Zavrieť

Porady

FA do PL za billboardovu kampan realizovanu na Slovensku

Riesime v praci dilemu - mame klienta, polska firma, platitel DPH. Objednali si u nas billboardovu kampan, realizacia je po celom uzemi Slovenska. Pan z PL nas presvieca, ze FA ma byt vystavena bez DPH... nie som si ista, ci ma pravdu, nakolko dodanie sluzby/tovaru je na uzemi Slovenskej republiky... Dakujem za kazdu radu/pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Miestom dodania reklamných služieb je vždy miesto, kde má osoba, pre ktorú sa reklama vykonala ... svoje sídlo. Teda Poliak má pravdu ... má nárok na faktúru bez DPH, s povinnosťou samozdanenia v Poľsku. Pozri § 16, ods. 16 a 17 ZoDPH. Ten priznáva miesto dodania iba nezdaniteľnej osobe z 3š v svojej krajine. Ostatným sa miesto určuje podľa § 15, teda pre platiteľa PL ... v Poľsku, pre neplatiteľa ... zase v Poľsku, lebo má povinnosť registrácie pred prijatím služby. Výnimkou by bolo, keby si Poliak prenajal iba holý bilboard bez služieb, ktorý by bol považovaný za nehnuteľnosť. Tam by bolo miesto dodania podľa § 16/1, teda a SK. Ale so súvisiacimi službami je to § 15.

    FA do PL za billboardovu kampan realizovanu na Slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.