Zavrieť

Porady

zamestnavatel ma neodhlasil zo zdravotnej poistovni

Zamestnal ma zivnostnik na TPP na plny uvazok. Po mesiaci do nastupenia prace som si bol uhradit nedoplatok za obdobie minule kym som mal zivnost a informovali ma ze ma zivnostnik terajsi zamestnavatel nenahlasil do zdravotnej poistovne. Zivnostnik zamestnavatel tvrdil ze je vsetko v poriadku hromadny vykaz podal a zaplatil odvody. Zivnostnik zamestnavatel frflal ze ma zle skusenosti s poistovnou kedze ide o sukromnu poistovnu. Tak na zaklade pracovnej zmluvy ma pracovnicka poistovne prihlasila a vsetko bolo ok. Teraz som sa rozhodol ukoncit pracovny pomer v skusobnej dobe zivnostnik zamestnavatel ma informoval ze ma odhlasil k 30 maju, dnes pozeram do uctu poistenca a ja tam stale vidim platitela zivnostnika zamestnavatela. Taky problem aky je s prihlasenim mam aj s odhlasenim. Co mam robit? Zamestnavatelovi mozu dat zaplatit aj za obdobie ked som uz nie zamestnancom? Co mam ja urobit? Som nahlaseny na urade prace a povedali ze mam odniest papiere do zdravotnej poistovni ze za mna bude platit stat. Teraz tie dva veci sa budu bit, nemoze platit zdravotku mne aj stat aj este zamestnavatel. Ja volat zamestnavatelovi byvalemu urcite nebudem "on ma vsetko v poriadku" to mi svetosvete tvrdil aj vpripade nahlasenia do zdravotnej poistovni a pravda bola ina, v systeme poistovni vobec moju zmluvu s nim nevideli? Mam to ignorovat kym sa zdohada a potom dam papiere z uradu prace zdravotnej poistovni o plateni?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  kukučka je offline (nepripojený) kukučka

  kukučka
  Ty si splň svoju povinnosť a papiere z ÚP zanes do ZP.
  Nerob prenáhlené uzávery, keď nemáš prístup k dokladom zamestnávateľa ani ZP. Ako vieš, ktorý z nich má pravdu?
  clovecinko informaciu som dostal na call centre zdravotnej poistovne
  ivka70 to si mohol dostat, ale ti ti povedia len to, co maju v systeme. Problem mohol vzniknut uz predtym, a naozaj nevies, na ktorej strane.

  A len tak mimochodom, ZP ta nemoze prihlasit na zaklade tvojej prac. zmluvy, prihlasenie musi urobit zamestnavatel. ZP si max. mohla poznacit, ze si v tom obdobi pracoval.

  veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

  veronikasad
  Zamestnávatel má na prihlásenie aj odhlásenie zo ZP 8 kal.dní. Ak si v tomto termíne nesplní povinnosť, bude postihovaný prísl. ZP.
  Ak máš zápočtový list, choď osobne do ZP, aby si mal doklady pre UP v poriadku.

  Chobot je teraz online Chobot

  Chobot
  Ty sa nemusíš báť, ty postihovaný nebudeš. Len zanes do poisťovne potvrdenie o evidencii na ÚP, od daného dátumu si ťa zaevidujú ako poistenca štátu. Môžeš zároveň nahlásiť, že si v období od ... do .... bol zamestnaný, prípadne predložiť doklady, ktoré máš od zamestnávateľa - pracovnú zmluvu a zápočtový list. Je povinnosťou zamestnávateľa, aby ťa prihlásil aj odhlásil z poisťovne, ak si bol u neho zamestnaný. Ak to nesplnil, bude poisťovňa jeho postihovať.

  Ak si bol jediný zamestnanec, mohol ťa prihlásiť aj papierovo, ak mal viac, ako 2 zamestnancov, je povinný urobiť prihlásenie elektronicky.

  V ktorej si poisťovni?

  zamestnavatel ma neodhlasil zo zdravotnej poistovni

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.