Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nie síce Topky, ale tiež pekný grc...

Zvrhlý plynový populizmus Roberta Fica

Aj tí, ktorí nevykurujú plynom, aj tí, ktorí nevolia Smer, majú prispievať inej skupine obyvateľov na ich súkromnú spotrebu. Je to zhubná politická korupcia predsedu vlády.

Keby populizmus vládnej strany živili vlastné nápady, bol by azda aj o kvapku znesiteľnejší. Vratky za plyn domácnostiam, ktoré ohlasuje predseda Fico na január 2016, si však zaslúžia o to hlbšie pohŕdanie, že táto korupčná ponuka voličom je odkopírovaná od Orbána. Marketingová bomba pod heslom „Zníženie réžie“ mu na jar vyhrala v Maďarsku voľby (výdatne pomohla vyhrať).

A Smer sa nádeja, že zaberie aj na Slovensku. Veď verejná mienka je aj tu formovaná čoraz menej racionálnou diskusiou a čoraz väčšmi manipulatívnymi technikami. Ak volič dostane od vlády peniaze na účet aj s vyrozumením poštou, že toľko a toľko mu milý štát prispeje na spotrebu plynu, zaiste pri urne zváži, ktorej strane a čej vláde za pozornosť vďačí.

To, čo zvažovať nebude, lebo ho netrápi či nenapadne, je, že aký podvod je prvá osoba jednotného čísla vo vete „Od januára 2016 chcem ľuďom do určitej výšky vracať peniaze (...)“. Vracať ľuďom peniaze nebude, samozrejme, Fico – autor výroku – ale spoluobčania skladajúci sa na daniach do rozpočtu.
http://komentare.sme.sk/c/7517781/zv...erta-fica.html
6 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Dnes sa veeeelmi tesim na vyrobu nasich domacich klobasok
IMG_20141206_122631.jpg  
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
taiko
Pre boha ziveho, tak toto je iny trapatoni. Co su to preboha v tom Smere za ludia, to je cisty koniec.
Cele toto oblievanie je jedna grcacia šaškareň....je uplne jedno kto to.....nech poslu kešku.....cirkusanti!
Za predchádzajúci príspevok som dostal patričné ocenenie... Šak klasika, lebo je tam spomenutá strana SMER a je tam aj výraz..." jebnutí" .
Nuž, obe výrazy k sebe ale patria, no nemusí ísť práve v oblievacej efórii.
Ozaj, zaujímavé je, že pána precedu nik nevyzval. Alebo aj hej?

Pokiaľ by mal niekto z "úctyhodných" podobný problém v rodine, čo by sa asi dialo?
Keď zomrel Viliam Veteška, všetci sa išli posrať ....
7 2
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Stanislav 1975
-ako bývalej legende, a jedného z najvačších talentov, aké kedy boli na Porade inak chovať

ty legenda........ja si pamätám iba tvoje vulgárne urážlivé "básničky" ,tvoje vychvaľovanie sa,že koľko si zarobil,v akej súťaži si čo vyhral,a tvoje opilecké reči,koľko si vyslopal..........
....na toto talent máš,to hej......
6 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

