Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ak to mas fakturu za tovar,tak to musis samozdanit!
Das si zDF, a vzor 72 -to je 19% DPH, a uz ta to same bude navigovat!
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Ďakujem veľmi pekne ešteže existuje porada:-)
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Ďakujem veľmi pekne ešte že existujú poraďáci :-)
0 0
zuzuch44 zuzuch44

zuzuch44 je offline (nepripojený) zuzuch44

Ahojte poraďáci
Robila som prvý krát uzavierku... nejako sa to nakoniec podarilo.
Dnes by som to chcela celkom uzavrieť, ale ešte nemám vytlačenú položkovú hlavnú knihu.
Poradíte ako na to v Omege??
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

zuzuch44 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci
Robila som prvý krát uzavierku... nejako sa to nakoniec podarilo.
Dnes by som to chcela celkom uzavrieť, ale ešte nemám vytlačenú položkovú hlavnú knihu.
Poradíte ako na to v Omege??



Ako myslíš položkovú hlavnú knihu, hlavnú knihu si vytlačíš cez Prehľady/Hlavná kniha a tam maš na výber či analytiku či len syntetiku...
0 0
zuzuch44 zuzuch44

zuzuch44 je offline (nepripojený) zuzuch44

Chcela by som vytlačiť všetky pohyby na účtoch za celý rok. To by asi bolo najlepšie cez knihu anal. evidencie, len neviem nájsť tú správnu tlač...
Teda chcela by som to mať prehladné, a nie moc rozťahané.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Prehľady - kniha analytickej evidencie - nastav si "všetko" a dolu v ľavom rohu je tlač. Môžeš si potom zadať aj zoradenie, napr. podľa druhu dokladu, dátumu vystavenie a pod.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zuzuch44 Pozri príspevok
Chcela by som vytlačiť všetky pohyby na účtoch za celý rok. To by asi bolo najlepšie cez knihu anal. evidencie, len neviem nájsť tú správnu tlač...
Teda chcela by som to mať prehladné, a nie moc rozťahané.
vyber si formát "...zúžená" a ak neúčtuješ o cudzej mene , tak "tuzemská".
Výstup bude na A4 na výšku.
0 0
zuzuch44 zuzuch44

zuzuch44 je offline (nepripojený) zuzuch44

účtovala som aj cudzej mene... takže to bude na A4 na šírku.
Ešte sa chcem opýtať, či musí byť s medzisúčtami alebo nie?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zuzuch44 Pozri príspevok
účtovala som aj cudzej mene... takže to bude na A4 na šírku.
Ešte sa chcem opýtať, či musí byť s medzisúčtami alebo nie?
Nikde nie je napísané, že to musí byť. Ale vieryhodnejšie to vyzerá, keď je za každým dokladom súčet za doklad.
0 0
zuzuch44 zuzuch44

zuzuch44 je offline (nepripojený) zuzuch44

Ďakujem.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Chcela by som sa spytat na typ sumy k DPH aku mam zadat pri fakture, ktoru vystavujeme do nemecka za zdravotnicke sluzby. Sluzba je oslobodena od dane. DPH dam nulovu a typ sumy? Takisto by som potrebovala typ sumy pre fakturu, ktora je za sluzby v nemecku - konkretne inzercia na nemeckom portali. Dakujem
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

Ahojte, mam jednu otazku k tomuto softveru.. vlastne mozno je to viac o uctovani. Kvoli euru sme menili program a ja sa v tej omege este moc nevyznam.

Nauctovala som ID, kde som nahodila konecne stavy na ucet 702 v minulom obdobi. Nahodila som tam aj zisk 710/702. Ale teraz mi to robi zostatok na ucte 710 a ja neviem ako sa ho zbavit (kedze naklady a vynosy tam uctovane nemam). Viete mi niekto poradit? Strasne ma to brzdi, uz som mala mat otvoreny novy rok a nauctovanych 5 mesiacov

Dakujem velmi pekne za kazdu pomoc!
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dkleinova Pozri príspevok
Ahojte, mam jednu otazku k tomuto softveru.. vlastne mozno je to viac o uctovani. Kvoli euru sme menili program a ja sa v tej omege este moc nevyznam.

Nauctovala som ID, kde som nahodila konecne stavy na ucet 702 v minulom obdobi. Nahodila som tam aj zisk 710/702. Ale teraz mi to robi zostatok na ucte 710 a ja neviem ako sa ho zbavit (kedze naklady a vynosy tam uctovane nemam). Viete mi niekto poradit? Strasne ma to brzdi, uz som mala mat otvoreny novy rok a nauctovanych 5 mesiacov

Dakujem velmi pekne za kazdu pomoc!
Predpokladám, že naostro účtuješ v Omege od 1.1. (len zo zadania sa nedá zistiť, či rok 2008 alebo 2009)
Treba pracovať s užívateľskou príručkou a postupovať tak ako je v nej uvedené v bode 5-účtovníctvo, 5.3-začiatok účtovania v programe k 1.1. účtovného obdobia.
Treba postupovať tak ako uvádza autor programu. V príručke je to rozvedené na cca 10-tich stranách aj s obrázkami, nie je možné to tu publikovať.
Ja som už viacero firiem nahadzovala do Omegy, ale ani raz som nepoužila postup ako je uvedený v tvojom zadaní.
Jednoducho začínaš v období "otvorenie" v tom roku, ktorý ideš účtovať, a to dátumom 1.1.
Ďalší rok otváraš "prechodom do ďalšíeho roka" .
Závierku účtovných kníh robí omega sama, aj otvorenie v ďalšom roku.
Závierkou účtovníctva ti výsledok hospodárenia sama zaúčtuje na účet 431.

