Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Sosa Pozri príspevok
Som stotožnená s týmto názorom. Naviac, ak je suma nevýznamná, čo sa týka výšky nedoplatku. Ak však spravím ručne dodatočné daňové priznanie k DPH v účtovníctve musím toto "ručné" vyrovnanie zaúčtovať na 343. A tu si neviem pomôcť ako to spraviť práve v OMEGE, aby mi to nezahrnulo do niektorého obdobia DPH napr. za August 2009? Máte niekto skúsenosť, ako toto obísť?
Bohužiaľ, neviem ti poradiť, nemala som ešte taký prípad.
Ale poradiím ti, ako ja riešim pre mňa neriešiteľné :
Otvorím omegu, nastavím sa na doklad v EUD a vytočím číslo Kros: 041/7071021.
Prejdú s tebou krok za krokom ako máš doklad zaúčtovať a čo treba urobiť.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

aj ked sa stane, ze zrovna mne sa vzdy pritrafi extra situacia a nevedia mi poradit ale nakoniec nato pridem sama ...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

andreaS Pozri príspevok
aj ked sa stane, ze zrovna mne sa vzdy pritrafi extra situacia a nevedia mi poradit ale nakoniec nato pridem sama ...
Mne sa to ešte nikdy nestalo a to som tam volala veľakrát; všetko (čo nenájdem na porade, alebo sa mi vidí zložitý help alebo nemám istotu, že som to správne pochopila) riešim volaním autora programu.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

taky problem, kt. sa mi deje po kazdom stvrtroku je problem so skladom...

totiz moj klient ma svoju omegu pre skladovu evidenciu a vystavovanie faktur... ja si po skonceni stvrtroku ku kontrole dph vezmem aj ich zalohu a prekontrolujem im pohyby... a pravidelne vstupovali do uz odklepnutej faktury a doplnovali tovar zo skladu, vtedy omega zblbne a nevie proste opravit povodny dodaci list ani vydajku, ale urobi dalsi dodak s doplnenym tovarom a dalsiu vydaju... pri kontrole cez program mi toto vyhodi, pretoze tieto dalsie vytvorene dodaky a vydajky maju identicky datum aj cas na sekundy a to sa mu nepaci... mne sa zase nepaci, ze je to na dvoch dokladoch a ze to program nevie doplnit do povodneho dodaku a povodnej vydajky.. v kontrole mi to potom svieti ako blaznive... tak kazdy stvrtrok toto opravujem... a kazdy stvrtrok s tym mam problem ze ako som to robila na linke som dostala naposledy radu, ze ak viem ze je to spravne a nechcem to mat v kontrole tak nech to zakliknem "nevykazovat" ... lenze to mne nestaci chcem to mat spravne, tak sa s tym trapym, morim, kym mi to skutocne program sam nevykazuje ale ako hovorim, kazdy stvrtrok zabudnem ako som to spravila a chvilu mi trva nato prist opat...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

andreaS Pozri príspevok
taky problem, kt. sa mi deje po kazdom stvrtroku je problem so skladom...

totiz moj klient ma svoju omegu pre skladovu evidenciu a vystavovanie faktur... ja si po skonceni stvrtroku ku kontrole dph vezmem aj ich zalohu a prekontrolujem im pohyby... a pravidelne vstupovali do uz odklepnutej faktury a doplnovali tovar zo skladu, vtedy omega zblbne a nevie proste opravit povodny dodaci list ani vydajku, ale urobi dalsi dodak s doplnenym tovarom a dalsiu vydaju... pri kontrole cez program mi toto vyhodi, pretoze tieto dalsie vytvorene dodaky a vydajky maju identicky datum aj cas na sekundy a to sa mu nepaci... mne sa zase nepaci, ze je to na dvoch dokladoch a ze to program nevie doplnit do povodneho dodaku a povodnej vydajky.. v kontrole mi to potom svieti ako blaznive... tak kazdy stvrtrok toto opravujem... a kazdy stvrtrok s tym mam problem ze ako som to robila na linke som dostala naposledy radu, ze ak viem ze je to spravne a nechcem to mat v kontrole tak nech to zakliknem "nevykazovat" ... lenze to mne nestaci chcem to mat spravne, tak sa s tym trapym, morim, kym mi to skutocne program sam nevykazuje ale ako hovorim, kazdy stvrtrok zabudnem ako som to spravila a chvilu mi trva nato prist opat...
Príjemky aj výdajky vytváram v module sklad zvlášť, teda nie súčasne s faktúrou. Preto mám vždy možnosť vojsť do dokladu a opraviť čo potrebujem. Áno, doklady v tomto module omega vystavuje s uvedením nielen dátumu ale aj času. Stáva sa aj mne, že v kontrole mám doklad zo skladu označ. červene. Vtedy vojdem do dokladu a opravím čas, červený príznak sa odstráni.
Mám aj ja také prípady, ktoré robím len raz - 2x za rok. Samozrejme že zabudnem ako to má byť. Za tým účelom mám písanku, kde si tieto prípady zapíšem krok za krokom čo treba urobiť, resp. na čo si treba dať pozor a pod. Takže o rok len nalistujem v písanke a hravo prípad zaevidujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no u mna vznika problem kvoli tomu ze v programe u klienta vytvaraju faktury nie uctovne zdatni chlapi... tak tam toho narobia az az... teraz maju zakaz vstupovat a doplnovat do faktury cokolvek dalsie a maju radsej vytvorit novu fa ak na nieco zabudli... im som proste musela nastavit automaticke vyhotovovanie dodacieho listu aj vydajky, lebo to by samy nevedeli urobit... tak som zvedava ci sa mi aj tento stvrtrok vyroji ten isty problem ako vzdy... ak nie, tak je chyba vyslovene v tom vstupovani do dokladu...

co je aj horsie, tak ak zmazem natvrdo tu druhu vydajku a doplnim povodnu, tak aj to sa mu nepaci...

potom mi vyhadzuje este hlasky typu "vo fakturacii je ina suma ako vo vydajke" ... a ono to aj tak sedi a vyhadzuje to... myslim, ze som to riesila vstupom do vydajky a len jej odkliknutim OK a bolo dobre...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

andreaS Pozri príspevok
aj ked sa stane, ze zrovna mne sa vzdy pritrafi extra situacia a nevedia mi poradit ale nakoniec nato pridem sama ...
Problémy, ktoré popisuješ, nie sú spôsobené omegou ale jej užívateľmi - preto ti kros nemôže poradiť - predpokladá, že sa sklad zapisuje korektne .
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Jedná sa o dodatočné priznanie k DPH za r. 2008. Podľa pokynov od helpdesku z Omegy by som mala porusiť uzávierky r. 2008 a to nechcem. Prosím skúste sa mi vyjadriť, či spravím dobre ak:
1.) ručne vypíšem dodatočné daňové priznania za r. 2008
2.) mám spravenú uzávierku za mesiac Júl/09 - podľa nej odoslané priznanie k DPH a uhradené v správnej výške. Dodatočné DPH z r. 2008 nahodím ako dodatočné za Júl/09 - čo mi v podstate dostane na 343 predpis na úhradu voči daňovému úradu.
3.) uhradím predpísanú DPH z dodatočného,
Môže to tak podľa Vášho názoru byť?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Chcem poprosiť o radu, ohľadom prečíslovania ID v Omege. Keďže sa v tom okruhu nachádzajú aj doklady, ktoré vygeneruje program pri uzávierke - skladu, majetku, tieto mi nedovolí prečíslovať, lebo píše, že mám vymazať uzávierky najprv. Aj keď ich vymažem a pozadávam správne čísla, časom mi to zase nesedí, lebo proste do ID potrebujem občas niečo doúčtovať aj do starších období. Dá sa to nejako riešiť? Ten červený štvorček? Alebo sa mám zmieriť s tým, že to proste nebudem mať číslované vzostupne? Ďakujem.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zuzka, ten červený štvorček je znak toho, že ID robí sama Omega=to poznáš. Nedá sa mazať = ani sa nedoporučuje, môžu nastať problémy pri kontrole.
Riešiť sa to dá tak, že ak netlačíš ID, PPD, VPD mesačne ale napr. za celý kvartál, daj to prečílovať (kvartál).
Ak tlačíš všetky doklady na konci roka, tak daj na konci roka prečíslovať a budeš to mať OK.
Ja tlačím doklady raz za Q a vedy aj prečíslovávam ak som tam niečo vsunul.
Inak asi tam pomoci nie je, keď v 8/09 niečo zaúčtuješ do 3/09.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Manual Pozri príspevok
......Riešiť sa to dá tak, že ak netlačíš ID, PPD, VPD mesačne ale napr. za celý kvartál, daj to prečílovať (kvartál).
Ak tlačíš všetky doklady na konci roka, tak daj na konci roka prečíslovať a budeš to mať OK.
J.
Áno, tlačím doklady na konci roka, práve o to prečíslovanie mi ide. On mi práveže neprečísluje doklady, pretože sú tam aj tie čo generuje Omega sama-červené štvorčeky. Neviem či sa chápeme. Alebo si myslel to prečíslovanie tak, že mám na konci roka pomazať všetky uzávierky, poznačiť si čísla a nahodiť ich pri uzávierkach?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

z toho istého dôvodu ja číslujem ID systémom
IDX-RR-MM-čč (č=poradové číslo), takže vždy môžem do hociktorého mesiaca doúčtovať čo treba
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

liba2 Pozri príspevok
z toho istého dôvodu ja číslujem ID systémom
IDX-RR-MM-čč (č=poradové číslo), takže vždy môžem do hociktorého mesiaca doúčtovať čo treba
Aha, super, tak to ma nenapadlo, zmeniť takto číslovanie. Super skúsim to. Ďakujem. Pridám bodík.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Skúšal som to u seba, bolo by treba zrušiť uzávierku DPH, lebo inak odmieta prečíslovať.
Ja mám červený štvorček spravený len pri preúčtovaní DPH. Inde mi červený štvorček nerobí.
Nič by si nemazala, len zrušila uzávierky učtovníctva a DPH a dala prečíslovať a potom znova ich znova porobila.
Samozrejme predtým spraviť zálohu aby si sa v prípade potreby vedel vrátiť späť
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

ZuzanaA Pozri príspevok
Chcem poprosiť o radu, ohľadom prečíslovania ID v Omege. Keďže sa v tom okruhu nachádzajú aj doklady, ktoré vygeneruje program pri uzávierke - skladu, majetku, tieto mi nedovolí prečíslovať, lebo píše, že mám vymazať uzávierky najprv. Aj keď ich vymažem a pozadávam správne čísla, časom mi to zase nesedí, lebo proste do ID potrebujem občas niečo doúčtovať aj do starších období. Dá sa to nejako riešiť? Ten červený štvorček? Alebo sa mám zmieriť s tým, že to proste nebudem mať číslované vzostupne? Ďakujem.
Ja to riešim takto:
Evidencie majetku a skladu atď majú svoje názvy napr. IDS(sklad), IDV(mzdy), majetok IDM (nastav sama) atď. Niektoré tak máš prednastavené aj v Omege. Tieto predpokladám, že nepotrebuješ prečíslovať, lebo robíš mesačnú uzávierku. Bežné ID sú pod znakom IDX, tie si vyber a zadaj označiť zobrazené a potom aj prečíslovať len označené.
Ten červený štvorček sa dá tiež riešiť, ale to ti na HOT-line nechcú prezradiť. Ak si nebudeš vedieť dať rady, pošepkám, len neviem, či sa nebudú v KROS-e hnevať.
Naposledy upravil AdaG : 22.09.09 at 13:45
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Manual Pozri príspevok
Skúšal som to u seba, bolo by treba zrušiť uzávierku DPH, lebo inak odmieta prečíslovať.
Ja mám červený štvorček spravený len pri preúčtovaní DPH. Inde mi červený štvorček nerobí.
Nič by si nemazala, len zrušila uzávierky učtovníctva a DPH a dala prečíslovať a potom znova ich znova porobila.
Samozrejme predtým spraviť zálohu aby si sa v prípade potreby vedel vrátiť späť
Janko, červené štvorčeky máš napr. pri prechode z min. roka, pri zaúčtovaní odpisov, pri automatickom zaúčtovaní vystaveného zápočtu atď...
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ano, mám, ale tie pri prechode do nového roka majú datum 1.1. ... takže tie sa nebudú prečíslovávať, mal som na mysli doklady niekde v priebehu roka
Hej, no napadlo ma aut. zaúčtovanie DPH
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Manual Pozri príspevok
Ano, mám, ale tie pri prechode do nového roka majú datum 1.1. ... takže tie sa nebudú prečíslovávať, mal som na mysli doklady niekde v priebehu roka
Hej, no napadlo ma aut. zaúčtovanie DPH
Ale aj tie prechodové, keď ich nevyčleníš z dokladov na prečíslovanie, program ťa nepustí do prečíslovania a hlási, že sa prečíslovať nedá z dôvodu uzatvorenia niektorých dokladov.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

AdaG Pozri príspevok
Ale aj tie prechodové, keď ich nevyčleníš z dokladov na prečíslovanie, program ťa nepustí do prečíslovania a hlási, že sa prečíslovať nedá z dôvodu uzatvorenia niektorých dokladov.
Veď sa nehádam... ja s tým problém nemám
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Manual Pozri príspevok
Veď sa nehádam... ja s tým problém nemám
... to len aby sme nedoplietli nováčikov, ty a hádať sa, to by mi ani nenapadlo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať