Zavrieť

Porady

Ako korektne ukončiť pracovný pomer?

Pracujem u súčastného zamestnávateľa 3 roky ako účtovníčka. Pomery sa vo firme však veľmi zmenili k horšiemu. Aj celková ekonomická situácia firmy aj iné. Firma má zahraničních majiteľov a mne ako ekonómovi posielajú vyslovene maily ktoré spochybňujú moju prácu a provokujú ma akoby ich zámerom bolo vyštvať ma z firmy. Zamestnanci firmy sú frustrovaní ako aj konateľ. Ja som už s nervami v koncoch a chcem z tejto firmy odísť. Aj si hľadám prácu a chodím na pohovory. Problém je však v tom, že na pohovoroch chcú nástup ihned a ja jako ekonóm neviem z firmy odísť ihned. Zvažovala som aj tú alternativu, že poviem konateľovi svoj zámer a nech aj firma hľadá ekonoma a aj ja si budem potom hľadať prácu. Aký máte na to názor?
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ak máš istotu, že pracu najdeš po tom čo daš vypoved, tak daj vypoved. Ak by si odišla od sučasneho zamestnávateľa svojvolne, tak by to dal na súd a pravdepodobne by to vyhral.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
miruka miruka

miruka je offline (nepripojený) miruka

Neviem, že ako si myslel, že svojvolne, odísť môžem len buď dohodou alebo výpoveďou, takže on s tým musí súhlasiť.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

miruka
Neviem, že ako si myslel, že svojvolne, odísť môžem len buď dohodou alebo výpoveďou, takže on s tým musí súhlasiť.
súhlasiť musí iba s dohodou,nie s výpoveďou.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

miruka
Neviem, že ako si myslel, že svojvolne, odísť môžem len buď dohodou alebo výpoveďou, takže on s tým musí súhlasiť.
Kopretinka ti vysvetlila - ja to rozoberiem -
dohoda - ty a zamestnávateľ sa DOHODNETE, že xx.xx.xxxx končíš pracovný pomer. Punktum.
výpoveď - hodíš na lajstro - dávam výpoveď podľa........., ku dňu.........., podpišeš, šmaríš na stôl a basta.
A ešte niečo - aj v tých nových zamestnaniach sa predsa dá dohodnúť, kedy nastúpiš... pretože ak žiadajú OKAMŽITE, tak sa dostaneš z dážďa pod odkvap.....a budeš tam, kde si bola predtým....zamestnávateľ týmto spôsobom vyjadruje "žiadne kompromisy, bude tak, ako som povedal"....
0 0
miruka miruka

miruka je offline (nepripojený) miruka

Ano je to pravda, ale na druhej strane je toľko účtovníčok a keď firma potrebuje silu do 2 týždňov, tak nebude čakať 2 mesiace. A týmpádom som ja vyšachovaná.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ja by som sa priklonila k tej alternatíve, čo aj sama uvádzaš a to, že by si svoj zámer odkonzultovala so zamestnávateľom a podľa toho by si sa potom zariadila.
1 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Ak si si istá, že do mesiaca si robotu nájdeš a máš fin. rezervu na toto obdobie,
skús dohodu k nejakému termínu a ak sa nedohodnete, daj klasickú výpoveď.
Hneď môžeš hľadať robotu k tomuto termínu. Buď nájdeš, lebo nový bude ochotný počkať, alebo sa priblíži ten čas, kedy povieš od budúceho týždňa, o zajtra, ... hneď.
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

bodliak
Ak si si istá, že do mesiaca si robotu nájdeš a máš fin. rezervu na toto obdobie,
skús dohodu k nejakému termínu a ak sa nedohodnete, daj klasickú výpoveď.
Hneď môžeš hľadať robotu k tomuto termínu. Buď nájdeš, lebo nový bude ochotný počkať, alebo sa priblíži ten čas, kedy povieš od budúceho týždňa, o zajtra, ... hneď.

A naznač, že ak sa nedohodnete, tak budeš čerpať všetko možné, ale už neprídešššš



Ja som raz tak odchádzal (že Otvos ma už zajtra nechce vidieť) :



1, doniesli mi naraz 3 hrubé porušenia PD

2, prečítal som

3, zamietol som

4, do 2 hodín tam bol zas, či podpíšem antidatovanú výpoveď s 2 mes. odstupným



5, súhlasil som s férovým jednaním
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pozri sa - keď si s nervami v koncoch - daj výpoveď - lebo už je koniec mesiaca ! dáko už vydržíš výpovednú dobu. a ak by sa ti pohoršilo (zdravie) - môžeš aj lekára navštíviť!
... a nikdy nevieš - možno keď dáš výpoveď - aj oni sa budú ochotní dohodnúť sa na skoršom termíne ???
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať