Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie na zdr. poistenie

Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

ahojte poraďáci, prosím o radu...
mám total chaos, ktorý typ tlačiva použiť na ročné zúčtovanie na zdr.poistenie..
1...aký typ tlačiva je pre zamestnávateľa (platiteľa poistného)-fyzickú osobu zamestnávajúcu 5 ľudí, ktorá je zároveň konateľom v inej firme(s.r.o), pričom tam nie je zamestnancom a ani nepoberá žiadnu odmenu?(za tých 8 mesiacov r.2005 bol prihlásený do poisťovne ako SZČO-preddavky-0,-Sk, lebo ako FO už preddavky platil)..
2...ak má zamestnanec iba jedného zamestnávateľa, stály mesačný príjem, napr. 10,000,- príp. niektorý mesiac odmena 500,- , robí aj on ročné zúčtovanie (zrejme typ A) ???
..uf..keby tie poisťovne toľko nevymýšľali...
..vďaka..
Usporiadat
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za odpovede, ste super !!!!!!
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

liduska
vie niekto kde nájdem príklady na RZZP typ S, SA, SB vyplnené , niekde som to tu už videla ale už to nemôžem nikde nájsť. Vďaka.
Skús pozrieť v sekcii Poradablog. Jožko Mihál tam prispel množstvom príkladov a malo by tam byť aj tlačivo typ S
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

mne ten riadok č.27 v prípade SZČO, ktorá bola v strate /typ B/ aj tak nie je celkom jasný.V poučení sa píše, že sa vypisuje suma z r. 42 daňového priznania typu B, a v prípade daňovej straty je riadok prázdny.Výška daňovej straty sa uvádza na riadku 43.Čiže aku sumu tam treba dať? 0 alebo sumu daňovej straty z riadku 43 napr.100 000, lebo potom to sumy na ostatných riadkoch zamieša aj keď výsledný odvod do ZP bude aj tak minimálne 966 SK?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

profi
Napriek tomu, že som si prečítala všetky príspevky neprišla som na to, ktoré tlačivo mame vypisat našim zamestnancom. Verim, že mi pomôžete a budem v tom mať konečne jasno.
1. 1-3/05...zamestnaný, 4-8/05...ÚP, 9-12/05...zamestnaný-príjem spolu
počas roka bol do 78.000,-Sk
2. 1-8/05...nezamestnaný(poberal dávku v hmotnej núdzi),
9-12/05....zamestnaný - príjem spolu počas roka aktiež pod 78.000,-Sk
3. 1-8/05...študent SŠ, 9-12/05...zamestnaný - príjem pod 78.000,-Sk

Vopred Vám ďakujem.
Pokiaľ ten príjem nepresiahol v žiadnom mesiaci 43.095 čo vyzerá že to tak bude tak by som zúčtovanie nerobila v žiadnom prípade.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

profi
Napriek tomu, že som si prečítala všetky príspevky neprišla som na to, ktoré tlačivo mame vypisat našim zamestnancom. Verim, že mi pomôžete a budem v tom mať konečne jasno.
1. 1-3/05...zamestnaný, 4-8/05...ÚP, 9-12/05...zamestnaný-príjem spolu
počas roka bol do 78.000,-Sk
2. 1-8/05...nezamestnaný(poberal dávku v hmotnej núdzi),
9-12/05....zamestnaný - príjem spolu počas roka aktiež pod 78.000,-Sk
3. 1-8/05...študent SŠ, 9-12/05...zamestnaný - príjem pod 78.000,-Sk
V každom prípade, je na začiatok potrebné zistiť, či daní zamestnanci sú vôbec povinní robiť RZP.
Takže ak počas roka neboli SZČO a neboli ani samoplatiteľmi, čiže mali iba príjem zo zamestnania a to každý mesiac nižší ako 43 095, potom nemajú povinnosť podávať RZP.

V prípade, že mali kolísavé príjmy, potom
1. Ak ide o jedného zamestnávateľa 1-3/05 aj 9-12/05, potom RZP typ A.
Ak ide o rôznych zamestnávateľov, potom RZP typ X s dvoma listami XA.
2. RZP typ A
3. RZP typ A
0 0
YVETTE YVETTE

YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

Musí zamestnanec sám vykonať zúčtovanie poistného, ak bol v období 09-12/05 zamestnaný s príjmom nižším ako 43095 Sk, a v období 01-03/05 bol nezamestnaný, nesplňal ani podmienky nároku na podporu v nezamestnanosti. Ak áno, aký typ tlačiva použije?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
YVETTE
Musí zamestnanec sám vykonať zúčtovanie poistného, ak bol v období 09-12/05 zamestnaný s príjmom nižším ako 43095 Sk, a v období 01-03/05 bol nezamestnaný, nesplňal ani podmienky nároku na podporu v nezamestnanosti. Ak áno, aký typ tlačiva použije?
Yvette, keďže príjmy zamestnanca v žiadnom mesiaci nepresiahli
43095.-SK nepodáva RZD.
Nepíšeš čo robil v mesiacoch IV-IX.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

ale tam som to nenašla tam sú len poučenia ale príklady nie
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

http://www.somitrencin.sk/ skúste si pozrieť aj túto stránku-tlačivá
0 0
Emőke Emőke

Emőke je offline (nepripojený) Emőke

ZuzanaP
Zamestnanec bol v priebehu roka 2005 na dlhodobej PN (stále bol zamestnancom), od 19.01.2005 do 18.12.2005, v tomto období za neho platil poistné štát. Musí vykonať RZ, ak áno na akom tlačive?
Podľa mňa musí z toho dôvodu, že za mesiace 9-12 pooisťovňa od štátu bude žiadať za toho poistenca poistné, a to na tlačive A, kde v oddiely VI. sú vypísané kal.mesiace, kedy za poistenca odvádzal poistné štát, a v oddiely VII. sú kal.dni na obdobie nie úplných mesiacov.
0 0
Emőke Emőke

Emőke je offline (nepripojený) Emőke

2...ak má zamestnanec iba jedného zamestnávateľa, stály mesačný príjem, napr. 10,000,- príp. niektorý mesiac odmena 500,- , robí aj on ročné zúčtovanie (zrejme typ A) ???
..uf..keby tie poisťovne toľko nevymýšľali...
..vďaka..[/quote]


Ak má zamestnanec pravidelný príjem, vo výške aký uvádzaš, tak vrátane tej odmeny nepresahuje max.vymeriavaci základ, čo je 43.095,- Sk, čiže nemusí robiť ročné zúčtovanie. Nemusí ho robiť, ale môže, a to na tlačive A.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
[quote=ZuzanaP]Zamestnanec bol v priebehu roka 2005 na dlhodobej PN (stále bol zamestnancom), od 19.01.2005 do 18.12.2005, v tomto období za neho platil poistné štát. Musí vykonať RZ, ak áno na akom tlačive

Náhrada za nemoc sa do VZ nezapočítava.
Podľa mňa nemusí podať RZP. .

Opravte ma ak sa mýlim,nechcem pomýliť aj ostatných.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Emőke
Podľa mňa musí z toho dôvodu, že za mesiace 9-12 pooisťovňa od štátu bude žiadať za toho poistenca poistné, a to na tlačive A, kde v oddiely VI. sú vypísané kal.mesiace, kedy za poistenca odvádzal poistné štát, a v oddiely VII. sú kal.dni na obdobie nie úplných mesiacov.
Nemusi robiť RZZP. Zamestnávateľ začiatok aj ukončenie PN už nahlasoval na ZP na oznámení. Takže ZP si vie od štátu za toto obdobie vyžiadať poistné. Zrejme neprekročil v žiadnom mesiaci 43095, takže nemusí.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Somij ďakujem, zamestnanec neprekročil v žiadnom mesiaci 43095.

Som rada, že mi to za neho odpadlo. Mám dosť starostí so zamestnancom, ktorému sa počas roka menila sadzba, vypisujem mu tlačivo X, XA. Bol PN od 10/04 - 30.03.2006. Od 31.03.2006 je invalidným dôchodcom. Za mesiace 01,02,03 má nulové vymeriavacie základy, v mesiaci 04/2006 bol tiež určité dni Pn, takže tam má tiež menší VZ. Keď si to pekne porozpisuje a sledujem jednotlivé r. kam sa to má potom prepísať v liste X, tak je to celkom pohoda.

Len pochopiť, kto aké tlačivo potrebuje.

Krásny zbytok dňa!!!
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ZuzanaP
....X, tak je to celkom pohoda.
No to si prvá osoba, pre ktorú je to pohoda.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

[quote=Mikolajova][quote=Melnick]Áno "B" ak bol len SZČO.
V pol.27 - píšeš stratu
v pol.28 - výdavky ,ktoré máš v účtovníctve zahrnuté
od 1.1. 2005 - 31.12. 2005 ako daňové výd.
v pol.29 - "0" /nepíšeš zápor. sumu,ktorá Ti vyšla/

Potom vypisuješ podľa pokynov ďalej a výpočet
preddavku za predpokladu,že podnikanie bude
naďalej trvať vypíšeš nasledovne:

pol.61 - píšeš ak budeš ďalej podnikať /12/
pol.62 - "0"
pol.63 - 14% / ak sadzba pre Teba je 14% /
pol.64 - "0"
pol.65 - 966

Preddavky Ti nevrátia.

Otázka: do riadkov:
51 -58 vypisujem niečo?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
[quote=Mikolajova

Otázka: do riadkov:
51 -58 vypisujem niečo?[/quote]


B51 = 0
B52 =78000
B53 =78000
B54 = 14%
B55 = musíš doplniť ????
B56 = podľa výpočtu z tvojich súm
B57 = Tvoje dlhy voči ZP,ak máš nejaké
B58 = tiež musíš dosadením súm vypočítať.
0 0
mazella mazella

mazella je offline (nepripojený) mazella

vytlacila som si zo stranky MZ SR tlacivo na rocne zuctovanie typ B a vytlacili sa mi skoro vo vsetkych riadkoch "0"....to akoze nemozem toto tlacivo pouzit na vypisanie alebo kde som urobila chybu?????
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
mazella
vytlacila som si zo stranky MZ SR tlacivo na rocne zuctovanie typ B a vytlacili sa mi skoro vo vsetkych riadkoch "0"....to akoze nemozem toto tlacivo pouzit na vypisanie alebo kde som urobila chybu?????
Áno máš pravdu,je to tam akési iné aj pol53 je tam
myslím predtlačená 517 140.

Ignoruj to a vypĺňaj podľa poučenia.
0 0
gata gata

gata je offline (nepripojený) gata

mozem toto tlacivo vytlacene normalne vyplnit a odovzdat ??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať