Zavrieť

Porady

Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

chcem pochváliť lekárku na pohotovosti vo FN v KE, dcéra bola pred 2 dňami v noci na ošetrení, sestra na recepcii jej vravela, že ak má vysokú teplotu a bolí ju celé telo, má si dať paralén, ľahnúť do postele a vypotiť, pretože má určite chrípku.....lekárka ju riadne vyšetrila,vzala krv a bolo z toho iba mononukleóza, dcéru hospitalizovali na infekčnom oddelení, na izolačke.... stav sa jej zlepšuje , teploty (mala 38.9 °C ustúpili....som veľmi rada, že lekárka zavčasu zachytila ochorenie.....
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

BXLmiami
Debata,nech nemrníkujeme iné témy :-)).
zdravotníctvo? na prd. prečo? lebo v systéme je peňazí dosť. sú však nehospodárne vynakladané
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

To je pripomienka na parlament a prísavky typu raper Ego :-))
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

hmmm, od januára žiaľ sa dosť pohybujem medzi lekármi a nemocnicami. A nestačím sa čudovať. nechcem hovoriť o lekároch a skôr o systéme.
V januari som ležala 11 dní v okresnej nemocnici, z toho 3 dni na JIS. Za týchto 11 dní dostala nemocnica 570€. Plus nejaké drobné mali oddelenia, kde sa robili iné vyšetrenia, ale to bolo nejak do 100€. Potom ma previezli do inej nemocnice - tuším sa to volá koncová. Za prevoz sanitkou zaplatila poisťovňa 196€. No, bola som pripojená na monitor, mala som infúziu, ale to bolo aj na JIS.
Potom som 3 dni strávila v danej koncovej nemocnici. Áno, bola dobre vybavena, na každej izbe TV, sociálne zariadenie, snáď aj klimatizácia, lepšia strava. Kopec sesttier, sanitárok. Za tento pobyt dostala táto špičková nemocnica 1200€ za 3 dni. Do toho nepočítam zákrok a iné vyšetrenia. To bola ďalšia suma. Táto nemocnica má celé jedno poschodie v podstate rezervované na tento typ hospitalizácie a zákroku. Priemerne tam za týžden stihnú (len na jednom poschodi) cca 50 takýchto hospitalizácii. Niektoré sú aj len na 2 dni.

A ja tak nejak nechápem ten nepomer. Áno, je to špičková nemocnica, ale čo tí ľudia, čo sú v obyčajnej okresnej sú iná kategória? Môže sa niekedy tá obyčajná okresná nemocnica zlepšiť?
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

starí ĺudia mali taku ľudovú mudrosť
že sa treba chrániť od dochtorov, sudov /sudnych konani/ a od vyšetrovania žandarmi

/trochu som to musel upraviť aby to bolo zrozumiteľné v spisovnej slovenčine/
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_
hmmm, od januára žiaľ sa dosť pohybujem medzi lekármi a nemocnicami. A nestačím sa čudovať. nechcem hovoriť o lekároch a skôr o systéme.
V januari som ležala 11 dní v okresnej nemocnici, z toho 3 dni na JIS. Za týchto 11 dní dostala nemocnica 570€. Plus nejaké drobné mali oddelenia, kde sa robili iné vyšetrenia, ale to bolo nejak do 100€. Potom ma previezli do inej nemocnice - tuším sa to volá koncová. Za prevoz sanitkou zaplatila poisťovňa 196€. No, bola som pripojená na monitor, mala som infúziu, ale to bolo aj na JIS.
Potom som 3 dni strávila v danej koncovej nemocnici. Áno, bola dobre vybavena, na každej izbe TV, sociálne zariadenie, snáď aj klimatizácia, lepšia strava. Kopec sesttier, sanitárok. Za tento pobyt dostala táto špičková nemocnica 1200€ za 3 dni. Do toho nepočítam zákrok a iné vyšetrenia. To bola ďalšia suma. Táto nemocnica má celé jedno poschodie v podstate rezervované na tento typ hospitalizácie a zákroku. Priemerne tam za týžden stihnú (len na jednom poschodi) cca 50 takýchto hospitalizácii. Niektoré sú aj len na 2 dni.

