Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Ja už som z toho jeleň. Teraz mám všetky zrušené - označené fialovým štvorčekom a stále ich nemôžem odtiaľ vymazať úplne. Nie, zatiaľ som nerobila dodatočné DPH, len som niekde opravovala čísla účtov.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Už som to urobila. Najprv som si ich označila insertom a cez funkcie som to zmazala. Dík za ochotu.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Teraz si riadok za riadkom označ (zafarbí sa ti tam štvorček na žlto), potom pôjdeš do... hore v tabulke máš kartičky zotrieď a hľadaj, súčty, upresni, funkcie, otvoríš si funkcie a tam stlačíš označené vymaž.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

ormika
Teraz si riadok za riadkom označ (zafarbí sa ti tam štvorček na žlto), potom pôjdeš do... hore v tabulke máš kartičky zotrieď a hľadaj, súčty, upresni, funkcie, otvoríš si funkcie a tam stlačíš označené vymaž.
Už viem, díky moc
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

NIe je za čo.... nech sa darí.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry mozete mi poradit? v OMEGE

mam preddavkovu fa - bola zaplatena z BU, potom prisla riadna fa na sumu 0,- kedze ta suma bola uhradena preddavkom, ako to mam spravne sparovat v Omege?? ked sparujem preddavkovu fa s BU - takto vlastne bolo potom mi svieti na cerveno tat riadna fa - ako sa to robi??

diiik moc
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

sara-ke
dobry mozete mi poradit? v OMEGE

mam preddavkovu fa - bola zaplatena z BU, potom prisla riadna fa na sumu 0,- kedze ta suma bola uhradena preddavkom, ako to mam spravne sparovat v Omege?? ked sparujem preddavkovu fa s BU - takto vlastne bolo potom mi svieti na cerveno tat riadna fa - ako sa to robi??

diiik moc
Treba prijať fa ako keby nebola uhradená, v rozpise uviesť do riadku 07 preddavky(kladná suma ) a potom spustiť zaúčtovanie. Program si to sám zaúčtuje a zastaví sa na odpočet - odpočítať z dokladu, cez lupu si vyberiem predfaktúru, ktorej sa to týka a program to už dokončí sám. Ak to bolo iba uhradené z účtu alebo v hotovosti, treba vybrať príslušnú platbu a znova si to program spáruje sám.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

JAJA11
Treba prijať fa ako keby nebola uhradená, v rozpise uviesť do riadku 07 preddavky(kladná suma ) a potom spustiť zaúčtovanie. Program si to sám zaúčtuje a zastaví sa na odpočet - odpočítať z dokladu, cez lupu si vyberiem predfaktúru, ktorej sa to týka a program to už dokončí sám. Ak to bolo iba uhradené z účtu alebo v hotovosti, treba vybrať príslušnú platbu a znova si to program spáruje sám.
v akom rozpise, myslite ked zadavam DF do evidencie? ale kde tam aky riadok 07 ?? prosim mozete mi to vysvetlit?

0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

asi som uz na to prisla, to ma byt asi v tom riadku : Odpocet, nie? aspon sa mi to tak zda, ze je to dobre, hmmm ??
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

sara-ke
v akom rozpise, myslite ked zadavam DF do evidencie? ale kde tam aky riadok 07 ?? prosim mozete mi to vysvetlit?

Rozpis je vo vrchnej časti - tabuľka,ktorá sa otvorí a kde sa zadávajú hodnoty z fa: základ, DPH, zaokrúhlenie. V spodnej časti je políčko označené 07 a do tohto políčka treba vpísať hodnotu preddavku - kladné číslo.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

JAJA11
Rozpis je vo vrchnej časti - tabuľka,ktorá sa otvorí a kde sa zadávajú hodnoty z fa: základ, DPH, zaokrúhlenie. V spodnej časti je políčko označené 07 a do tohto políčka treba vpísať hodnotu preddavku - kladné číslo.

aaaha uz viem kde, jeeej dakujem veeeeeelmi.
pekny den :p
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobrý den, prosim vas ako si v Omege mozem vytlacit Poznamky k suvahe alebo k dan. priznaniu - proste tie POZNAMKY, kt. sa davaju spolu so suvahou a vykazom, nemozem to najst.

dik
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
sara-ke
dobrý den, prosim vas ako si v Omege mozem vytlacit Poznamky k suvahe alebo k dan. priznaniu - proste tie POZNAMKY, kt. sa davaju spolu so suvahou a vykazom, nemozem to najst.

dik
stĺpček PREHĽADY ....tam máš poznámky k účtovnej závierke
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

tak ja to nechapem ci som uplne slepa alebo co ja to nikde nevidim mozes minapisat presny postup po krokoch, .... ??
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
tu je to
oemg.JPG  
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

jess
tu je to
dik, ale neviem preco ale ja mam v tom stlpceku prehlady suvaha, vykaz z a s,a cash flow, mam verziu 8.50.10 ty mas inu?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
9.00.05..............stiahni si ju...bude to starou verziou
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

diiiik pekny den
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry mam dalsiu otazku k Omege, ked chcem zauctovat dosly dobropis tak davam ktory vzor? znizenie ceny vzor 29??
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
sara-ke
dobry mam dalsiu otazku k Omege, ked chcem zauctovat dosly dobropis tak davam ktory vzor? znizenie ceny vzor 29??
áno...evidencia DD, vzor 29, zníženie ceny
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať