Zavrieť

Porady

Rodicovska dovolenka a odchod zamestnavatela do rakuska

ahojte poradaci, potrebovala by som poradit ohladom mojich prav pocas rodicovskej. Od 19.8.2013 som na rodicovskej dovolenke a moj firmu, v ktorej pracujem kupuje rakuska firma komplet aj so zamestnancami. Mam vsak obavy, ze uz tam nebude miesto pre mna, kedze je to ma pat clenna firma a s mojou nastupkinou su spokojny. Mozu so mnou ukoncit pracovny pomer? Ake mam prava a ako postupovat v pripade ak mi daju vypoved?
Za kazdu radu vam budem vdacna.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak firma na SK konci, mozes dostat vypoved kvoli zruseniu firmy aj pocas MD ci RD. S takouto vypovedou je spojene odstupne.
    Predpokladam, ze si nebudu komplikovat zivot a daju ti vypoved, kedze na to budu mat zakonny dovod.
    A.n.d.r.e.a Uvidim zajtra co povedia. Som zvedava

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Počas rodičovskej dovolenky sa na teba vzťahuje zákaz výpovede, pracovný pomer môžu s tebou ukončiť len v prípade, ak budeš súhlasiť so skončením prac.pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce. Nikdy však nežiadaj o skončenie prac.pomeru ty - nevznikne ti nárok na odstupné.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    A.n.d.r.e.a Chapem, praveze ja ziadat nechcem a nechcem ani dohodu, nech mi pekne zaplatia odstupne ak. Ale v podstate mohli by mi dat vypoved? Maju na to pravo? Lebo slovenska firma ukonci pomer zo zamestnancami a rakusky s nimi podpise novy zmluvu aspon myslim, sami v tom nemaju jasno. Ale pochybujem ze rakusania rataju so mnou. Ale keby mozu ma tiez takto prijat? Dakujem
    veronikasad Pokial firma úplne zaniká, zákaz výpovede sa na teba nevzťahuje. Dostaneš výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. a) Zákonníka práce s nárokom na odstupné.
    A.n.d.r.e.a Dakujem za rychlu odpoved.
    A.n.d.r.e.a Zajtra idem do prace zistit ako som na tom, tak dam vediet, ako som dopadla, ako mne by najviac vyhovolala ta vypoved s odstupnym, ked som tam robila sest rokov mam narok na dvojnasobok platu ze?
      zbaliť

    Rodicovska dovolenka a odchod zamestnavatela do rakuska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.