A ja tak nejak nechápem ten nepomer. Áno, je to špičková nemocnica, ale čo tí ľudia, čo sú v obyčajnej okresnej sú iná kategória? Môže sa niekedy tá obyčajná okresná nemocnica zlepšiť?
No,ste ekonomovia-čo poviete na tie sumy?Teraz odhliadnem od nepomeru.
570 € za 11 dní za pacienta?To je cca 52 ečok na deň.Ubytovanie,strava zdrav.starostlivosť,hygiena,energie prevádzka,platy atd tad. Aj 1200 za 3 dni je málo,nie to 570,A sme zase pri peniazoch :-)).
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

BXLmiami, treba zahrnut do tychto uvah aj ten fakt,že je tu aj ZDRAVOTNA POISŤOVŇA , ktorá kryje vydaje na zdr.starostlivosť...

Ak by všetko malo ist čisto z vrecka pacienta, tak by sa zvyšila umrtnosť rapídne.. ĺudia by jednoducho nezvladli za každý výkon zo svojho vrecka kešovať..
takže trochu objektivity do tejto témy by som poprosil
nielen jednostranne
a to nehovorím o zubaroch,ktorým výkony preplaca ZP a ešte si ich dávaju vykešovať aj od pacientov...
Takže poriadok by sa dal jednoducho urobiť
bez platné zdravotníctvo pre chudobného občana /acylpirin a odchod domov/ a nadštandard pre tých, čo si to možu dovoliť zaplatiť
ako v Amerike...
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

BXLmiami
To je pripomienka na parlament a prísavky typu raper Ego :-))
neporovnávaj ma s nejakým truľom.
sama veľmi dobre vieš, že ten systém cecajú všetci vrátane lekárov. ak ti to nie je jasné - ľutujem
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska
BXLmiami
To je pripomienka na parlament a prísavky typu raper Ego :-))
neporovnávaj ma s nejakým truľom.
sama veľmi dobre vieš, že ten systém cecajú všetci vrátane lekárov. ak ti to nie je jasné - ľutujem
PO hospitalizácii som sa dostala do starostlivosti viacerých odborných lekárov. Zrazu som mala napredpisované kopec vyšetrení. Darmo som hovorila, že niektoré som absolvovala už kedysi dávno a nič také sa nepotvrdilo. Nevadilo ani to, že niektoré vyšetrenia potrebujú špeciálne podmienky. No dobre, tak som to postupne absolvovala. Na výsledkoch vidím, že boli oboslané laboratória cez celé Slovensko. No však nevadí, asi niečo treba robiť na opačnom konci republiky... Ale maximálny gól som zažila pri vyhodnocovaní výsledkov. Sono, na ktorom vyšetrujúci lekár zhodnotil zmeny na konkrétnom orgáne s tým, že by to bolo treba došetriť, lekár, ktorý ma na dané vyšetrenie odoslal to zhodnotil slovami - pan doktor je už starý, zle vidí.
Na čo som bola na dané vyšetrenie odoslaná, fakt netuším. Iba čo som za vypísanie žiadanky zaplatila 2,5€. Jediný efekt.
Naposledy upravil Dáša_ : 14.05.14 at 11:44
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_
srska
BXLmiami
To je pripomienka na parlament a prísavky typu raper Ego :-))
neporovnávaj ma s nejakým truľom.
sama veľmi dobre vieš, že ten systém cecajú všetci vrátane lekárov. ak ti to nie je jasné - ľutujem
PO hospitalizácii som sa dostala do starostlivosti viacerých odborných lekárov. Zrazu som mala napredpisované kopec vyšetrení. Darmo som hovorila, že niektoré som absolvovala už kedysi dávno a nič také sa nepotvrdilo. Nevadilo ani to, že niektoré vyšetrenia potrebujú špeciálne podmienky. No dobre, tak som to postupne absolvovala. Na výsledkoch vidím, že boli oboslané laboratória cez celé Slovensko. No však nevadí, asi niečo treba robiť na opačnom konci republiky... Ale maximálny gól som zažila pri vyhodnocovaní výsledkov. Sono, na ktorom vyšetrujúci lekár zhodnotil zmeny na konkrétnom orgáne s tým, že by to bolo treba došetriť, lekár, ktorý ma na dané vyšetrenie odoslal to zhodnotil slovami - pan doktor je už starý, zle vidí.
Na čo som bola na dané vyšetrenie odoslaná, fakt netuším. Iba čo som za vypísanie žiadanky zaplatila 2,5€. Jediný efekt.
To,že v minulosti si mala daný výsledok negatívny neznamená že ho budeš mať negatívny veky vekov.
Laboratoriá-ktoré sú zazmluvnené poisťovnami tam to ide,na to vplyv lekári nemajú,labáky vlastnia ľudia VIP.Vec poisťovní koho a kde zazmluvnia.
Lepšie ked ťa pre istotu poslal ako niečo zanedbať ak si nebol istý.Alebo by sa Ti viac páčila druhá možnosť?Predsa len nie je to lekár ktorý denne od rána do večera pozerá sono a nič iné,ale selekciu spraví.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

