Zavrieť

Porady

Dodanie služby do zahraničia a DPH

SZČO fakturoval prepravu tovaru zo SR do ČR českemú podnikate.-platcovi DPH bez dane. Táto služba nie je predmetom dane v SR,čiže fa je správne bez DPH. Takýchto faktúr má zopár.
Tento prípad neznamená, že má sa DPH začat prepočítavať koeficientom ,lebo to nepatrí medzi služby oslobodené od dane podľa § 28 až 41. Toto je moja úvaha,dúfam že správna.Prosím poradiť a aj ďakujem skúseným poraďákom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivetaf je offline (nepripojený) ivetaf

    ivetaf
    Máš pravdu, táto služba nepatrí medzi služby , ktoré musíš prepočítavať koeficientom, tam patria len nájomné, príjmy z automatou a podobné príjmy zo zdrojov na Slovensku.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    SZČO vykonal práce v nemecku a fakturuje do ČR zváračské a potrubárske práce. Je platca DPH. Vystaví faktúru s DPH alebo bez DPH. Ako sa postupuje pri podávaní výkazu DPH? Prosím poradíte. Súrne. ďakujem

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Odpovedám si sama,ale ešte potrebujem aj vašu radu, miesto dodania je iný členský štát, takže keď je odberateľ platca DPH fakturujem bez DPH podľa § 15, ale keď je odberateľ FO neplatca DPH ako postupujem? Prosím ..... Veľmi súrne

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Zužu
    SZČO vykonal práce v nemecku a fakturuje do ČR zváračské a potrubárske práce. Je platca DPH. Vystaví faktúru s DPH alebo bez DPH. Ako sa postupuje pri podávaní výkazu DPH? Prosím poradíte. Súrne. ďakujem
    Odpoveď:http://www.porada.sk/t19078-sluba-do...zahraniei.html

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Zužu
    Nedá sa mi otvoriť.... prečo?
    Skúste ísť do vypracovaných otázok v téme DPH a nájdite si tému služba dodaná v zahraničí.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Túto tému som čítala už aj viac krát, ale odberateľ v ČR je FO - neplatiteľ DPH. V tomto prípade neviem postupovať. Už som bola aj na stránke drsr a tam sa píše: Ak príjemcom služieb nie je osoba identifikovaná pre dAŇ V TOMTO čLENSKOM šTáTE, DAŇOVá POVINNOSť SA NEDá PRENIESť NA PRíJEMCu služby, dodávateľ sa musí registrovať v členskom štáte ako platiteľ dane príslušného štátu. Neviem ako to riešiť.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Zužu
    SZČO vykonal práce v nemecku a fakturuje do ČR zváračské a potrubárske práce. Je platca DPH. Vystaví faktúru s DPH alebo bez DPH. Ako sa postupuje pri podávaní výkazu DPH? Prosím poradíte. Súrne. ďakujem
    Najprv si musíte podľa § 15 určiť kde je miesto dodania(pomenovať a priradiť k niektorému odstavcu tú službu) abz ste yistili kde je miesto dodania. Ak sa to viaže na nehnuteľnosť miesto dodania je v nemecku. Podľa mňa v takomto prípade mali by ste(už ste mali,keď začal robiť) sa analogicky s našim zákonom zaregistrovať v nemecku. Ale nemecký zákon môže mať iné pravidlá treba sa tam poinformovať.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Dobrý deň, poprosím o radu, ako to je ak PO podnikateľ SR platca DPH Fakturuje do EU platcovi DPH zabezpečenie atestu hygienického. Ako je to s DPH. Fakturovať bez DPH. Dávať do priznania DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.