stalo, rozčúlilo ...potešilo.....dnešný deň pomoc.......vydurila som mojich do OC palace-tesco zl. piesky....vyzdvihnem si peniaze za 3reklamáciu prsteňa-nechceli mi ich dať už ako som bola reklamovať...že kúpim švagrinej niečo v 30-tke a pojdeme na 16h do picérky kde som mala reservačku pre 7ludí....odchádzajúc...začalo chlapovi zase kuckať auto..../už kuckalo ako sme odchádzali z HR/tak skúsil, že to "opraví"otvoril kapotu a potrieskal po váhe vzduchu...nezabralo, smer pétržka a mechanik milanko....z diagnostikoval čiastočne ...podla seba ..lebo mašina nič....najlacnejšie vymeniť palivový filter....po odchode začalo kuckajúce peklo...lebo ledva sme sa dokuckali , ešte stále sa čudujem na 4 blinkroch dom....že vymeníme za moje a ideme do picérky......vymenili sme....na prvej zákrute 100m od garáže sme stretli známeho tak sme sa vrátili....ako sa chlap otáčal vykrútil do lava predné kola na chodníku , že vykrúti späť a cúvne.....už necúvol....pravé predné koleso vyskočilo so spodného gulového čapua už si žilo svoj život a ja tiééééž......od 15h som 19h čakala na odťahovku /musela prísť tá z "rukou"jedna prišla ale nemala ruku/aby urobila to, že mi zdvihla riť auta a vyložila ho na chodník.....milanko samozrejme išiel fuč na predlžený víkendík.....neviem asi to takto malo byť...aj ked som z toho hotovson....keby to bolo v 100km rýchlosti....asi by to nebolo OK......
nakoniec mi moje lásky decko a chlap doma zagratulovali k mojim pologulatinám.....dali mi krásne psaníčko a prekrásny prsteň....úplne dokonalý...a sme si poplakali......a aby mi nebolo túto chytili ma kríže .......že sa neviem ani ohnúť....
na moju 45-ťku len tak nezabudnem.....
5 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Prečo sa na východe Slovenska nedá nájsť robota? Bo šicko porobeno!
Marián Čekovský
5 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Nestáva sa to často, že Porada mi ponúkne dôvod na úsmev. Dnes tým dôvodom bolo slovné spojenie " zobrať si pôžičku".
Aké je to s pôžičkou vlastne jednoduché. Stačí si ju "zobrať", ako úrodu zo záhrady alebo raňajky zo švédskeho stola. A je to! Ja by som tiež brala, ale nenávratnú, a to aj každý deň.
Takýto zľahčujúci prístup a finančná (ne)gramotnosť - niet sa čomu čudovať, že je u nás vedených niekoľko tisíc exekúcii proti dlžníkom z úverov. A to je už riadne smutná záležitosť.
6 1
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

5 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Stanislav 1975
kukučka
Stano predsa nemôžeš dávať do jednej roviny grobiana policajta a naťahovanie sa s poisťovňou o peniaze.
ak začala pani- tak až také grobianske mi to nepripadalo.... Za starého režimu, by si len tak niekto netrúfol vyskočiť do policajta- ale v dnešnej " demokracii" bohužial považujeme za skoro normálne že bijeme policajtov a najnovšie aj učiteľov- už mi tá naša demokracia začína liezť hore krkom...
BTW. čo pani čo mala hladať na ceste s neplatnou STK, bola na ceste ilegálne- auto je nesposobilé, čo len vojsť na cestu....-už to je od nej vrchol arogancie....
No to si na omyle - bola predvolaná na opakovanú TK pre nedostatok - zmena farby. V protokole to bolo napísané, t.z. že dočasne spôsobilé!
Okrem toho, policajt (dokonca dvaja!) použili neprimerané spôsoby voči jednej osobe. Je síce pravda, že môžu použiť donucovacie prostriedky, hmaty a chvaty, ale v tomto prípade to už prehnali.
I to svedčí o ich neschopnosti, nekompetentnosti, nábehu na šikanovanie a zneužívanie svojich právomocí.
A čo sa týka sťažností - boli tam, lenže šefstvo ich vyhodnotilo ako neopodstatnené. Dôvod, vypočuli si príslušníka (ale nie poškodeného), zobrali jeho verziu (pretože policajt má vždy pravdu a sťažovateľ je lump). Preto taký výsledok.
5 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Petra Nová
misoft
alaya1
a som Stanislav smutna z teba. Prehltla som bez reakcie, ako sam seba tu nazyvas legendou, bossom Porady a ine bludy, ktore svedcia o niecom, ale je to tvoja vec, ako sa snazis zaujat a prezentovat. Asi mas dobre psychobussines cvicenia za sebou. Ale ked obhajujes cloveka, ktory sposobom nevhodnym takto zasiahne proti zene vedomy si toho, ze je natacany na kameru, svedci tiez o niecom.

Nezelam ti to, ale verim, ze nezmenis svoje stanovisko, ked tento "policiajt" ochranca obcanov, podobne zasiahne proti zenskej casti tvojej rodiny, lebo nikdy nevies.



A zvyraznene len svedci o tvojej vysokej ludskosti a empatii.
Možno nezmení, možno bude posl(r)ancom...... bude kasta!
Za mesiac zo Stana možno bude poslanec a čo bude z misofta o mesiac?
To, čo doteraz - človek!
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanislav 1975
Heh, len ešte aby sa to neotočilo, policajt sa podla mňa správne k ničomu nevyjadruje...dokazné bremeno je na paniach...., tu stačí aby nepreukázali, čo podľa mňa v žiadnom prípade nepreukážu, že nezačala tá pani.... tu to bude tvrdenie proti tvrdeniu....
Takže ja osobne by som na policajtovom mieste podal žalobu na ochranu osobnosti a vzhladom k závažnosti skutku, by som žiadal odškodné vo výške 50.000 eur, čo pri dobrom právnikovi nieje nereálné a potom by som pokračoval v žalobách na všetky denníky...., niesom právnik, ale myslím, že policajt má velkú šancu uspieť....- Panie musia dokázať, že nezačali, čo samozrejme nepreukážu- panie, ani nevedia do akej velkej nebezpečnej hry sa pustili....-vieme čo dnes dokážu právnici a vieme že u súdov je verdikt vždy ťažko predvídateľný....
A POTOM SI VÁS TU VŠETKÝCH VYCHUTNÁM.....:-))))
Stando, toto snáď nemyslíš vážne, či? Ak áno, potom je to smutné. Už sa ani nečudujem, že sympatizuješ s tým, s kým sympatizuješ.
7 2
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Po dlhšej dobe som išla pozrieť na našu webovú stránku, ktorú spravil spolužiak . Celé naše stredoškolské pekné, veselé, smutné a niekedy aj náročné putovanie za vedomosťami, je tam zachytené. No dnes som sa teda nepotešila, našla som tam v návštevnej knihe toto:
Viac tu: http://svs-skalica.webnode.cz/navstevna-kniha/
Je mi z toho smutno, lebo jedná sa o človeka s veľkým Č.
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dovolila som si vybrať z tvojho príspevku.
Je tu veľa nelásky.....
Súhlasím s týmto vyjadrením a myslím si, že ak nechceme od druhých očakávať nelásku, každý by sme s tou láskou mali začať najprv od seba a to mi v tých tvojich príspevkoch akosi chýba.
9 4
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tak je, fešák chlapec!

5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tak je, fešák chlapec!



Šak hej, fešák je, čoby aj nie !

Ako poniektoré babky občas v telke povedia po nejakej smrteľnej dopravnej nehode, keď šofér-vinník nehody vezme zo sebou aj 1-3 so sebou:

" Taký to bol dobrý, milý ...(doplniť podľa iných vlastností), nikomu neublížil, aj do kostola chodil...."

Zvyknem vtedy komentovať šot..."...ale strááášny dilino"... (slovo zameniť za vulgárnejšiu formu)..
5 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Stanislav 1975
Neviem, čo sa všetci navážajú do prezidenta Zemana...., je pravdou že sa vyjadril ponekud expresívne a dalo sa to povedať aj o čosi slušnejšie do rozhlasu, ale vo svojej podstate povedal čistú pravdu ...., Česká republika má konečne jedného normálného, nezapredaného prezidenta , ktorý vie čo a jak- my možme len ticho závidieť, čo tam máme zapredaného panáčika....- Ja Milošovi Zemanovi fandím...., lebo má svoj názor a vidí pravdu, to nie jak ten náš ťulpas...
a ja si myslim, ze Ty si z nas robis prdel a chces aby sme ti venovali pozornost a sa s tebou skriepili
no moju pozornost si si svojim nazorom ziskal, to musim priznat Prezident, ktory sa nehanbi sa opity, teda pardon chory, prezentovat na verejnosti a pouziva slova ako posledny dlazdic, naozaj vie co a ako . Nastastie my v nasom vesmire pokladame takych ludi za hulvatov, looserov a neokrochancov nehodnych sa prezentovat ani v obecnom rozhlase v "Ciernej pod bruchom".
Boze vy cerveni, ste schopni ospravedlnit fakt hocico
6 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Stanislav 1975
Nemyslím si že by Gašparovič skákal ako mu bolo pískané- ja nehovorím že bol dobrý prezident, to určite nie- neurobil síce nič dobré, ale na druhej strane nenarobil ani žiadnu škodu....- taký nijaký bol, taký trtko, ale nenarobil zla ako náš súčasný, čo už za pár mesiacov narobil také škody že až, napr. oficiálne pozval na návštevu NAZI prezidenta z Ukrajiny atď atď...
Nenarobil škodu?To asi žartuješ.Mečiarov advokát narobil škody dosť a dosť-ked vezmem len spustenie zdravotných poisťovní v roku 1995 ked bol predseda parlamentu...o Nafte Gbely ani nevravím.
Naposledy upravil taiko : 04.11.14 at 08:52
5 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Keďže mám málo mínusiek, tak jeden komentár z HN od Daga Daniša:

Ficovi treba uznať, že je výborný herec. Zahrá všetko. Aj premiéra...