srska
BXLmiami
To je pripomienka na parlament a prísavky typu raper Ego :-))
neporovnávaj ma s nejakým truľom.
sama veľmi dobre vieš, že ten systém cecajú všetci vrátane lekárov. ak ti to nie je jasné - ľutujem
A vrátane pacientov.Štandardy treba,ale nebudú sa páčiť nikomu a tak pred voľbami rozhodne nebudú.Pozri ako všetko nenápadne odkladajú na rok 2017.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

BXLmiami
srska
BXLmiami
To je pripomienka na parlament a prísavky typu raper Ego :-))
neporovnávaj ma s nejakým truľom.
sama veľmi dobre vieš, že ten systém cecajú všetci vrátane lekárov. ak ti to nie je jasné - ľutujem
A vrátane pacientov.Štandardy treba,ale nebudú sa páčiť nikomu a tak pred voľbami rozhodne nebudú.Pozri ako všetko nenápadne odkladajú na rok 2017.
napísal som všetci a v tom sú aj pacienti. odďaľovanie "zdravotníckeho orgazmu" mi je jasné. na limbovej to majú na háku.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

:-))) No,práveže nemajú :-)).Boja sa toho a veľmi.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami
To,že v minulosti si mala daný výsledok negatívny neznamená že ho budeš mať negatívny veky vekov.
Laboratoriá-ktoré sú zazmluvnené poisťovnami tam to ide,na to vplyv lekári nemajú,labáky vlastnia ľudia VIP.Vec poisťovní koho a kde zazmluvnia.
Lepšie ked ťa pre istotu poslal ako niečo zanedbať ak si nebol istý.Alebo by sa Ti viac páčila druhá možnosť?Predsa len nie je to lekár ktorý denne od rána do večera pozerá sono a nič iné,ale selekciu spraví.
vieš, toto bola záležitosť, ktorá je rovnaká už 30 rokov. Hľadala pôvod choroby z pred 30 rokov, ktorý už vtedy vylúčili. Naviac, v tomto momente už vôbec nemalo zmysel ho hľadať, čo potvrdili ďalší odborníci, ku ktorým ma poslala. Ale to je zbytočné riešiť

Tým, že ma poposielala kade tade ma hodne vystrašila a dosť dlho som sa s istými vecami vyrovnávala, s niečím sa vyrovnávam stále.

Zároveň ma upozornila, aby som informácie nehľadala na internete. A v nasledujúcej vete, ke´d som sa chcela spýtať na niečo súvisiace s výsledkom, ktorý mala na stole, mi povedala, aby som sa už nič nepýtala, že som v ten deň už 27-ma v poradí a že ona mi už nič nepovie. A riešila telefonicky svoje súkromné záležitosti (pokazený kotol).
1 0
karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

BXLmiami
...A vrátane pacientov.Štandardy treba,ale nebudú sa páčiť nikomu a tak pred voľbami rozhodne nebudú.Pozri ako všetko nenápadne odkladajú na rok 2017.
... áno, cecajú nielen lekári, pacienti (podotýkam, že len podaktorí, prevážna väčšina z nich na to nemá možnosti) ale najmä všetky prisaté pijavice... oznámenie o odklade ehealtu na rok 2017 (vôbec verí aj tomuto dátumu niekto?) len poukázal na obrovské doteraz čerpané sumy a na obrovské prostriedky, ktoré sa ešte na tento účel vyčerpajú... lobizmus parazitov je silnejší ako snaha o zavedenie čohokoľvek modernejšieho, prehľadnejšieho bez toho, aby sa na tom nenabalili... ak si k tomu prirátame diletantizmus v organizácii a riadení zdravotníctva, nehospodárnosť vynakladania prostriedkov, .... a samozrejme ak k tomu prirátame aj nechuť (ba vyslovený odpor) samotných lekárov o sprehľadnenie čohokoľvek, čo by sa týkalo ich činnosti (napr. viď ich reakcie na zavedenie ERP), nemôžeme sa diviť, že veci idú takýmto tempom akým idú, a že zdravotníctvo je v takom stave, akom je...
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

BXLmiami
:-))) No,práveže nemajú :-)).Boja sa toho a veľmi.
ale majú to na háku.
žužu to nezvláda (čo je aj moja prehra, lebo keď nastupovala, myslel som, že to tam vyčistí. mýlil som sa.)
stále aj pre limbovú platí - psi štekajú, karavána ide ďalej
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami
:-))) No,práveže nemajú :-)).Boja sa toho a veľmi.
Celkom mi zaujímal tvoj pohľad ako lekárky, čo by sa malo zmeniť, aby nastala nejaká zmena. Ako by sa malo ísť, ktorou cestou.
lebo niečo napríklad vidíme ako ekonómovia, niečo ako tecxhnici, niečo ako pacienti. Ale vy máte na vec možno úplne iný názor a pohľad. je mi jasné, že sa to nemusí stretnúť, preto by ma zaujímal taký neskreslený lekársky pohľad
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_
BXLmiami
:-))) No,práveže nemajú :-)).Boja sa toho a veľmi.
Celkom mi zaujímal tvoj pohľad ako lekárky, čo by sa malo zmeniť, aby nastala nejaká zmena. Ako by sa malo ísť, ktorou cestou.
lebo niečo napríklad vidíme ako ekonómovia, niečo ako tecxhnici, niečo ako pacienti. Ale vy máte na vec možno úplne iný názor a pohľad. je mi jasné, že sa to nemusí stretnúť, preto by ma zaujímal taký neskreslený lekársky pohľad
to som zvedavý na reakciu
1 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
Teda samotné chodenie po lekároch a vyšetreniach (s tým súvisiace papierovačky, poplatky, nenormálne čakacie doby a mnoho nepríjemností) komentovať nebudem, lebo to je nadlho.
Ale môžem povedať, že som mala naozaj dobrú skúsenosť s vyšetreniami a prístupom lekárov, keď som sa bohužiaľ po autonehode dostala do špitála. Možno to bolo celou tou nešťastnou situáciou, ale ja verím, že taký prístup a dobornosť je poskytovaná viacerým, priala by som ju všetkým!
Jediné, čo ma žerie strašne na celom tomto systéme a neviem teda či sa to dá ovplyvniť a ako - prečo sa vrámci prevent.prehliadky nerobia testy na rakovinu??? Som z toho už naozaj unavená, veď je to všade okolo, takmer už ako chrípka. A nikto sa zatiaľ nezobudil, že treba zvýšiť prevenciu a nie už potom chemoterapie.
Nechcem sa nikoho dotknúť, snáď som nenaštvala nikoho, ale je to strašné. Je to peklo!
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jeden z mnohých "rozpoltených" - 4 dni na limbovej, v stredu na mýtnej
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať