Zavrieť

Porady

Mám prijať dohodu o rozviazaní pracovného pomeru dohodou?

Dobrý deň,
poprosím Vás o radu. V našej firme potrebujú znížiť stav pracovníkov. Dostal som návrh na skončenie pracovného pomeru dohodou s tým, že oproti zákonnému nároku by som dostal vyššie odstupné o jeden mesiac. Nadbytočnosť sa ale netýka priamo mňa, moja práca bude zachovaná naďalej. Pri nájdení novej práce by som mohol mať problém vzhľadom k vyššiemu veku. Čo mi poradíte? Prijať, či čakať na výpoveď? Ak by som skončil pracovný pomer k 31.10. a dostanem 4-mesačné odstupné, odkedy by som mal nárok na podporu v nezamestnanosti? Mám odpracovaných posledných 5 rokov nepretržite. Platia sa všetky odvody aj z odstupného? Vopred ďakujem za rady.
Mám 58 rokov. Ide mi o to, či mám prijať odstupné už v tomto roku - mám ho celý odpracovaný, čiže mi ho sociálna poisťovňa zaráta celý a budem mať dobrý osobný mzdový bod (neviem presne, či sa to tak volá), ale ak budem od nového roku nezamestn., podpora v nezamestn. sa vraj do dôchodku neráta, tak tam budem mať nulu. Ak by som čakal na výpoveď, môžem skončiť až 31.12. a potom mi ešte dajú 2-mes. odstupné. Prosím poradiť niekoho, kto sa v tom vyzná, čo je v tomto prípade lepšie. Srdečná vďaka vopred.
Naposledy upravil bessy : 28.10.14 at 07:55
veronikasad Kolko máš rokov ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    TO si musíš zvážiť sám, či počkať na výpoveď alebo odísť dohodou. Pri skončení PP Dohodou podľa §60 ZP nárok na odstupné nie je. Je ale pri skončení dohodou z organiz. dôvodov- ten dôvod musí byť v dohode uvedený. Po skončení PP, ak sa zaeviduješ ako uchádzaš o zamestnanie, budeš mať nárok na podporu odo dňa zaevidovania.. Z odstupného sa platia všetky odvody.

    Mám prijať dohodu o rozviazaní pracovného pomeru dohodou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.