A občasne, raz za dva roky, sa zvykne hrať aj na silného premiéra. Vtedy napne svaly a tvári sa, že likviduje každého, kto kradne. Jeho úder na ministersku Zvolenskú bolo precízne zvládnuté divadelné vystúpenie. Až na jeden detail. Fico obetoval iba pešiakov. Nie hlavu - Pavla Pašku. Je to práve podpredseda Smeru a šéf parlamentu Paška, kto je považovaný za kľúčového hráča v slovenskom zdravotníctve. Spolu s jeho kamarátom, podnikateľom z pozadia Smeru Jurajom Širokým.

Keď Fico v pondelok mediálne popravil Zvolenskú, chytil sa do pasce vlastných slov. Tu sú: ,,Nestačí reagovať len tým, že budú odvolaní členovia správnej rady, ale musí niesť zodpovednosť aj ten, kto týchto ľudí riadi a kto týchto ľudí kontroluje". Správne. Súhlas. To isté ale platí aj o Zvolenskej. Nebola to ona, kto organizoval predražené nákupy prístrojov pre slovenské nemocnice. Jej chybou bolo len to, že do toho nevidela.

Zhrňme si podstatu veci. Piešťanská nemocnica kúpila CT prístroj za 1,6 milióna eur - hoci v zahraničí ho vedia nemocnice kúpiť aj za 500 tisíc eur. Prístroj dodala firma Medical Group SK. V tejto disciplíne je dlhodobo úspešná - vyhrala celý seriál tendrov na prístroje do viacerých nemocníc. Zisky firmy prudko rástli v rokoch, keď vládol Smer. A padali, keď vládla pravica...

Akcionárom Medical Grup bol do roku 2002 Pavol Paška. A zrejme aj Juraj Široký. Medical Group sídli na bratislavskej adrese, kde majú centrálu firmy Juraja Širokého. Napríklad neslávne známa firma Širokého Druhá strategická sídli na tej istej adrese ako Medical Group SK. A keďže akcionár firmy je formálne registrovaný v zahraniční, sídlo a personálne prepojenia sú jedinou stopou, ktorá môže ukazovať na ľudí v pozadí. Mimochodom, v predstavenstve Medical Group v minulosti figurovali aj Širokého ľudia...

Podľa znalcov pomerov v Smere to bol práve Široký, kto vysunul Pašku do biznisu v zdravotníctve. A neskôr do veľkej politiky. Pokiaľ ide o Zvolenskú, aj ona je považovaná za figúru Širokého. V minulosti pracovala v zdravotnej poisťovni Penty (Dôvera). Podľa informácií HN však nezastupovala Pentu, ale druhého, utajeného akcionára, skrytého za cyperskou firmou Prefto. Podľa viacerých zdrojov z prostredia Dôvery mal byť za firmou Prefto práve Široký.

Po voľbách 2012 bola Zvolenská vysunutá na ministerstvo zdravotníctva. Dnes jej môžeme veriť, že o nomináciách do nemocníc ani o ich kšeftoch veľa nevedela. Jej úlohou bolo dvíhať telefón. A podpisovať papiere, čo našla ráno na stole. Nevidela do toho, pretože skutočným hráčom, ktorý zariaďoval veci a obchody, bol niekto iný. Fico ju vlastne odvolal za to, že poslúchala ľudí z pozadia Smeru.

Pokiaľ ide o Fica, musel zažiť mierny šok. Po dlhej dobe sa rozhýbal k tomu, aby ukázal silu. Bleskovo, za pár hodín, kvôli relatívne malému obchodu zlikvidoval ministerku zdravotníctva aj podpredsedníčku parlamentu. A na druhý deň, keď čakal na potlesk, prišiel kopanec. Aj médiá, aj opozícia strhli jeho divadelné kulisy. A ukázali prstom na Pašku... Vypískaný a urazený herec Fico sa zmohol len na bezprecedentnú radu Paškovi - aby ,,zažaloval opozíciu za výroky o jeho prepojení s tendrom".
Toto už Fico nehral. Naopak, ako herec poľavil - a ukázal svoju pravú (urazenú) tvár.
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Toto by ma dnes velmi potesilo


5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať