Zavrieť

Porady

Krátenie dovolenky, čo sa započítava do 100 zameškaných dní

V roku 2013 som bola 97 pracovných dní /aj vrátane sviatkov/ na PN,
paragraf na lek.ošetrenie pre seba 7 dní v roku a na dieťa 3 dni v roku.
Bude sa mi krátiť ročná dovolenka - lebo mám zameškaných viac ako 100 dní alebo paragrafy na lek.ošetrenia sa nezarátavajú do 100 zameškaných dní
a dovolenka sa mi nekráti.
Poprosím Vás o radu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na D z titulu DPN sa nekráti. Kráti sa až za prvých 100 takto zameškaných pracovných dní aj so svciatkami. Ošetrenia, vyšetrenia podľa §141 ZP, do týchto dní nezapočitávame.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sica cerpanie dovolenky sa zapocitava? my mame zamestnankynu, ktora bola od 01/01/2013 do 07/07/2013 pn. od 08/07/2013 do 31/07/2013 cerpala staru dovolenku (bola na pnke od 19/06/2012). potom pracovala od 01/08/2013 do 06/10/2013 a od 07/10/2013 do 03/11/2013 bola opat na pnke. potom uz pracovala stale. predpokladam, ze az do konca roku. ako jej vypocitam narok na dovolenku na tento rok? dakujem.
    ivka70 Cerpanie dovolenky je ako riadny odpracovany den, kvoli dovolenka sa dovolenka nekrati ....
    Ak spolu s dovolenkou odpracovala aspon 60 dni, ma narok na rocnu dovolenku , ktoru kratis o dni PN, kedze tych asi bude viac ako 100.
    Sica cize spocitam vsetky dni pn (aj tie na zaciatku roka a potom ked sla opat na pnku) a za prvych 100 dni a potom kazdych 21 kratim o 1/12. pochopila som to spravne?
    ivka70 Ano, spravne.
    Sica dakujem velmi pekne.
    veronikasad Odpracovala 60 dní v roku 2013 - vrátane čerpanej dovolenky a sviatkov počas výkonu práce ?
    Sica ano, odpracovala. po krateni mi vysiel narok na dovolenku v roku 2013 18,5 dna. 153 dni pnky, t.j. kratenie o 3/12 z naroku 25 dni.
    veronikasad Ak si správne spočítala pracovné dni PN-ky, vrátane sviatkov, tvoj výpočet je správny.
      zbaliť

    Krátenie dovolenky, čo sa započítava do 100 zameškaných dní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.