Zavrieť

Porady

Úhrada zľavovými poukážkami

Ahojte,

prosím Vás viete mi poradiť:
Firma zaoberajúca sa predajom tovaru cez e-shop uzatvorila Rámcovú zmluvu o sprostredkovaní.
Sprostredkovateľ predáva konečným zákazníkom zľavové kupóny v hodnote 30 EUR/1ks.
Následne si zákazník objedná cez e-shop tovar, doloží zľavový kupón.
Firma vystavý faktúru, v ktorej riadkovým zápisom odpočíta zľavový kupón, aby zákazník to mal uvdené (čierne na bielom) a v prípade, ak si objednal tovar vo vyššej cene, aby bolo zrejmé koľko zostáva k úhrade.
Len nastáva problém, pretože ten jeden kupón má hodnotu 30 EUR (sumu, ktorú si uplatňuje koncový zákazník) avšak sprostredkovateľ uhradí predajcovi sumu 25 EUR/1 kupón).
Účtujem:
1.) predaj tovaru: 311/604+343 napr. v sume spolu 30 EUR
2.) odpočítanie zľavového kupónu: 315/311 v sume 30 EUR
3.) prijatá odmena od sprostredkovateľa: 221/315 v sume 25 EUR
Čo s tou neuhradenou časťou pohľadávky v sume 5,- EUR, ktorá mi zostáva na účte 315?

Máte skúsenosti? Alebo to robím celé zle?
Ďakujem vopred veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    noo, tých 5 eur je predsa Tvoj náklad - odmena sprostredkovateľovi - chýba mi tam účtovanie vyúčtovania od sprostredkovateľa.... skús pozrieť archív - účtovanie zľavových kupónov - riešilo sa to tu niekedy na jar ....
    Usilovna -hm, áno mám v zmluve, že bude odmena za sprostredkovanie, k čomu mi príde faktúra, len som počítala s tým, že túto faktúru si započítajú s tými kupónmi v hodnote 25eur/ks.
    asi takto:
    1.) DF 518 +343/321 vyčíslená nejakými %. Takže náklad mi vyčíslia oni faktúrou.
    2.) a následne bude zápočet a úhradana na BU.

    Tak mi vlastne z toho vychádza, že musím počkať, čo pošle sprostredkovateľ. Tento mesiac mi to začalo, tak snáď sa potom dopracujem k nejakému číslu (keď zaúčtujem príjem peňazí a zápočet).
    Pozerala som aj príspevky, len som sa motala,asi som si to potrebovala napísať a odobriť.
    Ďakujem sa príspevok.

    Úhrada zľavovými poukážkami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.