Zavrieť

Porady

Výpovedná doba a odstupné podľa aktuálneho ZP - mám nárok na obidve?

Po skončení rodičovskej dovolenky mi zamestnávateľ oznámil, že mi dá výpoveď z PP podľa §63 (1) b) nadbytočnosť. Má na to právo, pozícia sa medzičasom zrušila. Otázka je, či mi plynie výpovedná doba podľa §62 a po nej mám nárok na odstupné podľa §76? Pracujem v spoločnosti viac než 5 rokov (s MD a RD). Zamestnávateľ tvrdí, že mám nárok na jedno alebo druhé, ale že nie na obe.
Ďakujem za informáciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Máš nárok na obe, zamestnáv. sa mýli. Ak sa dohodnete na skončení PP(dohoda) z rovnakých dôvodov, teda z organiz., odstupné bude vyššie ako pri výpovedi.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monika Zacharova Ďakujem za rýchlu odpoveď. Zamestnáv. mi práve ponúkol dohodu a 3 mesačné odstupné, ale bez výpovednej doby, čo je pre mňa predpokladám nevýhodnejšie. Samozrejme s tým súvisia ďalšie otázky: Momentálne som na prekážkach v práci - vo výpovednej dobe musím pracovať? Pri dohode mám nárok na podporu v nezamestnanosti?
    Tweety Dohoda je pre Teba práveže výhodnejšia. Aspoň v odstupnom dostaneš viac. Počas VD musíš pracovať, myslela si, že nie? Na nárok na podporu nemá nijaký vplyv skončenie PP. ALe je to na Tebe, pri VD by si mala 3 mesiace VD a 2mes. odstupné.
    Monika Zacharova jasné, nemám problém pracovať, keď mi zamestnávateľ poskytne prostriedky (auto, telefón, počítač, prístup na internet...) myslela som, ze mam narok na 3 mesiacnu vypovednu, ak trva PP 5 rokov a viac
    Tweety veď máš nárok na 3mes., uviedla som to v príspevku
    Monika Zacharova ano, zle som citala, ospravedlnujem sa. Velmi pekne dakujem za odpoved. Uz som si istejsia
      zbaliť

    Výpovedná doba a odstupné podľa aktuálneho ZP - mám nárok na obidve?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.