Dodatočne doplnené:
kvôli prechodu na euro sa pri otváraní účtovníctva k 1.1.2009
postupovalo inak, než je uvedené v užívateľskej príručke.
Naposledy upravil liba2 : 28.05.09 at 10:59
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

mam uctovat rok 2009, ale ako prvy som si otvorila rok 2008, aby som tam nahodila konecne stavy 2008 a tie sa mi v eurach preniesli do roku 2009 bez toho, aby som to pracne pocitala.. poradili mi to v Krose. Ale neviem co s tym ziskom ako ho tam nahodit, aby vsetko sedelo.

a v krose mi poradili, nech idem najprv uzavriet obdobie 2008 a az potom otvorit 2009. ale ako vyriesit problem s tym ziskom, to uz mi nepovedali, preto sa pytam tu.. strasne ma to zdrziava v praci, nemozem sa bez toho pohnut dalej..
tu prirucku som si pozerala, ale sa mi zda byt velmi stroha.. moj problem tam rozvadzany nie je..
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dkleinova: zmaz si v roku 2008 to zauctovanie zisku... program ti to po prechode urobi sam

mas nahodene v 2008 aj vsetky neuhradene zavazky a pohladavky s priznakom neuctovat? (nahadzuju sa presne ako prisli, je jedno, ake budu mat interne cislo, dolezite je, ze ich tam vobec nahodis, aby si ich potom mohla tahat pri uhradach v saldokonte)
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dkleinova Pozri príspevok
mam uctovat rok 2009, ale ako prvy som si otvorila rok 2008, aby som tam nahodila konecne stavy 2008 a tie sa mi v eurach preniesli do roku 2009 bez toho, aby som to pracne pocitala.. poradili mi to v Krose. Ale neviem co s tym ziskom ako ho tam nahodit, aby vsetko sedelo.

a v krose mi poradili, nech idem najprv uzavriet obdobie 2008 a az potom otvorit 2009. ale ako vyriesit problem s tym ziskom, to uz mi nepovedali, preto sa pytam tu.. strasne ma to zdrziava v praci, nemozem sa bez toho pohnut dalej..
tu prirucku som si pozerala, ale sa mi zda byt velmi stroha.. moj problem tam rozvadzany nie je..
OK
spomenula som si, že kvôli euru sa to tento raz robilo ináč .
Prikladám ti link, kde si dievčatá vymieňali skúsenosti, pozri si to celé, ale to dôležité začína od strany 5.
http://www.porada.sk/t96720-p5-omega...d-na-euro.html
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

andreaS Pozri príspevok
dkleinova: zmaz si v roku 2008 to zauctovanie zisku... program ti to po prechode urobi sam

mas nahodene v 2008 aj vsetky neuhradene zavazky a pohladavky s priznakom neuctovat? (nahadzuju sa presne ako prisli, je jedno, ake budu mat interne cislo, dolezite je, ze ich tam vobec nahodis, aby si ich potom mohla tahat pri uhradach v saldokonte)
ahoj, ano, mam nahodene vsetko potrebne.. to som konzultovala priamo s krosom.. sice to trvalo dva mesiace, ale dopracovala som sa k tomu..
nakoniec vysvitlo, ze cez ID mama na 702 nahodit aj zisk (710/702), lebo program mi zisk sam nevypocital... KS zahr. pokladni som nahodila cez zID (702/211).

A spravilo mi to taku vec, v roku 2009 mi hodilo ZS na stranu DAL. Nie je to divne?? Teraz neviem, ci som spravila ja nieco zle, alebo co sa stalo.. Normalne som pozerala hlavnu knihu a tam mam minusove ZS
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

liba2 Pozri príspevok
OK
spomenula som si, že kvôli euru sa to tento raz robilo ináč .
Prikladám ti link, kde si dievčatá vymieňali skúsenosti, pozri si to celé, ale to dôležité začína od strany 5.
http://www.porada.sk/t96720-p5-omega...d-na-euro.html
Dakujem za link. Citala som si to a problemy, ktore tam oni spominali som uz krvopotne riesila

teraz moj problem so ZS, ktore su na opacnych stranach asi neporiesim vdaka tomu prispevku skoda...

asi zalozim novu temu a tam sa budem pytat od pociatku, ako si mam skontrolovat ucto v roku 2009 po prechode z 2008.. na co vsetko sa mam pozerat (a kde a ako). Este sa v tom programe moc dobre nevyznam, preto mi aj kontrola robi problemy. Ale predsa nebudem uctovat 2009 skor, ako si skontrolujem, ze to ozaj vsetko sedi, ako ma!

Pripadne moze sa mi niekto z vas venovat?
Ja vam popisem vsetko, co som spravila (ako som nahodila veci na 702 v r. 2008 a ake vysledky z toho su ZS v r. 2009)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kludne mozes vsetko co ti nie je jasne pisat sem, ak to bude v nasich silach, radi poradime

je zvlastne ze ti to nevypocita program...

nerobila som prechod z ineho softu 2008/2009 ale rok predtym 2007/2008 ...

ja som nenahadzovala konecne stavy ani cez 702, 710... proste som jednym ID nahodila komplet vsetky ucty a ich zostatky... nahodila som este majetok aj zavazky, pohladavky, urobila vsetky uzavierky a bolo ziadny problem nebol...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať