Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie na zdr. poistenie

Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

ahojte poraďáci, prosím o radu...
mám total chaos, ktorý typ tlačiva použiť na ročné zúčtovanie na zdr.poistenie..
1...aký typ tlačiva je pre zamestnávateľa (platiteľa poistného)-fyzickú osobu zamestnávajúcu 5 ľudí, ktorá je zároveň konateľom v inej firme(s.r.o), pričom tam nie je zamestnancom a ani nepoberá žiadnu odmenu?(za tých 8 mesiacov r.2005 bol prihlásený do poisťovne ako SZČO-preddavky-0,-Sk, lebo ako FO už preddavky platil)..
2...ak má zamestnanec iba jedného zamestnávateľa, stály mesačný príjem, napr. 10,000,- príp. niektorý mesiac odmena 500,- , robí aj on ročné zúčtovanie (zrejme typ A) ???
..uf..keby tie poisťovne toľko nevymýšľali...
..vďaka..
Usporiadat
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Prosím o potvrdenie alebo opravu:
1) Zamestnanec má 2 prac. pomery 01-09/2005 s príjmom 6 tis. u každého (50% úv.). Od 30.9. pobrateľ st. dôch., prac. pomer trvá u jedného zamestnávateľa - RZ nemusí vykonať.
2) Prac. na rodič. dovolenke, popri tom DoVP - vyplatená odmena 16800 za obdobie 5 mesiacov. Od 01.09. uzatvorený PP s mesač. príjmom 13 tis. - RZ nemusí vykonať.
3) Od 01.-04. jeden zamestnávateľ, vyplatené odstupné, bez odstupného príjem nie je vyšší ako 43095 Sk, 05-08 vedená v evidencii na UP, od 09. uzatvorený PP s príjmom do 43095Sk - RZ nemusí vykonať.
Ďakujem, pekný deň.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

[QUOTE=Melnick]Áno "B" ak bol len SZČO.
V pol.27 - píšeš stratu
v pol.28 - výdavky ,ktoré máš v účtovníctve zahrnuté
od 1.1. 2005 - 31.12. 2005 ako daňové výd.
v pol.29 - "0" /nepíšeš zápor. sumu,ktorá Ti vyšla/


Potom vypisuješ podľa pokynov ďalej a výpočet
preddavku za predpokladu,že podnikanie bude
naďalej trvať vypíšeš nasledovne:


pol.61 - píšeš ak budeš ďalej podnikať /12/
pol.62 - "0"
pol.63 - 14% / ak sadzba pre Teba je 14% /
pol.64 - "0"
pol.65 - 966

Preddavky Ti nevrátia.


Otázka:
Takže do položky 27 píšem stratu nie 0?
0 0
Jazmina007 Jazmina007

Jazmina007 je offline (nepripojený) Jazmina007

Ďakujem Alušik,
ale mám ešte chaos ohľadom toho dôchodcu. Písal si, že to závisí od kolísavosti príjmu - t.j. či presiahol v niektorom z mesiacov 43095 Sk :
- ani v jednom z mesiacov nepresiahol túto sumu
a potom závisí od príjmu za obdobie 9-10/2005. Ak by bol príjem za toto obdobie v úhrne nižší ako 13000, mohol by využiť zvýhodnenie dôchodcu - v tom čase by poistné za neho mohol platiť štát :
- za obdobie 9-10/2005 mal v úhrne 37.000,- Sk a v decembri mu bola po skončení pracovného pomeru vyplatená odmena vo výške 8.000,- Sk podľa nášho mzdového predpisu. Tá suma 13.000,- Sk sa myslí za jeden mesiac ?
Takže má si podávať RZP, ak áno tak aký typ ?
A ešte mám jednu otázku ohľadom SZČO - tak ako som písala v príspevku č. 294, tie tri moje prípady. Čo v takom prípade ak DP mal nulové ? Viem, že je povinný podať RZ ale čo tam budem vpisovať samé nuly ?
A znovu sa prihrnula ešte jedna otázka. Poradíte ?
Čo v takom prípade, kam podať RZ keď osoba bola poistená do 31.12.2005 v Apolle a od 1.1.2006 je vo všeobecnej ZP ? Do obidvoch, do starej alebo novej ZP ? Je povinná podať RZ v prípade, že je zamestnanec, nemá kolísavé príjmy ale opatruje ťažko postihnutú osobu a poberá za opatrovanie priemerne každý mesiac cca. 6.000,- Sk. Je aj ona povinná podať RZ ? Ak áno, aký typ tlačiva ?
Ďakujem.

Naposledy upravil Jazmina007 : 10.05.06 at 04:59
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ako to je ak zamestnanec, zároveň konateľ na Slovensku, má popri tom aj príjem za výkon funkcie v Poľsku. Má on tento zahraničný príjem niekde uvádzať?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ivča
Prosím o potvrdenie alebo opravu:
1) Zamestnanec má 2 prac. pomery 01-09/2005 s príjmom 6 tis. u každého (50% úv.). Od 30.9. pobrateľ st. dôch., prac. pomer trvá u jedného zamestnávateľa - RZ nemusí vykonať.
2) Prac. na rodič. dovolenke, popri tom DoVP - vyplatená odmena 16800 za obdobie 5 mesiacov. Od 01.09. uzatvorený PP s mesač. príjmom 13 tis. - RZ nemusí vykonať.
3) Od 01.-04. jeden zamestnávateľ, vyplatené odstupné, bez odstupného príjem nie je vyšší ako 43095 Sk, 05-08 vedená v evidencii na UP, od 09. uzatvorený PP s príjmom do 43095Sk - RZ nemusí vykonať.
Ďakujem, pekný deň.
Potvrdzujem, presne tak ako píšeš.
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Prosím o radu ( ako vždy ):
1. Zamestnanec bol do 30.9. samoplatiteľom, od 1.10. mal príjem len z dohody do 13 000 Sk.
2. Zamestnanec bol celý rok samoplatiteľ, iný príjem nebol ( typ tlačiva C?)
3. Zamestnanec ( študent ) celý rok len príjem z dohody do 13000 Sk.
Prosím Vás je povinnosť podať ročné zúčtovanie P a aký typ tlačiva.
Ďakujem a vyjadrujem úprimné poďakovanie všetkým , ktorí tu radia, lebo mi poradili fundovanejšie ako zamestnanci zdravotných poisťovní s celým ministerstvom dokopy.
0 0
jj2202 jj2202

jj2202 je offline (nepripojený) jj2202

zaregistrovala som nový dátum 15.máj.... čo to znamená? posunuli ten termín kedy treba mať potvrdenie od zamestnávateľa, alebo je to termín niečoho iného. dakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
[quote=Mikolajova]
Melnick
Áno "B" ak bol len SZČO.
V pol.27 - píšeš stratu
v pol.28 - výdavky ,ktoré máš v účtovníctve zahrnuté
od 1.1. 2005 - 31.12. 2005 ako daňové výd.
v pol.29 - "0" /nepíšeš zápor. sumu,ktorá Ti vyšla/





Otázka:
Takže do položky 27 píšem stratu nie 0?
Áno, lebo ideš ďalej rátať a keď ti vyjde mínusová suma
v pol. 29 píšeš O.
stratu v pol27 píšeš preto ,lebo by to mohlo vyzerať napr.:
pol27 = -5000 .-
pol28 = + 10 430.-
pol29 = 5430:2,14=2538.- a potom pol29=2538 kladné č.

/Nie vždy ale musí byť strata v pol 27 vyššia,ako sú skutočne uhradené výdavky na ZP v pol28 .
A preto nie je pravidlom ,že pri strate je pol29 nulová./
Naposledy upravil Melnick : 16.05.06 at 21:16 Dôvod: Úprava textu,nie obsahu.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

mazella
musím si urobiť jasno.... je myslené ako celkový príjem zo živnosti mensí ako 78.000,- Sk, alebo vymeriavací základ nižší ako 78.000,- ................ to je rozdiel a každý to inak píše
Svoj predchádzajúci príspevok, na ktorý si reagovala, som opravila na tlačivo B. Príjem 78.000 sa berie do úvahy len pri súbehu činností a ide tu o vymeriavací základ, nie o PRÍJMY. Takže ďakujem za upozornenie.
Naposledy upravil alušik : 10.05.06 at 05:46
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

somij
Mama a bod 4. - viď Alušik
1.,2.,3. - tlačivo B. S a X by použili, len ak by mali viacerých platiteľov (napr. SZČO + zamestnanec, alebo SZČO+samoplatiteľ)
Janka, ďakujem, opravila som svoj príspevok, uvedomila som si to až neskôr...
0 0
mazella mazella

mazella je offline (nepripojený) mazella



mojim konickom je studovanie zakonov...tak som si nastudovala aj zakon o zdravotnom poisteni a nasledne vyhlasku o rocnom zuctovani.../aj ked mi to momentalne nie je k nicomu/

citam prispevky na porade a obcas sa tu objavi prispevok na ktory neviem 100% odpoved.....preto by ma zaujimalo ci tu je niekto kto o sebe moze povedat ze vie odpoved na vsetky otazky??????
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

mazella


mojim konickom je studovanie zakonov...tak som si nastudovala aj zakon o zdravotnom poisteni a nasledne vyhlasku o rocnom zuctovani.../aj ked mi to momentalne nie je k nicomu/

citam prispevky na porade a obcas sa tu objavi prispevok na ktory neviem 100% odpoved.....preto by ma zaujimalo ci tu je niekto kto o sebe moze povedat ze vie odpoved na vsetky otazky??????
Myslím, že si tu nikto nemyslí, že vie na všetky otázky 100% odpovedať. Jediný, o ktorom by som si to trúfla ja povedať je Jožko Mihál. V tom, v čom je doma, je proste istý. Pochybujem, že by bola otázka, na ktorú by neodpovedal.
0 0
jj2202 jj2202

jj2202 je offline (nepripojený) jj2202

ja tomu teraz vôbec nerozumiem....je niekto ochotný a trpezlivý mi vysvetliť môj konkrétny prípad? PROSIM!!!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
[quote=mazella]

No Niekto tu taký určite je. Bohužiaľ ja to nie som
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

[quote=Hada]
Hada
Alusik,


Prosim, fakt mi nik nepomoze s touto odpovedou ako pri zmluve o dielo, ak v danovom priznani bola uvedena ako § 6, islo o lektorsku cinnost, suma do 5000 Sk?
inak osoba bola zamestnancom u jednej firmy? ma sa ta zmluva o dielo do rocneho zuctovania zdravotneho ratat?

dakujem za pomoc
Podľa môjho názoru, ste mohli tieto príjmy uviesť ako náhodilé v daňovom priznaní - podľa § 8 a v tom prípade by nešli do ročného zúčtovania poistného. Ide o nejaký pravidelný príjem? Podľa mňa nie - bol jednorázový. Ale ste už tento príjem klasifikovali ako nie náhodilý ale zaradený do § 6, podľa mňa by ste mali podať ročné zúčtovanie poistného a tento príjem zahrnúť do RZ. Ale bola by som rada, keby to niekto ešte potvrdil.
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

Ďakujem mazella a aj vám katkaj a somij
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Mikolajova
Ako to je ak zamestnanec, zároveň konateľ na Slovensku, má popri tom aj príjem za výkon funkcie v Poľsku. Má on tento zahraničný príjem niekde uvádzať?
Predpokladám,že do 31.8. bol SZČO

Tento jeho príjem riešil v DP.
Pre RZP Ti do pol27 vstupuje ZD z príjmov z odd.VI
riadku 9.daňového priznania typ :B
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Melnick
Predpokladám,že do 31.8. bol SZČO

Tento jeho príjem riešil v DP.
Pre RZP Ti do pol27 vstupuje ZD z príjmov z odd.VI
riadku 9.daňového priznania typ :B

Takže ten zahraničný príjem mu nikde nevstupuje?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Mikolajova
Takže ten zahraničný príjem mu nikde nevstupuje?
Nechcem na základe nepresných údajov pomýliť iných,
kde v DP uviedol tieto príjmy?
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den všetkým.
Aj ja sa stále trápim ako budem vyplňať to ročné zúčtovanie poistného.
Neviete mi poradiť vo formulári DOKLAD o výške príjmu a o preddavkoch
na poistné v odiel III od do čo tam mám napísať a v odiely IV čo treba
napísať do minimálneho základu a do úhrn príjmov.Už som z toho hotová
a dosť popletená z tých tlačív.
Vďaka veľmi pekne.
Silvia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať