vsetko do obstaravacej ceny cim sa mi prevysi cena notebooku nad 30000 a budem musiet robit odpisy, alebo to mam zauctovat a zaevidovat nejako inak..zvlast...
...a co sa eviduje v kratkodobom majetku?..a ak by sme kupili len notebook do 30000 adala by som ho do nakladov, tak by sa evidoval v dlhodobom majetku?....neviem kedysi sa evidoval drobny hmotny majetok ahmotny investicny majetok..teraz je v omege..kratkodoby a dlhodoby....vie mi niekto poradit?
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Dalo by sa to rozúčtovať každé zvlášť do krátkodobého majetku a do nákladov by to išlo hneď celé. Ale máš tam RAM 1388,- Sk - to ste zvyšovali na notebooku pamäť? Ak áno, už Ti prevýši 30000 a musíš evidovať cez dlhodobý majetok a počítať odpisy.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
to je pamatova karta do notebooku, no da sa pouzit v hociktorom inom notebooku.....
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

V tomto prípade, ba som asi všetko prebehla cez krátkodobý majetok a dala to okamžite do nákladov.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Keď účtujem úhradu pohľ. v hotovosti a mám hal. vyrovnanie. Ako to v Omege zadám, dám VS platby, nájde mi požadovanú fa, je napr. na 2 500,40, uhradené je 2500,50. Do tej tabuľky uhradiť dám 2500,50, alebo 2500,40 a potom tých 0,10 zaúčtujem ručne? Dík.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ZuzanaA
Keď účtujem úhradu pohľ. v hotovosti a mám hal. vyrovnanie. Ako to v Omege zadám, dám VS platby, nájde mi požadovanú fa, je napr. na 2 500,40, uhradené je 2500,50. Do tej tabuľky uhradiť dám 2500,50, alebo 2500,40 a potom tých 0,10 zaúčtujem ručne? Dík.
dáš úhradu 2500,4 a ručne vysporiadaš tých 0,10 Sk v tom istom doklade.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry den,
ja tiez robim v Omege, iba kratko, teraz mam fa od cesk. dodavatela, je vystavena v Sk (je tam uvedeny zaklad dane aj 19% dan), ale mam tam len CZ ič dph, ako mam uctovat tie fa normalne rozpis dph ako aj sloven. fa?, alebo mam dat volny zaklad, ako to mam urobit aby sa mi spravne zobrazilo v danovom priznani??? prosim pomozte mi
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Treba vedieť, či to bola dodávka služieb, alebo tovaru, či je česká firma zaregistrovaná ako plátca DPH aj u nás. Ak nie, mali Ti vystaviť FA bez DPH, vtedy by si použila zDF so vzorom 72 pre tovar a 73 pre služby.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Lubica3
Mne to takisto trvalo, kým som sa do toho dostala, až po roku som išla na ich školenie a až vtedy som otvárala oči, čo sa tam dá a ako jednoducho robiť. Takže, keď máš možnosť ísť na školenie, nie sú to vôbec vyhodené peniaze. Ja som robila v datalocku, Esete a kadejakých "softoch" a tento mi vychádza s najlepším bodovým hodnotením. Keď budeš s niečím bojovať, tak sa ozvi, nasmerujeme ťa. Pekný deň.
Ja už robím v Omege štvrtý rok a som s ňou spokojná. Jej výhodou je, že keď sa človek naučí zadávať jeden doklad, potom už intuitívne vie robiť s každým dokladom, pretože program sám vedie. Dnes si ho už aj upravujem sama podľa vlastných potrieb, čo je ďalšia výhoda programu. A na školenia treba chodiť, pretože program sa neustále vyvíja a často až na školení zistím, že sa to dá robiť ešte jednoduchšie. Je to super program, len sa treba na začiatku cezeň prelúskať.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

sara-ke
dobry den,
ja tiez robim v Omege, iba kratko, teraz mam fa od cesk. dodavatela, je vystavena v Sk (je tam uvedeny zaklad dane aj 19% dan), ale mam tam len CZ ič dph, ako mam uctovat tie fa normalne rozpis dph ako aj sloven. fa?, alebo mam dat volny zaklad, ako to mam urobit aby sa mi spravne zobrazilo v danovom priznani??? prosim pomozte mi
Ak je to faktúra z Čiech, DPH sa nesmie uplatniť, treba zistiť, či mali účtovať DPH alebo nie, a podľa toho fa zaradiť do zahraničných faktúr (aj keď je v SK) a buď odviesť DPH, alebo ak to bolo plnenie, pri ktorom vznikla povinnosť odviesť DPH v CZ, potom len prijať fa bez zaradenia do výkazu DPH. DPH sa potom môže vyžiadať v CZ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať