Zavrieť

Porady

odpisy

V roku 2005 sme postavili novú prevádzku (budovu) ktorá bola v r. 2005 aj skolaudovaná. V hale je namontovaná vzduchotechnika, ktorá slúži na odsávanie pilín a pod. Mám vzduchotechniku odpisovať samostatne alebo ako súčasť budovy. Podotýkam že sa vzduchotechnika sa dá zmontovať a presunúť na iné miesto , poprípade predať.
Ďalej by som chcela poprosiť. K tej hale patrí aj kotoľňa. Je murovaná + kotol a rozvody čo s týmto, ako odpisovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Prosííííííííííííííííííím nikto nevie. Viem že máte všetci kopu práce ale aj tak poraďte mi prosim

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    [QUOTE=karpis]V roku 2005 sme postavili novú prevádzku (budovu) ktorá bola v r. 2005 aj skolaudovaná. V hale je namontovaná vzduchotechnika, ktorá slúži na odsávanie pilín a pod. Mám vzduchotechniku odpisovať samostatne alebo ako súčasť budovy. Podotýkam že sa vzduchotechnika sa dá zmontovať a presunúť na iné miesto , poprípade predať.


    Vzduchotech.by som odpisovala zvlášť. Ak by vzduchot.bola na montovaná, tak že je súčasťou haly, vtedy by som vzduchot.odpisovala ako tech.zhodnotenie haly.

    Ďalej by som chcela poprosiť. K tej hale patrí aj kotoľňa. Je murovaná + kotol a rozvody čo s týmto, ako odpisovať

    Kotolňa je súčasť haly aj s kotlom? Ak áno, považovala by som to ako súčasť haly a odpisovala s halou..[/QUOTE]

    -----------

    Italiana je offline (nepripojený) Italiana

    Italiana
    karpis
    V roku 2005 sme postavili novú prevádzku (budovu) ktorá bola v r. 2005 aj skolaudovaná. V hale je namontovaná vzduchotechnika, ktorá slúži na odsávanie pilín a pod. Mám vzduchotechniku odpisovať samostatne alebo ako súčasť budovy. Podotýkam že sa vzduchotechnika sa dá zmontovať a presunúť na iné miesto , poprípade predať.
    Ďalej by som chcela poprosiť. K tej hale patrí aj kotoľňa. Je murovaná + kotol a rozvody čo s týmto, ako odpisovať.

    Ak vzduchotechnika slúži na zabezpečnie technologického procesu realizovaného v stavbe, posudzuje sa samostatne, teda oddelene od stavieb. Ak nezabezpečuje technolog. proces, tak spolu so stavbou. Kotolňa by sa mala odpisovať spolu so stavbou. Treba sa riadiť pokynom MF 3400/1998-62 na zabezpečenie jednotného postupu pri uplatňovaní zákona o dani z príjmov. Platil ešte v roku 2004, či platí aj pre rok 2005 neviem, ale bol vraj uverejnený vo Fin. spravodajcovi 3/1998.
    Nemám ho, len som o tom čítala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.